Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

direk sıçmışlar mevzunun içine ilk jon snow sekansından

Kitapla aynı kaliteyi bekleyerek zaten baştan hayal kırıklıgını garantiledigi için bbookfaglere çok acıyorum.

Yapmayın cocuklar, önce izleyin sonra okursunuz.

Bakın bu dürzü yaptı, okudugu günden beri tek yaptıgı şikayet etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

GoT'la karşılaştırma yapabileceğimiz başka bi kitap serisi uyarlaması var mı? Dizi sonuçta, görsel bi medyan olarak tabii ki hayat kadınlarının muhabbetine çok zaman ayıracak. Senaryoda ve karakterlerde doğrudan değişiklikler haricinde yapılan bu tür eleştiriler eşyanın tabiatına aykırı eleştiriler gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

abi kitaptan dünya kadar şeyi kırpıp orospuların muhabbetine dakika harcamak, ahmet sadece şu diziyi beğendiğin için bir plebsin

Mükemmel dizi değil GoT. Ama su an elimizde olan herşeyden daha iyi.

Less QQ, more appreciation.

git gud.

Kitap kalitesine yetişemez, gerzekliklerini de mazur görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

GoT'la karşılaştırma yapabileceğimiz başka bi kitap serisi uyarlaması var mı? Dizi sonuçta, görsel bi medyan olarak tabii ki hayat kadınlarının muhabbetine çok zaman ayıracak. Senaryoda ve karakterlerde doğrudan değişiklikler haricinde yapılan bu tür eleştiriler eşyanın tabiatına aykırı eleştiriler gibi geliyor bana.

Aslında var. Walking Dead çizgi roman uyarlaması ve GOT'da diğelim %1 fark varsa, WD'de bu fark %90 oranında. Mesela en basit örnek olarak çizgi romanda Daryl ve Merle yok.

Bunu kötü bir şey olarak da söylemiyorum. Uyarlamanın orijinalden farklı olması, kötü olduğu anlamına gelmez. Fakat GOT romanlara son derece sadık bir uyarlama.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...