Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

zeper said:

aynen ya zaten dizimagte 4 parça halinde görünce...=) hell yeah dedim,tabi 3 dk genişcene özet yapmışlar ama olsun çok güzel bölümdüü...

jamie

bu arada tekrar gözden geçirdim ve Jamie'ye sempati besleyemediğime karar verdim.

cool story bro ama...kendi kuzenini sırf kendi çıakrı için bencilce zincirle boğduğu bölümü de unutmadım

o zincirle boğduğu kesim yokmuş mesela kitapta. öyle değerlendirmek isteyebilirsin sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

hükümetin iyi icraatlerini de görün diyen adamlar gibisiniz ya hahah
tamam bi sonraki bölüm sahne sahne övecem.

bak yine yanlış anladın. öv demiyorum. eleştir, hatta tutarsız farklılıkları belirt şahsen ben jeymi ile ilgili söylediğin şeyi oldukça önemli buldum. ama eleştirmenin bir üslubu vardır senin çizdiğin üslup, amacın öyle olmasa bile, artık "Of siz kitabı okumamış köylüler salak gibi diziyi beğeniyorsunuz" gibi bir izlenim yaratmaya başladı. Anlatabildi mi
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

zeper said:

aynen ya zaten dizimagte 4 parça halinde görünce...=) hell yeah dedim,tabi 3 dk genişcene özet yapmışlar ama olsun çok güzel bölümdüü...

jamie

bu arada tekrar gözden geçirdim ve Jamie'ye sempati besleyemediğime karar verdim.

cool story bro ama...kendi kuzenini sırf kendi çıakrı için bencilce zincirle boğduğu bölümü de unutmadım

o zincirle boğduğu kesim yokmuş mesela kitapta. öyle değerlendirmek isteyebilirsin sdf

sdf...ikinci kitabı okumaya başladım zaten bakalım var mı zincir olayı, gelip spamliyim diyorum ama çok geç kaldım sezon 2 için hatta 3 e de yetişemem
artık 4. sezona Sparkın varisi olarak gelcem seneye=)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Sparkcaster said:

hükümetin iyi icraatlerini de görün diyen adamlar gibisiniz ya hahah
tamam bi sonraki bölüm sahne sahne övecem.

bak yine yanlış anladın. öv demiyorum. eleştir, hatta tutarsız farklılıkları belirt şahsen ben jeymi ile ilgili söylediğin şeyi oldukça önemli buldum. ama eleştirmenin bir üslubu vardır senin çizdiğin üslup, amacın öyle olmasa bile, artık "Of siz kitabı okumamış köylüler salak gibi diziyi beğeniyorsunuz" gibi bir izlenim yaratmaya başladı. Anlatabildi mi

hah işte onlardan yüzlerce yapıldı dizide lan zaten bu sezon son olur sözleşmeyi uzatmazlar kafamıza göre takılalım diye diye. dizi devam ettikçe mantıksız olaylar oluşuyor. bu bölümde eleştirdiğim şey de aynen buydu.
Sosyal ağlarda paylaş

o bahsettiğin "mantıksız" olaya ortalama üstü IQsu olan pek çok insan takılmadı. son kez tekrarlıyorum

haftada 1 saat dizi izlemek ≠ uzuun uzuun olay örgülerini ve dünyayı sindirerek kitabı okumak

Burdaki insanların çoğu 2 bölümün sonunda winterfellde olan olayların garip yanısıtılışına bile çok takılmadı sen gelmiş burda ömö köngs görd falan diyosun.

sen kitabı okuduğun için farklı şeylere odaklanıyorsun, biz sadece diziyi izlediğimiz için farklı şeylere odaklanıyoruz. bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin mantıksız olay dedigin kitaba gore iste.

Hala bunu anlamıyor olman nası olabilir ya? Cersei ile Loras everilmis ya da Loras KG yapılmıs. NE FARKEDER? Olay Loras ile Sansanın evlenmeyecegi ve Sansanın bi Lanisterla evlenecegi degil mi? Donen oyun bu degil mi? Tamam bitti gitti. Aynı sonuca farklı yollardan ulasılmasını hala mantıksızlık gibi gormeye devam ediyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

ha buarada yanlış anlaşılma olmasın, gelip bu hatayı belirtsen ben bunu okuyup bilgilenmekten zevk alırım. ama bunu belirtirken her seferinde OF APTAL, OF IQSU DÜŞÜK yaptığın zaman bir süre sonra zevk kaçırmaya başlıyor. Yoksa olay bu farklılıklara değinmende değil. Gerçekten yani burda biz bizeyiz samimiyiz falan ama abartılı bir tavrı bu kadar çok tekrar ettiğin zaman samimi ortamda bile zevk kaçırmaya başlıyor. Ki anlattığım üzere, abarttığın gibi bir durumda yok ortada çünkü pek çok insan çok fazla takılmadı o farklılığa bence.
Sosyal ağlarda paylaş

gençler, sadece forumun değil, dünyanın en haksızına hala ne laf anlatmaya çalışıyorsunuz lan?

lord of the rings'de de (ben okumadım kitabı) milyor tane değişiklik olmuş, bazı hardcore fanlar "yeaauuuu böle boktan film mi olur" demişti. ama %99'luk kısmı beğenmişti.

aha keza spark bu %1'lik kesimde. yapacak bişe yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kitap vs. dizi tartışması cidden çıkmaz boyutlarda, kimsenin zevki kimseyi bağlamıyor. Yapımcılar birebir aynısını da yapmak zorunda değil, beğenmiyorsanız izlemek zorunda değilsiniz. Misal Walking Dead'leri çizgi romandan takip eden bir adam olarak dizisi bana çok saçma ve kötü geldiği için izlemiyorum. Ama çıkıpta "ÇİZGİ ROMAN HARİKA, DİZİYİ İZLEDİĞİNİZ İÇİN RERÖRERÖRERÖ" demiyorum, buna hakkım yok.

Çıkıp her hafta bunu ısrarla sokak misyonerleri gibi "AMA KİTAP HELHEÖYÖE" takılarak insanların kafasına da sokmaya çalışmaya artık son verin, lütfen...

Diğer yandan bunlara cevap yetiştirmek, kendince haklı konuma çıkmak için kasan adamlarda çok gereksiz bire birlere giriyor. Yapmayın etmeyin, bir şekilde haklı bile olsanız tartışmaların geldiği noktalarda haklı/haksız kalmıyor ve hafta bittiğinde geriye bir yığın çöpten başka bir şey kalmıyor.

Şikayetler gelmiş. Açıp bakayım dedim, arkadaş okumak istemedim. Resmen 4-5 sayfa çöp birikmiş, bundan önce de sayfalarca çöp var. Ben görevime rağmen okumaya üşeniyorsam ve şu wot'u döşüyorsam sıradan okuyucunun hali nedir çok merak ediyorum.

Girdiğiniz gereksiz kavgalar, kitap vs. dizi tartışmaları falan yararlı paylaşımların direkt olarak önüne geçiyor ve konunun okunabilirliğini yok ediyor. Sakin lütfen, yapmayın etmeyin.

Bundan sonra durduk yerde, aynı sebeplerle bire birlere giren adamların mesajlarını uyarısız gizlemeyi planlıyorum. Üstüne üstüne giderlerse kısa süreli ban cezaları gelecek. GERGE'de bu konuda bana katılacaktır. Başka türlü her topicte bunun önüne geçilemeyecek.

Ayrıca başka bölümlerdeki kavgalarınızı da buraya taşımayın. Başka konularda gördüm de hazır wot döşemişken onu da ekleyeyim dedim asdfads
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

"bunu izleyenlerin iq'ları şöyle böyle" diyen adamlara bir ay bölüm banı çat çat koysanız kesilir bu işin önü.

böle bişi olduysa zaten direk uçmalı ki. neyse ki sadece diziyi izledikten sonra 2-3 gün bakıyorum şöyle bi sonra yine bakmıyorum 5 gün falan. too much drama.

ha bu arada milyra tane karakter olan, her karakterin içinden abuk subuk düşüncelerini paso söylediği, 1000'lerce satırlık konuşmanın döndüğü bir kitabı, 500 dakikaya sığdırıyorlar bilmem farkında mı bu eleştirenler. inanılmaz bir iş çıkarıyorlar yani aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

"ÇİZGİ ROMAN HARİKA, DİZİYİ İZLEDİĞİNİZ İÇİN RERÖRERÖRERÖ" demiyorum, buna hakkım yok.
burası bi forum buna demeye hakkın var nasıl spark ın da hakkı oldugu gibi ama onu da bizim sorgulamaya hakkımız var daha demin yaptıgımız gibi.

edit:biraz duzeltme yapıyım buna diziyi izledigin icin rerero degil de cizgi roman boyle iyi bu boyle kotu yorumu yapma hakkın var. diziyi izlediginiz icin aptalsınız deme hakkı yok kimsenin de. o ayrı mesele.

topiclerin altına yazılanlar faydalı msajlar ve cop mesajlar olarak ikiye ayrılmıyoki. konusuyoruz iste. suan konusulanı begenmeyen topice bi gun bakmaz obur gun okur.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...