Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

tedavi ol
Gizli said:

homolar nedeniyle kusmam dışında iyiydi bölüm

ya tamam abarttım o kadar da fobik değilim ama(aslında fobik de değilim)izlediğim dizide birden gaypron kesitleri çıkmasını hoş karşılayamam

yani "hollandaya gitsem katil olurum" diyen biri değilim ya da sokakta yürüyen bir eşcinsel görsem hilmi abileri çağırıp dayak atmam ama zoeken gibi gaypronun dizi izlerken gözüme sokulmasından nefret etmem gayet doğal
Sosyal ağlarda paylaş

iyide benim eleştirdiğim şeyler kitapta yok hurrr değil ki, dizinin kendi karakterlerinin tutarsız olması, olay örgüsünün saçma sapan olması.

lan keşke kitapları okumasaydım da öyle yerden yere vursaydım dizinin aptallıklarını.

bu hafta yaptığım eleştirinin de kitaptan alakası yok hepsi dizide olan aptallıklar.
Sosyal ağlarda paylaş

ha buarada dizi hayatımın dizisi falan de değil sadece eğlenerek izliyorum. bir cnbc dizisi olarak bugüne kadar izlediklerimde en iyiler arasına girer ama kişisel görüşüm olarak. genelde fantazya ya da ortaçağ temalı dizilerin hepsi bir miktar bölümden sonra episode fillera dönüştüğü (bkz: merlin, terra nova vs) için bu dizi sırf öyle olmaması açısından bile yeterince iyi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

lan keşke kitapları okumasaydım da öyle yerden yere vursaydım dizinin aptallıklarını.

bu hafta yaptığım eleştirinin de kitaptan alakası yok hepsi dizide olan aptallıklar.

kitabı okumuş olmakla alakası var. diziyi izleyen bir insan dizide kings guard lafını bir kaç kez duyuyor ve odaklandığı bir mesele değil. kitabı okuyan bir insan bu konseptin önemini daha iyi kavrıyor, daha uzun bir süre zarfında daha sakince ve yavaşça maruz kalıyor dolayısıyla kitabı okurken bu mesele ile ilgili detayları daha iyi görüyor. sadece diziyi izleyen biri ise amacı dizideki tutarsızlıkları bulmak değilse buna odaklanmıyor. bu kadar basit. haftada 1 saat izlediğin bir dizide kings guard varmış yokmuş şu neden olmamış bunlara dikkat edecek kadar giremezsin olayın içine.

sosyal interaksiyon dersi bir: bir grup insanın zevk aldığı bir şeye kurgusal, konseptsel, seviyesel vs olarak salak dersen ve bunu demeyi sıkıcı derece sık tekrar eden bir hale getirirsen insanlar doğal olarak onlara aptal diyormuşsun gibi algılamaya başlar olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

yönetmenlerin okuduğum şeyin yorumunu sahneleri görmek için izliyorum. sahnelerin oyuncular tarafından nasıl yorumlandığını görmek için izliyorum.

burda zaten şakşaklayanlar var, güzel yaptıkları şeylere de güzel diyorum ama bütün plotun ortasına sıçan değişikliklerini de yazmak zorundayım.

4. bölüm 2 sezondur yapılmış en iyi bölümdü, zaten 5. bölümün viewer sayısı da sezon piki yaptı o yüzden. çünkü kitaba nerdeyse tamamen sadıktılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kac yasina geldiniz hala dizi fanboylugu...

dizi fanboyluğu denemez ama diziyi izlediğimize göre izlemekten zevk alıyoruz. eleştirilmesine karşı çıkmıyoruz ama sürekli APTAL APTAL APTAL LALALALA diye birileri arkadan parazit yapmaya çalışınca marjinal zevk getirisi azalıyor tabi bu forumda diziyi tartışmanın. yoksa kitapla film arasındaki farkları belirtmenin, eleştirmenin bir sakıncası yok hatta bence informatif olması açısından bence zevkli. ama her şeyin belli bir üslubu var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

serinin en basarılı bölümü olabilir bu kesinlikle.

sahneler değiştikce bakıyorum bakıyorum hala sonuna gelmemiş. dibi dibine dolu bi bölümde, bi sürü noktayı dağladı bi sürü noktayı costurdu, plotu ilerletti, oldu babam oldu.

mevzu igridmiş ama cok net.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen ya zaten dizimagte 4 parça halinde görünce...=) hell yeah dedim,tabi 3 dk genişcene özet yapmışlar ama olsun çok güzel bölümdüü...

jamie

bu arada tekrar gözden geçirdim ve Jamie'ye sempati besleyemediğime karar verdim.

cool story bro ama...kendi kuzenini sırf kendi çıakrı için bencilce zincirle boğduğu bölümü de unutmadım

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...