Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

6300 TL ye masa başı memurluk

fenn

Öne çıkan mesajlar

nusret hayvan gibi pahalı bir mekan ve her saat tıklım tıklım dolu. insanlar kapısında sıra bekliyor. çalışanları da gece geç saatlere kadar çalışıyorlar. o nusret denen eleman kendisi pişiriyormuş zaten etleri insanlıktan çıkmış adam her şeyini işine vermiş. doğuş grubuyla da ortak oldu. adam zaten zebil gibi para kazanıyor, yanında çalışanlara astronomik ücret verip onlardan maksimum fayda kazanma lüksü var.

ona göre eleman seçme lüksü de var.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

imamizer said:

arada gittiğimiz bi kebapçıda mekan sahibi anlattı. usta değişmiş eski usta 6 bin alırken 7 bin istediğinde patron kabul etmeyince işi bırakmış.

işini yapıyorsa normal. adam helikopter bilmem neyi. kaçınız helikoptere dokundunuz hayatınızda?

o adam helikoptere dokunsa tamam zaten de, masa başı iş yaptırıyor yazıyor ben mi yanlış okudum dur şimdi :S

hani gerçi masa başında ne yaptıgı da önemli o da dogru.

ama 7 bin isteyen usta da iyiymiş mekan neresi acep?

olabilir ben detaylarını okumadım. sadece burada yazılanlara göre eğer işini yapıyorsa o maaş çok değil dedim.

bahsettiğim mekan dönerci fln değil. şehir dışında, kaliteli biryer ama çok pahalı sosyetik biryer de değil.

kebap, ızgara, sulu yemek ustaları falan ciddi güzel paralar kazanıyor.
bu herşeyde öyle ki. aşçıbaşı, ustabaşı falan ciddi para kazanan adamlar. sıvacı, olukçu gibi adamlar çoğu mühendisten çok kazanır. o kadar mühendis var gelip anlatsınlar şantiyelerde gördüklerini.

işte burada da helikopter falancası dendiğinde ne kadar unique ve nitelikli bi adam olduğunun farkında olmak lazım. haliyle maaşı yüksek olur.
Sosyal ağlarda paylaş

8-9k ya çalıştıracağın garsonla 2k ya çalıştıracağın garson arasında dağlar kadar fark olduğunu görüyordur adam

sen 9k ya sadece tabağı getirip götüren adam değil, edeb adab sahibi, kıl müşteriye karşı sabır taşı ve restoranı temsil edecek nitelikte adam alıyorsun.

nusret bir nevi PR harcaması olarak tutuyor o adamları keza garsonun tek bir hatası restorana mal olur bunun farkında o yüzden istese de istemese de o kalitede adama o parayı vermek zorunda
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Ardeth said:

belki de gerçekten o teknisyenlerden gerekiyordur ama kadro olmadığı için masa başı memuru kadrosundan alıyorlardır. türkiyede olmayacak iş değil

http://heceler.com/wp-content/uploads/2012/03/polyanna.jpg

yoo yapıldığını çok gördüm ben bunun türkiye şartlarında az rastlanır bişey değil. bu tarz kurumlarda devletin koyduğu saçma ve katı kurallara tabi olduğun için kendi çözümlerini yaratman gerekebiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ayrıca o parayı alan garsonun en az 6 sene deneyimi ve kapı gibi referansları vardır A++ müşteriye hizmet vereceksen gerekirse garsonun eğitimlisini seçeceksin

elime bi para geçse çok kral mekan aaçcağım da..

garson al bizi babacum

http://www.youtube.com/watch?v=flV25Uf9yxg
Sosyal ağlarda paylaş

yapılan iş suç ve yasak. kısıtlamaların gerekli/gereksiz olması önemli değil yasa ve kanun varsa delemezsin kafana göre. Aynı haberde yapılanın başbakanlık kurumu tarafındanda yasaklandığı haberi geçiyor.

Hadi yüksek kadrodan işe alınıp esas çalıştığı işin maaşı verilse bir nebze haklı görülebilir, kadro eksikliği yüzünden bu yöntem uygulanıyor denir gene suç olsa bile insanın vicdanını zedeleyen bir durum oluşmamış olur. İddialar ise tam tersi. Yüksek maaşlı kadrodan işe girip daha düşük maaşlı işte çalışıyor ama işe girdiği kadronun maaşını alıyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yasak olduğuna katılıyorum zaten yapsınlar da demiyorum. bunu mantıklı bir sebep için yapana ceza vermezsen bu sefer kayırma için yapanlarla dolar ortalık.

ama tek demek istediğim sandığınız gibi kayırma için yapılmış bir şey olmayabilir.

said:
Hadi yüksek kadrodan işe alınıp esas çalıştığı işin maaşı verilse bir nebze haklı görülebilir,

devlet çalışanı olarak bu mümkün değil çünkü devlet veriyor senin maaşını. devleti zaten kadroları adam gibi ayarlamaya ikna edebilmemekte sorun aslen. bir devlet üniversitenin kütüphanesini bile maksimum kaça kadar açık tutabileceğine devlet karar veriyor orda çalışanlar devlet çalışanı olarak gözüktüğü için (rektörden direk aktarıyorum bu gerçeği). böyle saçma bir ülke ak
Sosyal ağlarda paylaş

e o tarz bi olayın imkanı yoksa ortada çok daha büyük adaletsizlik var. sen çalıştığın işin kadrosundan giriyorsun ona göre maaş alıyorsun. başkası senle aynı işi yapıyor ama yüksek maaşlı kadrodan giriyor. E adam kayırma işte bu. Kadroya ihtiyacın var veya yok. Ve öyle 20tl 30tl fark yok yani. 2k civarı fark var maaşlarda. O zaman kadro bahane akrabalık, hemşericilik şahane oluyor işte. Türkiye'den bahsediyoruz sonuçta. Polyanna gibi herşeyin en iyisini düşünecek değiliz bunca deneyim sonucunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...