Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pasif isk edinme rehberi

behran

Öne çıkan mesajlar

Selam.

Benim gibi işten sonra oyun oynayanlar için ideal olabilecek isk kazanma yöntemleri peşindeyim. 2 tane charım var. biri pvp öbürü miner/industrialist.

market manüpilasyonu dışında =) aklıma gelen bir üç yöntemi yazacağım. sizin fikrinizi merak ediyorum.

-En basiti akşamları plex ve beltte npc avı yapmak. bundan çok haz etmiyorum açıkçası başka şeyler yapmaya fırsat vermiyor. ama getirisi iyi.

- mining. Old fashion para kazanma yolu. m3 lerce astroid delmece. çok zaman ancak getiri düşük. tabiki çılgın bonuslarla kazmıyorsan.

- T1/T2/T3 Üretimi ve PI.

açıkçası kişisel olarak t2 üretimi ile ilgileniyorum. ancak bir sürü alt skill istiyor. Örneğin t2 misil üretmek istiyorum. ancak yan olarak çok malzeme istiyor.

seçim yapamıyorum. hangisine devam etmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Baslarda bol zaman ve skill point istemeyen pasif isk kazanma yontemi sahsen bilmiyorum. Kendim uretimle ugrastim karakterimi tekrar aktif ettigimden beri.
Yapabilecegim Manufacture sayisi 10 olup iyi sarmaye biriktirdikden sonra kismen pasif hale gelecek diye umuyorum

Piyasa arastirmasi yapip uretecegin itemlari belirliyosun, hammaddelere buy order koyup alisveris listeni hallediosun.

Hammaddeleri courier contract ile uretim yerine getirtiosun. mallari firina koyduksan sonra bitis tarihine kadar tekrar ugrasmiosun.

Uretim tamamlandiginda yine courier contract ile mallari satacagin yerlere tasitiosun ve sell order ile pazara koyuyosun

Haftada 3-4kere bu isleri ayarlamak ve arada bir market orderlari duzenlemek fazla bir zaman almasa gerek, kismen pasif sayilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

daha evvel de demiştik.sanşa bölgesinde sistemde2-3 kişi anomaly yapıyordu arkasından biz salvage yapıyorduk.
7 dakıkada 1 anomaly salvaglanıyordu.her salvage 500m3 atsa
saatte 8 x500-4000 2 saatte 8000m3
10 000m3 1b isk yapıyordu 2012 eylülünde
saatte 350m 450m isk esoteria sanşa için
en önemlisi anomaly yapacak 2-3 kişi olması
Sosyal ağlarda paylaş

ilk not: size balik vermeyecegim, tutmasini ögretecegim :D

evet yukarida dedigimiz gibi reaction pos atacagiz. tabi ki bunun icin sermayeye ihtiyaciniz olacak, her iste oldugu gibi.

sermaye kazanma yollari:
*lvl 4 mission (güvenli)
*incursion (güvenli)
*mining (güvenli)
*low-sec plexing (riskli) *ninja WH (riskli)
*ninja 0.0 plexing (riskli)

reaction pos icin ilk gerekli olan sey, matematik!! Excell de tablolar hazirlayacaksiniz! Jitadaki fiyatlari ezberleyeceksiniz!
Aylik, haftalik materiyallerin dalgalanmasini seyredecek ve ögreneceksiniz! Neye paranizi yatiracaginizi bilmeniz gerekiyor! Hangi reactionu yaparsaniz daha cok kazanirsiniz, en önemli soru bu!

ikinci gerekli olan sey, dogru bir alis veris listesi! Ihtiyacinizi iyi belirleyin ona gore listenizi hazirlayip defalarca gözden geciriniz!

Üçüncü gerekli olan sey posu atacaginiz mekani secmek!
0.3 ve daha dusuk bir sistem olmasi gerekmektedir. Dotlan sitesinden yararlanabilirsiniz. Market hub lara yakinda olmasi, hi-sec e dogrudan baglantisi, istasyonlu ve en önemlisi trafigi az bir sistem ideal olacaktir. Sabirli olup biraz gözlem yapmanizi tavsiye ediyorum.

Evet, sermayemiz hazir, hangi reaction bize en iyi parayı kazandirir biliyoruz, alis veris listemiz hazir ve sistemimizi sectik! Simdi POS umuzu nasil kuracagiz ve baglantilar nasil olacak!
Bu adimda da size bir resim ile yardimda bulunayim :D Bu resim sadece örnektir, kendi reaction'unuza göre uygulayabilirsiniz!

Bu sekilde yatiracaginiz sermayeye bagli olarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Sadece haftada bir doldur-bosalt yaparak.

sorulariniz icin cekinmeyin

saygilar
capt.logar

ikinci not: bana hangi reactionu yapayim diye sormayin, soylemem. Herkes kendi yolunu kendi bulsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Sistem iyi guzel, haftada bi kere ugrasma ile rahat rahat para yapiyo tamam bu da guzel.
Ama Pos un konumu, yeri, high sec den ulasimi rahat olup marketlere yakin ve nisbeten gelisi gidisi az bir yer bulmak ne kadar olasidir. Biliyorumki her low sec kapisi kampli degil, galaksinin her kosesi de fildir fildir insan kaynamiyor ama yine de belirtilen kriterde yer bulmak zor olur diye dusunuyorum.
Surekli high sec kapili wh bulalim hadi desek onlarda zaten kapilmis olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...