Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tropes vs. Women in Video Games

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

http://www.feministfrequency.com/wp-content/uploads/2012/05/Tropes-vs-videogames.jpg

sektorde geçen senenin tartışmasız en başarılı cashgrab operasyonu olan bu yapımın ilk bolumu düşmüş

http://www.youtube.com/watch?v=X6p5AZp7r_Q

şunun gibi 12 video için 158.000$

http://www.kickstarter.com/projects/566429325/tropes-vs-women-in-video-games

sektorle ve ozellikle kickstarterla ilgili yanlış olan herşeyi açıklıyor şu proje zaten

http://ilovefunnypics.com/wp-content/uploads/2012/09/release-the-kraken.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

cok yetersiz ya...kizcagizin argumanlari verdigi ornekler falan. Oyunlarin cogu zaten masal ve gecmis/tarih den esinlenme, yada gelecek/kurgu dan esinlenme.

"Damsel in distress?? SEX OBJECT OMG SEXIST!"

Eh...Masallarin agizdan agiza anlatildigi donemde kolay gelsin kizim disi bir "heroine" yaratma konusunda. Tabi tabi o kralice gidip yeto kral/prensi ejderin yuvasindan kurtaracakti..he canim "sex object in middle ages and past" tabi tabi..oyunlarda neden ortacag formati diger yunan veya misir hikayelerine gore daha cok (COK) fazla ilham kaynagi olmus onu arastirsa canimi yesin.

cashgrab.
Oh mis.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah videonun konduğu gün sırf hit almasın diye biri oturup içeriği yazıya döktü ya.

ben acayip eğlendim anita sayesinde. ne güzel düdükledi enayileri. white knaytlığın da bir haddi olmalı arkadaş. internette milyon tane feminist var en köftisini seçmişler. cartman'dan minority song'u hediye ediyorum buradan herkese hahaha :D
Sosyal ağlarda paylaş

şu femizmde tek anlamadığım nokta "biz gadınları güçsüz gösteriyonuz, erkekler tarafından korunmamız gerekiyo gibi gösteriyonuz biz öyle deyiliz biz güçlüyüz" demeleri. şöyle 1 aylığına elini eteğini çekeceksin kızlardan, populasyonları yarıya inmezse ne olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

4chande gördüm işte o gün ondan diyorum. kaedenin yazdığı gibi reupload eden mi transcript yapan mı dersin yani biri çıksa şuna karşı bir kickstart başlatsa rekor kıracak. sırf dalgasına veririm 10 dolar, olsun da gülelim diye :)

rahat bir 2 sene gider bu tropes vs women. publicity niyetine bunu kullanacaklar piyon gibi. dice'a çağırmalar falan. malum grll gamerların da bi pazarı var.
Sosyal ağlarda paylaş

seyretmedim de asıl tehlike bu değil, carolyn petit gibi ajandasını oyunlara taşımaya çalışan translar. en son "persona4'te neden kafası karışık gençler homo olmadı, homofobik japonlar" diye iki sayfa makale yazdı da millet bombardıman etti. bu son derece zararsız onun yanında heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

seyretmedim de asıl tehlike bu değil, carolyn petit gibi ajandasını oyunlara taşımaya çalışan translar. en son "persona4'te neden kafası karışık gençler homo olmadı, homofobik japonlar" diye iki sayfa makale yazdı da millet bombardıman etti. bu son derece zararsız onun yanında heh.

pek farki yok, bu kadinin da amaci aman oyun dunyasinda daha duzgun yazarlar olsun daha duzgun karakterler yaratilsin diil zaten. kendi kafasindaki kadin karakter imajini millete kakalayip kalan herseyi cimbizla cekip aman soyle kotu diye vidi vidi etmek...

ama sonucta tvtropes.com'da random sayfa acip videoda okumak icin 150k topladi hiyarlar saol olsun... helal valla ehue yakisir
Sosyal ağlarda paylaş

evet sizi bilmiyoruz, bari siz gelmeyin bu söylevlerle. (:P)

izledim de paso miyamoto'yu anlatıyor, adam zaten konservatifin önde gideni her bakımdan. kadın-erkeği geçtim gameplay bile değiştirmeyen bir adam. biraz daha çeşitlendirebilseymiş ama yapamazdı zaten, çünkü did trope'u gözden düştü zaten son 20 yılda heh. ha ikinci bölümde mi kalanı gösterecek, gösterse de zaten bu oyunların içinde çözülecek bişi değil. önce gerçek yaşamdaki alanlarda mücadele etmeleri lazım. kadınların askere alınması gibi, ama işlerine gelmiyor pek. :p
Sosyal ağlarda paylaş

bi tepki videosunda (izlediğim tek tepki videosu oyduiyi denk gelmişim)

konusucaklarını zaten o konusucak videolarında, ben anlatmıyacğaı değinmiiiyecğeini düşündüğüm konuları konusmak istiyorum diye baslayıp eleman, mario tanımadığı daha öcne hiç görmediği bir prensesi kurtarmak için kendi dunyasını bırakıp mushrom kingdom'a geliyo, ve 3 canla baslayıp oyun toplamında ortalama 4 can daha kazanıyor. o zaman 1 kadın prensesin hayatı kac erkek maceracıya bedeldir?

veya damseli kurtarmak için, ana karakter olan erkeğin sayısız insanı öldürmek zorunda kalması, sonundada bu yuzden damselin buna minnet duyması? bu durumda erkeğin yasadığı trauma? vs vs gibi erkekler vs gender role ile ilgili konular saydıydı, pek şirindi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...