Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmralı görüşmeleri basına sızdı(sadece ilgilenenler okusun,trolcü raus!)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

Peki bu öcalan çıksa ve bizi derin devlet kurdurdu,van hakkari diyarbakır üçgenindeki uyuşturucu trafiğini kontrol altına almak için dese siZce ne olur?
Bence devlet diyemediği için ve artık etkisi kalmadığı için örgütü lağv ediyorlar

Bu uyusturucu ve kacakcilik kimin eline gececek onu merak ediyorum. Yol degisecek herhalde. Irak, Suriye, Kibris'tan ver elini Avrupa.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Zep said:

Apo said:

Özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.’ Burada Türkiye Cumhuriyeti de olmayabilir sadece Türkiye’de olabilir. Ulus aidiyeti ile devlet aidiyetini karıştırmayın. Devlete aidiz, ama Türk ulusçuluğuna ait değiliz.

Şunu iyi demiş ama.

Yok atatürk aslında bunu demek istemişti diyeceklerine kadar şu madde aslında olsa herkes rahat eder bence

/bourboun

niye ki? Atatürk veya herhangi bir Atatürk milliyetçisi bu ülkede yaşayan kürde,çerkeze,laza zorla "siz türksünüz" mü dedi, diyor?

abi senin dediğin gibi basit şekilde 'siz türküsünüz' bazında gelişmedi olaylar tabiki. Kürt sorunu yeni değil osmanlıdada vardı. Atatükün olayı kendine karşı gelen her türlü çete liderine ırkı neolursa olsun dini ne olursa olsun bastırmaktı.Bunun içinde kürdü var lazı var çerkezi var.BİR TÜRK bilinci yaratılmaya çalışıdığı gerçeği var ki ozamnın şartlarında birlik olmak tek yoldu oda bunu yaptı.

Neden kürt sorunu ön plana çıktı? Çünkü ÇIKARILDI.

70 lerde türk ordunusun içindeki dış güçler tarafından desteklenen oluşumlara kürtler bilinçi bi şekilde kırdırılmak istendi( evet bildiğin soykırım gibi).Sadece belli bi düzeyde kaldı ama sonuçta istenilen elde edildi.Pkk yaratıldı.Boyutu amacını aştı ordunun baş koymaadığı bi gerilla örgüt oldu.

Şimdi busaatten sonra( zaten kürdistan kurulmuş) eğer sonuç getirecekce koysunlar abi anayasaya kürtde var çerkezide var bilmem neside var nolcak yani. Hala ama inglizilere ingiltereli denmiyo ama gibi basit argümanlarla olcak iş değil birilerinin taviz vermesi gerekiyo ki bu durumda bu Tc olucaktır(olmasıda gerekirde) Yani ortada bi savaş var sen bu savaşı kazanamıyosun masum insanlar ölüyo savaşı durdurmak istiyosan mecburen iş birliği yapıcaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ülkenin bölünmesini isteyen varsa gitsin versin oy. Ha bizimkilerin aptal olmasının sebebi biri açık açık güneydoğu önce bağımsız sonra kürdistan olacak dense hemen cCc moduna girmeleri ama işler bu şekilde gidince olayı idrak edememeleri.

Şaka bir halk, hafıza olarak 2 aydan öncesini hatırlayamayan vizyon olarak 2 aydan sonrasını görmeyen düşünmeyen. 1984 kitabında anlatılanlar ütopya değil gerçek, orada nasıl big brother her gün yeni bir hedef gösterdiğinde millet bir önceki günü unutup saldırıyorsa burda da öyle. Dün imralıyla görüşenler şerefsiz deyip sonra oslo görüşmesi sızdığında sus pus olanlar bugün açık açık görüştürüyor ama kimse bunları hatırlamıyor. Gidip one minute u alkışlayanlar OSMANLI CCC moduna girenler Apdullah Öcalan anayasaya katkı sağladığında savaş artık bitsin diyor. Bu kadar prensipsiz bir devlet, millet olabilir mi. Yeter artık kan dursun gerekirse özerk olsunlar diyorsan ona göre davran ama bir yandan şehitler ölünce kahraman askerlerimiz bir yandan pkk terör örgütü bir yandan örgütün kurucusu hapisten herkese emir versin sen buna göz yum. Nasıl ülke bu amk ya

çipet kızmasın çok doğru yazmışsın sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

KuddusiMavra said:

Zep said:

Apo said:

Özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.’ Burada Türkiye Cumhuriyeti de olmayabilir sadece Türkiye’de olabilir. Ulus aidiyeti ile devlet aidiyetini karıştırmayın. Devlete aidiz, ama Türk ulusçuluğuna ait değiliz.

Şunu iyi demiş ama.

Yok atatürk aslında bunu demek istemişti diyeceklerine kadar şu madde aslında olsa herkes rahat eder bence

/bourboun

niye ki? Atatürk veya herhangi bir Atatürk milliyetçisi bu ülkede yaşayan kürde,çerkeze,laza zorla "siz türksünüz" mü dedi, diyor?

abi senin dediğin gibi basit şekilde 'siz türküsünüz' bazında gelişmedi olaylar tabiki. Kürt sorunu yeni değil osmanlıdada vardı. Atatükün olayı kendine karşı gelen her türlü çete liderine ırkı neolursa olsun dini ne olursa olsun bastırmaktı.Bunun içinde kürdü var lazı var çerkezi var.BİR TÜRK bilinci yaratılmaya çalışıdığı gerçeği var ki ozamnın şartlarında birlik olmak tek yoldu oda bunu yaptı.

Neden kürt sorunu ön plana çıktı? Çünkü ÇIKARILDI.

70 lerde türk ordunusun içindeki dış güçler tarafından desteklenen oluşumlara kürtler bilinçi bi şekilde kırdırılmak istendi( evet bildiğin soykırım gibi).Sadece belli bi düzeyde kaldı ama sonuçta istenilen elde edildi.Pkk yaratıldı.Boyutu amacını aştı ordunun baş koymaadığı bi gerilla örgüt oldu.

Şimdi busaatten sonra( zaten kürdistan kurulmuş) eğer sonuç getirecekce koysunlar abi anayasaya kürtde var çerkezide var bilmem neside var nolcak yani. Hala ama inglizilere ingiltereli denmiyo ama gibi basit argümanlarla olcak iş değil birilerinin taviz vermesi gerekiyo ki bu durumda bu Tc olucaktır(olmasıda gerekirde) Yani ortada bi savaş var sen bu savaşı kazanamıyosun masum insanlar ölüyo savaşı durdurmak istiyosan mecburen iş birliği yapıcaksın.

sana saygısızlık etmek için yazmayacağım birazdan yazacaklarımı,fikirlerini yazmana saygım sonsuz ama yazdıklarına saygı duymam imkansız.
yazdıkların baştan sona gencecik bir arkadaşımız olduğunu, ülkenin bırak son 100 senesini,son 20 senelik geçmişinden bihaber olduğunu, sap ve samanı da bu nedenle karıştırdığını gösteriyor. bu hükümet bu işleri bilerek bu noktaya getirdi,bu hükümet 10 sene önce geldiğinde teröristler ne bok yiyeceklerini tartışıyorlardı. apo haini(ulan şimdi bu adama hain dedim diye bana da bir şey olur mu acaba?)tir tir titriyordu içeride, devletimin emrimdeyim diye mesaj yolluyordu. hiçbir ülkenin anayasasına o ülkede bulunan etnik kökenler tek tek yazılmaz çünkü üniter devlet(bakınız:devlet çeşitleri)in bir milleti olur,o millette tüm etnik kökenleri kapsar(bakınız: Fransa, bakınız: Almanya, bakınız: bakın işte anasını satayım). Atatürk hiçbir zaman isyan eden etnik köken bastırmadı. Sen nerede okudun,kimden okudun-duydun,kim dolduruyor evladım kafalarınızı bu saçmalıklarla. Atatürk zamanında çıkan isyanlar şeriatçı isyanlardı ve tabi ki bu isyanların önemli bir bölümü İngiliz hizmetindeki KÜRT kökenli şeriatçılar tarafından çıkartılmıştı. O da gereğini yaptı. Yoksa bu ülkede Atatürk'ün derdi kürdü,lazı,çerkezi bastırmak değildi. Elbette ki MİLLET olmak için BİRLİK vurgusu yapıldı ve bundan daha doğal bir şey de yok. Eğer o zaman şimdiki senin gibi <> arkadaşları memnun etmek adına adımlar atsaydı zaten Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet olmazdı....Daha çok yazarım da yorma beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Cipetpet said:

Peki bu öcalan çıksa ve bizi derin devlet kurdurdu,van hakkari diyarbakır üçgenindeki uyuşturucu trafiğini kontrol altına almak için dese siZce ne olur?
Bence devlet diyemediği için ve artık etkisi kalmadığı için örgütü lağv ediyorlar

Bu uyusturucu ve kacakcilik kimin eline gececek onu merak ediyorum. Yol degisecek herhalde. Irak, Suriye, Kibris'tan ver elini Avrupa.

Barzanistan var ya Irak'ta.Bu işler artık onun üzerinden yürüyecek,başlamıştır zaten çoktan.Adamın yüzlerce şirketi var Türkiye'de ve özellikle Mersin'de.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

. Sen nerede okudun,kimden okudun-duydun,kim dolduruyor evladım kafalarınızı bu saçmalıklarla. Atatürk zamanında çıkan isyanlar şeriatçı isyanlardı ve tabi ki bu isyanların önemli bir bölümü İngiliz hizmetindeki KÜRT kökenli şeriatçılar tarafından çıkartılmıştı. O da gereğini yaptı. Yoksa bu ülkede Atatürk'ün derdi kürdü,lazı,çerkezi bastırmak değildi. Elbette ki MİLLET olmak için BİRLİK vurgusu yapıldı ve bundan daha doğal bir şey de yok. Eğer o zaman şimdiki senin gibi <> arkadaşları memnun etmek adına adımlar atsaydı zaten Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet olmazdı....Daha çok yazarım da yorma beni.

abi şu bölümü okuduktan sonra: bence sen bi inkilap tarihini aç bağımsızz kaynaklardan oku İşçi partisinin dağıttığı abuk sabuk
kaynaklardan değil.

ayrıca ben ayrı ayrı yazılsın demedim ama aponun tarif ettği gibi yazılması bana mantıklı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

işçi partisinin dağıttığı hangi abuk subuk broşürü okudun,bir tanesini söyle. inkılap tarihinin neresinde Atatürk şu şu şu etnik kökeni bastırdı diye yazıyor? apo'nun söylediği şey sana mantıklı gelmiş olabilir,bana da gelmedi. zaten mantıklı olan apo gibi bir namussuzun söylediği herhangi bir şeyin mantıksız olması ama kafalar çok farklı. işçi partisi'ne full antipati ama apo hainine sempati...yanarlı dönerli apo-perinçek fotoğrafları ne kadar da anlamlı şu günlerde.

edit: işçi partisi broşür mü dağıtıyormuş ya la? söyleyim de bana da göndersinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Flame troll bi 12 yıldır falan serbest.

Bağımsızlık söylemini kaldıralım ortamı germeyelim lafları ilginç aslında. Ortadoğunun stabilizasyonunda doğu ve güneydoğu önemli görülüyor tabi, kürtlere rahat rahat buzdolabı ve araba satabilmek için terörün bitmesi lazım. Delüzyonel melüzyonel, bi defa tohumu atınca insanların tartışıp orta noktaya gelmesi daha kolay oluyor. Da neden şimdi orasını kestiremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

khalad said:

Hata bizde bu kadar rahat konuşabiliyorlar.

Hayır abi hata onlarda.

En başından beri konuşabiliyor olmaları gerekirdi, ama onlar konuşmak yerine silahlı direnişi seçtiği için şu an konuşmaları bize garip geliyor. Yoksa konuşsun ne olacak, ister doğru ister yanlış, ister mantıklı ister saçma birşeyler desinler.

Gerçi öyle başından beri demokratik haklara sahipler ama bu şekilde konuşmaları insanın canını sıkıyor ister istemez.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar sindirsin diye yavaş yavaş veriyorlar. bak hemen gündem değişsin diye RTE siyonizm insanlık suçudur, faşizmdir, ırkçılıktır dedi. Ağzına ağzına vurdu Amerika, BM , İsrail. 3-5 güne bir bomba patlar 10 kişi ölür. 1 ay sonra bi tutanak daha sızar. Fransa'ya sallar bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

KuddusiMavra said:

. Sen nerede okudun,kimden okudun-duydun,kim dolduruyor evladım kafalarınızı bu saçmalıklarla. Atatürk zamanında çıkan isyanlar şeriatçı isyanlardı ve tabi ki bu isyanların önemli bir bölümü İngiliz hizmetindeki KÜRT kökenli şeriatçılar tarafından çıkartılmıştı. O da gereğini yaptı. Yoksa bu ülkede Atatürk'ün derdi kürdü,lazı,çerkezi bastırmak değildi. Elbette ki MİLLET olmak için BİRLİK vurgusu yapıldı ve bundan daha doğal bir şey de yok. Eğer o zaman şimdiki senin gibi <> arkadaşları memnun etmek adına adımlar atsaydı zaten Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet olmazdı....Daha çok yazarım da yorma beni.

abi şu bölümü okuduktan sonra: bence sen bi inkilap tarihini aç bağımsızz kaynaklardan oku İşçi partisinin dağıttığı abuk sabuk
kaynaklardan değil.

ayrıca ben ayrı ayrı yazılsın demedim ama aponun tarif ettği gibi yazılması bana mantıklı geldi.

acaba hiç işçi partisinin kaynaklarını okudun mu ?

Atatürk'ün yaptıkları ne kadar kolay bir şekilde sağlam bir kaynağa dayanmadan tartışılabiliyor aklım almıyor açıkçası. Bu kadar kendi tarihini kolay kolay kötüleyebilen kaç tane millet var dünyada ?
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk alevi isyanını bastırdı diye mi yazdım ya da birisi yazdı? isyanlar ya Kürtçü veya çoğunlukla Kürt-İslam devleti hayalleri olan geri zekalılar tarafından yapılan isyanlardı. çok bilmişliğin ile lollaya lollaya internette cumhuriyet dönemi isyanlarını rahatlıkla bulabilirsin.
cumhuriyet döneminde hiçbir alevi isyanı yoktur. ki alevi isyanı ne demek la?
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

bourbon said:

KuddusiMavra said:

kaynaklardan değil.

acaba hiç işçi partisinin kaynaklarını okudun mu ?

Atatürk'ün yaptıkları ne kadar kolay bir şekilde sağlam bir kaynağa dayanmadan tartışılabiliyor aklım almıyor açıkçası. Bu kadar kendi tarihini kolay kolay kötüleyebilen kaç tane millet var dünyada ?

abi öyle bişeyi öğrenmek istesem gidip işci partisi kaynaklarına bakmam zaten.

Ben yorumlarımı 105 yaşında olan savaş zamanında ve sonrasında orduda görev almış dedemin anlattıklarına dayanarak yapıyorum daha bağımsız bi kaynak olazmaz heralde. Atatürk iradesini güçlendirmek için (devrimi) hiç çetelerle aşiret ağalarıyla fln uğraşmadı sadece Şeriyatcılara karşı çıkıyodu gibi yoruma zaten bir tarafımla gülerim.Ayrıca bunlar bilindik şeyler tabiki lise tarih kitabında bulamassın o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...