Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Evlerin Kapatılması Gündemde

chrome

Öne çıkan mesajlar

Jim_E_Rustler said:

Bu işin devletin elinden cıkması demek, aynı işin sadece illegalinin artması demek.

Hiç mi anlamıyorsunuz bu işten?

Devletin bu işi kendinin yapmasının sebebi zaten kadınların ve müdavimlerin belli protokollere uyması gerekmesi. Hastalık, kadınların güvenliği, gelirin yasadışı olması etc.

Saçmasınız.

o yuzden diyorum bukemedigin eli opmek gibi diye. uyusturucuyu engelleyemiyoruz o zaman insanlara kontrollu dozlarda uyusturucu satalim demek gibi bisey heh
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Jim_E_Rustler said:

Bu işin devletin elinden cıkması demek, aynı işin sadece illegalinin artması demek.

Hiç mi anlamıyorsunuz bu işten?

Devletin bu işi kendinin yapmasının sebebi zaten kadınların ve müdavimlerin belli protokollere uyması gerekmesi. Hastalık, kadınların güvenliği, gelirin yasadışı olması etc.

Saçmasınız.

o yuzden diyorum bukemedigin eli opmek gibi diye. uyusturucuyu engelleyemiyoruz o zaman insanlara kontrollu dozlarda uyusturucu satalim demek gibi bisey heh

Uyuşturucuyu devletin satması uyuşturucuyu daha az zararlı yapmıyor yalnız, ama std kontrolü gayet rahat yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn la ekmek haklı.
Myshkin said:

genelevdeki kadınlar silah zoruyla mı çalışıyor? eğer öyleyse silah zoruyla insan çalıştırmaya engel gelsin genelevlerden önce. genelevdeki kadınlar ailesinden koparılmış, güvencesi olmayan kadınlar mı? Eğer öyleyse öncelikle madur durumdaki kadınlara yardım eder bir duruma gelsin devlet.

genelevler pisliğin döndüğü yerler değil, var olan pisliğin gözükebildiği yerler.

bi de bu doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Jaegerjaquez said:

adamlar yasaklamıyor aslında belli bi kesime şirin gözükmeye çalışıyolar, akp nin çoğu orciden orciye koşuyor bence gizli gizli seks içki yalan dolan hepsi onlarda afsd
,

akp'yle bi alakası yok gibi, vatandaşın biri dilekçe vermiş işte

vatandaş neler yazıp yolluyor. olay şu, iki tane yığın var, iletilecek ve çöpe gidecekler.

"sayın babs parka camii yapalım pliz surround ezan istiyorum"

bu önemli olarak fosforlu kalemle işaretlenip iletilecekler yığının üzerine konuyor

"alkol yaşı bakkalda 18 festivalde 24 the fuck?"

ulemaya danışılıyor. şaka lan, önce bir odadaki öbür badem bıyıklılara sesli okuyor sonra hep birlikte türk filmi kötü adamı kahkahası patlatıyorlar ve çöpe gideceklerin üstünde, muhtemelen tosunpaşa ilkokulu 3-B sınıfının yazdığı bir mektubun üzerindeki yerini alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

sen toplumu küçüklükten itibaren cinsel ilişkiyi tabulaştırarak yetiştir sonra 30lu 40lı yaşlarına gelip de azan adamları zaptetmek için genel ev işlet falan garip kafalar.

ya bu olay pek böyle değil. en medeni memleketin adamı gidip tayland'da bilmemnerede işini görüyor. tabuyla, bastırılmışlıkla filan açıklanamayacak bir hadise.

fuhuş olayının konsept olarak serbestliği doğru mudur yanlış mıdır o ayrı bir konu (yanlıştır demiyorum çünkü karışık bir konu hayli) ama orada çalışmak durumunda bırakılıp, suistimal edilen insan sayısı azımsanamayacak miktarda. sırf bu bakımdan bile yeterli neden var aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Uyuşturucuyu devletin satması uyuşturucuyu daha az zararlı yapmıyor yalnız, ama std kontrolü gayet rahat yapılabilir.

devlet çok ucuza satsa ve herkese limit ile satsa overdose engellenmiş olur.

(sadece devlet satsa demek mantıksız oldu)
Sosyal ağlarda paylaş

en geri dönülmez yarattığı hasarın ölüm olduğu konusunda hem fikiriz herhalde.

genel evlerin de toplumsal boyutta yarattığı tek hasar std değil ama en ağırı o.

zaten iyi bir analoji olduğu için vermedim o örneği. sadece insanlar bu duruma alıştığı için devletin açtığı genel evleri o kadar yadırgamıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kaldı ki sokağa çıkıp da bir sivil polisin yasal olmayan genel evlerin yerini öğrenmesi çok da zor değil. isteseler şu an tonla kapatacak genel ev bulabilirler nerdeyse ekşisözlükte adres verilecek yani o durumda. devletin açtığı genel ev olayı bu açıdan da çok samimiyetsiz. devletin yasal olmayan genel evleri engellemek adına verdiği büyük bir çaba yok ki "o kadar uğraştık ama kapatamıyoruz madem biz açalım da kontrollü olsun" denecek bir durum olsun ortada. ne kafayla açmışlar bilmiyorum artık ordaki kadınlara yükle para verip şantaj için falan da mı kullanıyorlar bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...