Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaz tüyü nasıl elde edilir? +18

Xenus

Öne çıkan mesajlar

şu işlemi yapmadan önce hayvanları neden öldürmüyorlar ben onu anlamıyorum ya. sonra tekrar tüğü çıksın da tekrar yolalım diye mi öldürmüyorlar? kaz eti de çok yenen bişey değil herhalde öldürsen pek bişey yapamazsın hayvanla. hayvanlığın daniskası rezalet resmen
Sosyal ağlarda paylaş

abi kaz eti çok yenilmiyor çünkü kazlar çoğalmıyor.
source: kaz çiftliği var arkadaşın

tüyleri yoluklanınca canlı kalmaları pek mümkün gelmiyo bana, soğuk stres enfeksiyon vs (kalıyorlarmış, 6-7 defa yolunuyorlarmış)

muhtemelen öldürünce bozulmaya başladıkları için, olabildiğince canlı tutuyorlar, ufak bir işletme ama volumu yüksek ise her process adımı uzun sürüyor, aynı anda 2-3 process'i yapamıyo olabilirler eleman falan yoksa.

yani adam kazları öldürse, yoluklasa, öldürdüğü kazları yoluklaması bitene kadar ilk öldürdüğü kazlar bozulmaya başlayacak soğutucuya gidemeden
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

yani adam kazları öldürse, yoluklasa, öldürdüğü kazları yoluklaması bitene kadar ilk öldürdüğü kazlar bozulmaya başlayacak soğutucuya gidemeden

işte bunu verimli bir şekilde yapabilmek için mekanize bir process lazım ama çinde de o yok adamlar başlarına oturup yoluyor. bi alet yapsalar tüğü çok dipten traş etse falan ya da bir yöntemle traş edilmiş tüğleri pamuksu bir hale getirip öyle kullansalar. niye yolmak zorundalar?
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Chemical said:

işte bunu verimli bir şekilde yapabilmek için mekanize bir process lazım ama çinde de o yok adamlar başlarına oturup yoluyor. bi alet yapsalar tüğü çok dipten traş etse falan ya da bir yöntemle traş edilmiş tüğleri pamuksu bir hale getirip öyle kullansalar. niye yolmak zorundalar?

dağılır mı acaba yoluklamazsan tüyün yapısını bozuyorsun, çatlayıp açılabilir kesildiği yerden o olabilir

kesilen tüyler geri uzamıyor olabilir dibi içeride kaldığı için

hayvanı kesmek istersen yiyemezsin mesela
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...