Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk film dizi ve renkleri

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

escape said:

kusura bakmayın arkadaşlar, türkiye'deki kanallar sizin özendiğiniz HBO kalitesinde olamadı daha... türk olan türkçe olan hiç bir şeyi beğenmediğiniz gibi bunu da beğenmemişsiniz. ilginçsiniz gerçekten. bir de abartı üstüne abartı. türkiye düşmanları içeride aslında, ne dışarda ne dağda...

bakın beni öyle "milliyetçi" bir kimlik olarak ele almayın kesinlikle değilim, ama bu sizin yaptığınıza saygısızlığın yanında nankörlük denir.

kötüye kötü denmeden nasıl iyisini yapıcaz?

sanki bu dizileri cekenlerin imkanları kötüymüş gibi konusma şimdi. anadolunun ucra kösesinde ufak bir köyde tezek ısığında cekmiyolar dizileri. abzürd bütceleri var populer dizilerin, öyle böyle değil.

tümüyle umursamazlıktan tembellikten yaptım olduculuktan bu halde diziler.
yüz milyon bin trilyon dizi var memlekette.

ülkede adam gibi 10 dizi cekicek kadar ekip varsa 15 tane dizi cekersin, 50 tane değil.

ne yaptın sen ?
cevap vermemen lazımdı. 7. gün sonunda kapın çalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

kusura bakmayın arkadaşlar, türkiye'deki kanallar sizin özendiğiniz HBO kalitesinde olamadı daha... türk olan türkçe olan hiç bir şeyi beğenmediğiniz gibi bunu da beğenmemişsiniz. ilginçsiniz gerçekten. bir de abartı üstüne abartı. türkiye düşmanları içeride aslında, ne dışarda ne dağda...

bakın beni öyle "milliyetçi" bir kimlik olarak ele almayın kesinlikle değilim, ama bu sizin yaptığınıza saygısızlığın yanında nankörlük denir.

x filmi/dizisi çok kötü diyince yönetmenini ekibini kötülüyorum, ama türkiyede çekilmiş x filmi/dizi kötü diyince ÜLKEYİ KÖTÜLÜYORUM bir şekilde.

hayır abi, fabrika sahiplerinin yüzüne bile söyledim yaptığın x ürün kötü çünkü böyle diye, ülkeyi kötülüyorsun korkusu yaratamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

lan bu aptalların topunun sinema için bile adam gibi bi film çektiğini gördünüz mü siz?

bilgisayar kullanabildiklerine şükredin.

geçen sene ezel'in özel efektlerini yapan firmanın bi tanıtım filmi vardı.

"amerikalı liseli çocuklar daha iyisini yapıyorlar lan. muahahahahh" diye gülmüştük.

boktan senaryolar ile, boktan diziler çekiyorlar. avam izliyor, reklam akıyor, paralar cukka.

ne iyi ve kaliteli işi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyde kusur ararsanız, yeni alınmış ve açılmış iphone 5te de kusur bulursunuz. şöyle bakın, bu ülkede dizi/film 5 sene önce falan nasıldı? şimdi nasıl?

bir ilerleme mi var? gerileme mi?

bence ilerleme var..

burda ülkeyi falan savunmuyıorum ben he. eşit olmayan şartlarda karşılaştırma yapıyorsunuz da ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Maliyet filan degil abi konu.Üni.'de sinema dersin de anlatmıştı hoca.

Konu tamamen Türkiye'de görüntü yönetmeni yetişmemesiyle alakalı. Unuttum şimdi renkleri ayarlayan makinanın ismini neyse efendim o son teknoloji makinadan türkiye'de 2 tane studyoda var diyordu hoca.Aynı hollywood gibi bir teknolojim var ama üst düzey görüntü yönetmeni olmadıgı için ışık,oyuncuların kıyafetleri makinede nasıl tepki verir tam bilmiyorlar ya da ne istediklerini bilmiyorlar lol. (Bunun sebebi biraz da bizim türk yönetmenlerin burnunu herşeye sokması,ego vs.)

Bunu muhteşem yüzyıl için söylemiyor genel türkler adına söylemiyorum dikkat ettiyseniz son zamanlarda yabancı görüntü yönetmenleri coğaldı dizilerimizde. Bu maliyetli ve iyi birşey ama bizde yetişmiyor işte ^^

Bu dogru bence de.

Ama söyle baktigim zaman türkiyede cekilmekte olan en cok izlenen ve en basarili dizi muhtesem yüzyil. Insan haliyle izliyo bazi hatalari göz ardi edip. Bi ton yabanci dizi izliyorum. Etmedigimiz laf kalmiyo ama izliyoruz. Bunlari da izliycez tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Unuttum şimdi renkleri ayarlayan makinanın ismini neyse efendim o son teknoloji makinadan türkiye'de 2 tane studyoda var diyordu hoca.

makineye ne gerek var ya, aç pc'yi kullan programı, mis gibi videon hazır.

türkiye'de donanım yetersizliği yok,
isteksizlik var, bilgisizlik var (türkiye'de emperyalizm yok ekrem var)

bilgisi ve ilgisi olan insanlar da ya işin sadece parasını düşünen yönetmenler tarafından iteleniyor, ya da gruplaşıp takım çalışması yapamadıkları için tek başına kalıyor.

aç youtube'u veya revision3'ü, bak film riot videolarına,
şu adamların gösterdiği teknikleri yönetmenlere öğretsek bi anda 100 level atlar türkiye.

bi de diziler hep işin dramasında, dalavere, işgüzarlık, aldatma, işkence, nefret felan gösterelim derken teknik işi es geçiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...