Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Serin Yaşama Taktikleri

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

Bizim kuşağın yurtdışına çıkma isteğini, bu ülke yaşanılmaz kaçmalıyım tavırlarını hiç tasvib etmiyorum.

Orası şöyle şurası böyle diye konuşmakta sıkıntı yok, belirli iq üzerindeki insanlar günübirlik mekanizmadaki aksaklıkları zaten yeterince gözlemleyebiliyor. Burada kişinin karşısına 2 seçenek çıkıyor;

Ya bulunduğu mekansal ortamda huzur ve refah içinde yaşabilmek için üretim veya çözüme yönelik davranış sergiliyceksin,

Ya da sorun tespitini yapıp, bak aga bu bu sorunlu cık cık olmaz ki böyle diyip kenara sıvışıcaksın.

2. sini herkes yapıyor artık, üniversite okumuş bizlerin kısıtlı bilgi dağarcığı bile çoğu spesifik konuda yorum yapmaya yeterli düzeyde. Ama yapılan yorumların hiçbiri şu ülkeden gitmemek için, yaşanılan ortamı daha düzgün yapabilmek adına yapılan yorumlar değil. Kendim de dahil olmak üzere kızıyorum bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

örgütlü değiliz abi. asla da olmayacağız. bir de mücadele risktir, oysa bizim elimizde kaybetmekten korktuğumuz üç beş şey var hala. onlar da gitsin belki :P

gidicek gidicek
bu iş zaten tamamen intikama dönücek

zamanında nasıl başı kapalılar dışlandıysa, nasıl anneler veli toplantılarından atıldıysa çok daha beteri kafirlere olucak. sokakta bile yürüyemiyecek hale gelicekler alienization korkusundan

sonra düştükleri bok çukurundan yukarı bakıp KURTARIN BİZİ. HATA ETTİK AFFEDİN diye yalvarıcaklar

ve bende onlara bakıp fısıldıycam

hayır

Sosyal ağlarda paylaş

Bireysel silahlanma rekoru kırsa bizim kesim, mesajı alırlar bence.

Her şeyin üstüne kaba kuvvetle gitmeye çalışanları (hükümet, kolluk kuvvetleri vb.) bastırmanın yolu onlardan daha gaddarca karşılık vermek çünkü. Onlar pısınca "diyalog" mevzularına dönülür yine.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Sosyal patlamaya "sosyal risk" diye bakıp kategorize edip küçümseyen zihniyeti ancak toprak paklar.

Başka yolu yok, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

elimden geldiğince yanıtlamaya çalışyim

@goldbaren
stephen king okur gibi okudum etkisinden kurtulmak bile zaman aldı:)

@obuzhapsever
doğru yanlış değil ancak ben orada 4 ay kaldım 4 ay boyunca amerikan futbolu izledim abi. hatta bi ara bi panik ortamı vardı adamlar shark week başlıcak diye işi gücü bırakıp barlara gidiyodu discovery ng izlemek için:)

@coco
istanbulu terketsem yaşayabileceğim tek yerdir izmir. bende aşığıyım bu kentin ancak iş gereği şu an kent değiştiremem:/

@xenocide
güzel bilgi teşekkür ederim

@kzpmaza
birinin daha aynı şeye dikkat etmesi güzel demekki sorun bende değilmiş:) oksijen insanı gerçekten dinçtutuyo..

@soris
kuzenim SF'de NVIDIA'da test bölümü müdürü olarak çalışıyor 8 senedir orda buraya gelirsen iş bulurum konaklama zaten dert değil diyor da 2 sene önce kızın babası vefat etti 2 günde geldi buraya çok zor bir durumdur diye tahmin ediyorum

@dasaa
yine hayallerimizin orta yerine ediyosun karşim :D

@deadwool
belli bir süreci sonucu abi bu tahammül edememek ile ilgili. ben biraz polyanna da olabilirim bu konuda mesela bu dünyada doğuyosun atıyorum iskoçyaya gitmek istiyosun ama vize vermiyolar. abi neden ben orayı da görmek istiyorum?! olmaz seni almayız o_O biliyorum bunun bi dünya güvenlik sebebi var ama hakkım olarak görüyorum. aynı şekilde hepimizin olduğu gibi iyi yaşamak hakkım ama burada iyi yaşayamıyorum.

@Osuran boğa
bakış açısı. kimisi uçağa binmez karayolu en güvenlisi der ama karayolu ile senelik olarak daha çok ölüm yaşanır. bu da aynı durum buradaki olayları totale vursan amerikadan daha çok vukuatımız vardır heralde.

@roket adam
aynen öyle. illaki birşey karşına çıkıp seni demoralize ediyor.

@sipeyskeyk
abi işte adamı deli eden bu. kız arkadaşım rusyadan geldi 3 ay burada kaldı. babam bile diyordu oğlum söyle de çok mini etek giymesin diye. babamın nası düşündüğünün farkındayım o beni dışardaki ayıdan öküzden ötürü uyarıyor yoksa mini etek de dert yok. bana mini etek giymemeyi öğretme oğluna tecavüz etmemeyi öğret meselesi. bu mantık da miksen değişmeyecek bu ülkede. yahu amerikada sordum sen hangi dine mensupsun diye bu seni ne ilgilendirir gibi bi cevap aldım bu abi işte benim hayatımdan sana ne bunun özeti. iş icabı İsrail'e gittim burada insanlara israil diyince ben onların anasını diye başlıyor adamlar. israilde fabrikaya girdim genel müdür karşıladı özür diledi neden dedim bayrağı unuttuk dedi. bi baktım israil bayrağının yanına türk bayrağı çekiyorlar. çünkü adamlar siyasetle sosyal yaşamı ayırtedebiliyor. amerikada medeniyet yok diyolar kimse kusura bakmasın ama benim gördüğüm kadarıyla amerikada medeniyetin dibi var(.)

bu arada özel değilse mesleğin nedir?

@Biohazard
almanyada master için kasıyorum usta gidersem dönme niyetinde değilim. oradaki iş potansiyelini bi hayli araştırdım evet dediğin gibi zor değil sadece adım atmak gerekli.

@rasmon
haklısın ancak dediğini yapabilecek durum var yapamayacak durum var. ben bu ülkede bişeyleri değiştirebileceğime inanmıyorum. burada bişe değiştirmek için harcayacağım eforu başka bir ülkede asimile olmak için harcayabilirim. mevcut düzenler var hayata bir kez geliyorsun zamanını değiştirmek için mi yoksa iyi olan düzene adapte olmak için mi harcarsın? ben ikincisini tercih ederim. bu şuna benziyor diyelim iranda yaşıyorum atıyorum tecavüzün cezası idam, abi bişeyler yapiyim de idamın yerine çözüm üreteyim. bu boşa kürek çekmek bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

Bizim kuşağın yurtdışına çıkma isteğini, bu ülke yaşanılmaz kaçmalıyım tavırlarını hiç tasvib etmiyorum.

Orası şöyle şurası böyle diye konuşmakta sıkıntı yok, belirli iq üzerindeki insanlar günübirlik mekanizmadaki aksaklıkları zaten yeterince gözlemleyebiliyor. Burada kişinin karşısına 2 seçenek çıkıyor;

Ya bulunduğu mekansal ortamda huzur ve refah içinde yaşabilmek için üretim veya çözüme yönelik davranış sergiliyceksin,

Ya da sorun tespitini yapıp, bak aga bu bu sorunlu cık cık olmaz ki böyle diyip kenara sıvışıcaksın.

2. sini herkes yapıyor artık, üniversite okumuş bizlerin kısıtlı bilgi dağarcığı bile çoğu spesifik konuda yorum yapmaya yeterli düzeyde. Ama yapılan yorumların hiçbiri şu ülkeden gitmemek için, yaşanılan ortamı daha düzgün yapabilmek adına yapılan yorumlar değil. Kendim de dahil olmak üzere kızıyorum bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...