Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

abi her gün absürd,yüz kızartıcı saçma sapan olaylarla örülü bir hayat akıp gidiyor bizler için,kurani kavramlarla konuşayım peki,

israiloğullarının hz musa ile bir macerası var mesela,Allahın lanetine uğruyorlar ve,çölde günlerce aynı yeri dolaşıp dolaşıp duruyorlar,ve hz musa'ya yüzleri tutmadıkları için,Allah'a dua et de bize yiyecek içecek versin diyorlar,hz musa dua ettiğin de,bıldırcın eti ve kudret helvası denilen yiyecekler geliyor,ve 2-3 zaman sonra bıkıp ,yerden bitirdiği mercimekden soğandan,pırasadan versin bize bıktık bundan diyorlar.

ad ile semud kavminin helak olma sebepleri de buna benzer şeyler zaten,

Allah'ın insanoğlunu yaratma sebebi ,tamamen sınav amaçlı olduğunu kuran'da açık açık beyan ediyor,Allah direkt dünya düzenine müdahele etseydi yani insanların insani ilişkilerine diyeyim,dünyada müslüman olmayan insanlar açlıktan ölürdü yiyecek-içecek bulamazdı,öyle bir denge de yaratmış ki dünyayı,söz meclisden dışarı görmemek için kör olmak gerekli diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

sen bunu mantıkla,akli kıyaslamalarla açıklamaya veya bulmaya çalışıyorsun,bence en önemli yanlış bu inanç meselesidir.inanma meselesidir.

Keşke "bunlar akılla anlaşılmaz kalp gözünü açman lazım" eşiğini biz de yüzyıllar önce aşabilseydik.
Kanıtsız inanmak komik bişey abi, bunu böyle ama bu inanç meselesi :( diye meta bişeymiş gibi lanse etmek daha komik.
Halbuki olay ailenden gördüğünü tekrarlamandan ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Nako said:

Kurana inanan milletler, neden dünyadaki en salak, insanlığa uyum sağlayamayan tiplerdir?
Rönesans geçirmemişler.Ortaçağda avrupadan farkı yok.Aynı zamanda ortadoğudasın.Kolonileşen değil kolonileşmeye hedef olan bir coğrafyadasın , dolayısıyla yaşam daha zor ve insanların bir şeylere sığınmak için daha fazla sebepleri var.Sığınırkende radikalleşiyorlar.Kurandaki bazı ifadeler de bu radikalleşmenin destekçisi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse hakaret ve aşağılamalar devam ettiği için,din konusun da bir daha mesaj yazmayacağım.eğer soru soracak olan olursa da özel mesajdan Allah rızası için sorularınıza cevap verebilirim.Allahın selamı,hidayete tabii olanların üzerine olsun...

"(İnsanları) Allah'a (iman ve ibâdete) davet edenden, (Kendisi de iyi amel (ve hareketlerde bulunandan ve: ben, Müslümanlardan'ım!" diyenden daha güzel söz­lü kim olabilir? (Fussilet: 33)''

NAHL SURESİ 125. AYET
125. Rabbinin yoluna hikmetle, güzel öğütle davet et ve onlarla, en güzel olan neyse o yolla mücadele et. Şüphe yok ki Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. Ve O, gerçeğe kılavuzlananları da en iyi bilendir.
Sosyal ağlarda paylaş

NİSA 34. Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah’ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Bana da din ile ilgili her konuda öm atabilirsiniz. Her cahiligi ve her sacmaligi acikliga kavusturmada yardimci olurum
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

ad ile semud kavminin helak olma sebepleri de buna benzer şeyler zaten,

Allah'ın insanoğlunu yaratma sebebi ,tamamen sınav amaçlı olduğunu kuran'da açık açık beyan ediyor, Allah direkt dünya düzenine müdahele etseydi yani insanların insani ilişkilerine diyeyim,dünyada müslüman olmayan insanlar açlıktan ölürdü yiyecek-içecek bulamazdı,öyle bir denge de yaratmış ki dünyayı,söz meclisden dışarı görmemek için kör olmak gerekli diye düşünüyorum.

Karar ver abi müdahale ediyor mu etmiyor mu şimdi.
Kafasına esince soykırım yapmış. Helak edilen kavimler insandan sayılmıyomuydu ki onların insan ilişkilerine müdahale edilmiş te şimdi dinine inanılan bölgenin dünyanın en boktan, en iğrenç bölgesi olmasına laf edilince AMA SINAV BUU deniyor?
2 satır arayla komik olmuş.

Bu arada denge de çok mükemmelmiş kanka, görürsen tanrına söyle çok takdir ediyorum kendisini. Afrikada millet açlıktan susuzluktan ölürken Amerikada obeziteden kaynaklanan sağlık sorunlarının tedavisi için yapılan sağlık harcamaları Afrikayı 10 defa zengin edecek miktarlarda lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Allah'ın insanoğlunu yaratma sebebi ,tamamen sınav amaçlı olduğunu kuran'da açık açık beyan ediyor,Allah direkt dünya düzenine müdahele etseydi yani insanların insani ilişkilerine diyeyim,dünyada müslüman olmayan insanlar açlıktan ölürdü yiyecek-içecek bulamazdı,öyle bir denge de yaratmış ki dünyayı,söz meclisden dışarı görmemek için kör olmak gerekli diye düşünüyorum.

Bu sınavda benim anlamadığım bir şey var. Bu sınavın en kritik noktası allaha inanıp inanmamak. Yani istersen bütün hayatını ihtiyacı olanlara yardım etmekle geçir, insanları barıştır kavga etmelerini önle falan. Yine de allaha inanmıyorsan cehenneme gidiyorsun. Bunu bi açıklığa kavuşturur musun?

5-6 senedir falan her inanana soruyorum şu soruyu alabildiğim en mantıklı iki cevabı sunayım:

1- Allaha inanmayan biri gerçekten iyi olamaz
2- Benim inandığım islam öyle bişey değil zaten öyle olsa mantıklı olmazdı

Ha mantıklı dediğim mantığa hitap edenden ziyade çelişkisiz olması. Şuana kadar benim bakış açımdan mantıklı olan bir cevap gelmedi bu soruya, genelde zaten öfke ve kızma ile bitiyor bu soru çok tartışılırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...