Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

Bilimi, Allah'ın karşısına anti tez olarak koymanın saçmalığını açıklamaya çalışıyorum. Yoksa Allah'a inanan bilimi reddediyor diye birşey yok.

doğal bir olay bilimin allahı red etmesi. dediğim gibi akılcılık ve bilimsel metodları kullanır bilim. dinde bu ikiside yoktur. bu durumda doğal olarak bilim din karşıtı olur

bilim Allah'ı reddetmez. Allah'ın varlığını kanıtlayamamıştır da çürütmemiştir de.

alakası yok. bir şeyin var olduğunu idda eden kişi kanıtlamalıdır. sen şimdi bana diyeceksin ki aslında pokemonlar gerçek. bende hayır dicem. sonra sen eee git kanıtla o zaman olmadıklarını diceksin.

böle bişi mantıklı geliyor mu?

Varlığı kanıtlanmamış birşeyin yokluğu kesin değildir. Yokluğu da kanıtlanmadığı için muğlaktır. Yerçekimi kanunu yazılmadan önce insanlar uçuyo muydu?

heh sen kendin demişin işte. yerçekimi kanunundan önce de vardı yerçekimi. VARDI kelimesine dikkat et. deney yoluyla görebiliyordun çünkü bunu. zıplayınca yere düşüyodun. bişi atınca yere düşüyordu vs. allah için bu deneysel yöntemlerin hiçbiri tutmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

KuddusiMavra said:

_Rave said:

Çetintaş abide geldi.Balonlu şakirt yok ama ben rpsini yaparsam kadro tamam heralde?

BİZ ŞİMDİ MAYMUNDAN GELDİYSEK ŞİMDİKİ MAYMUNLAR NEDEN İNSAN OLMUYOR?

olm, biz maymundan gelmedik, topraktan geldik B)-

OZAMAN ŞİMDİKİ TOPRAK NEDEN İNSAN OLMUYOR?

en son burda yapmaya çalıştılar ama başarılı olmadı.

http://www.youtube.com/watch?v=lzzC7IReEZo
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

KuddusiMavra said:

_Rave said:

Çetintaş abide geldi.Balonlu şakirt yok ama ben rpsini yaparsam kadro tamam heralde?

olm, onun için gerekli kozmik ortam yok. NŞA yok anlayacağın.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

Bilimi, Allah'ın karşısına anti tez olarak koymanın saçmalığını açıklamaya çalışıyorum. Yoksa Allah'a inanan bilimi reddediyor diye birşey yok.

doğal bir olay bilimin allahı red etmesi. dediğim gibi akılcılık ve bilimsel metodları kullanır bilim. dinde bu ikiside yoktur. bu durumda doğal olarak bilim din karşıtı olur

bilim Allah'ı reddetmez. Allah'ın varlığını kanıtlayamamıştır da çürütmemiştir de.

alakası yok. bir şeyin var olduğunu idda eden kişi kanıtlamalıdır. sen şimdi bana diyeceksin ki aslında pokemonlar gerçek. bende hayır dicem. sonra sen eee git kanıtla o zaman olmadıklarını diceksin.

Varlığı kanıtlanmamış birşeyin yokluğu kesin değildir. Yokluğu da kanıtlanmadığı için muğlaktır. Yerçekimi kanunu yazılmadan önce insanlar uçuyo muydu?

heh sen kendin demişin işte. yerçekimi kanunundan önce de vardı yerçekimi. VARDI kelimesine dikkat et. deney yoluyla görebiliyordun çünkü bunu. zıplayınca yere düşüyodun. bişi atınca yere düşüyordu vs. allah için bu deneysel yöntemlerin hiçbiri tutmuyor.

bi önceki postumu oku.

İnsanların yerde yürüyor oluşları, yerçekiminin varlığından haberdar oldukları anlamına gelmiyor. Bilimsel olarak konuşuyorm, Allah varsa ve şu an dünyaya bir etkisi varsa da bunu bilmiyoruz/farkında değiliz. Bilmediğimiz/farkında olmadığımız şeyin olmadığını da söyleyemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

_Rave said:

KuddusiMavra said:

_Rave said:

en son burda yapmaya çalıştılar ama başarılı olmadı.

http://www.youtube.com/watch?v=lzzC7IReEZo

Zenci yapmaya çalışmışlar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

bi önceki postumu oku.

İnsanların yerde yürüyor oluşları, yerçekiminin varlığından haberdar oldukları anlamına gelmiyor. Bilimsel olarak konuşuyorm, Allah varsa ve şu an dünyaya bir etkisi varsa da bunu bilmiyoruz/farkında değiliz. Bilmediğimiz/farkında olmadığımız şeyin olmadığını da söyleyemeyiz.

Tamam da abi yerçekiminin farkındasın. Ne olduğunu bilmesen bile. Allah konusunda öyle bir şey yok ki. Dua ediyorsun mesela hiçbirşey olmuyor. Yada Allah'ın yazdığını idda ettiğimiz kitaplara bakıyorsun hiçbiri akılcılıkla uyuşmuyor ve tutarlı değil. Hatta Allah kalitesinde bir varlığın lafı olması bile çok zor yani o metinlerin. Senin mantığına göre dünyada HERŞEY olabilir. Unicornlardan tut pokemonlara elflere vampirlere kadar. Çünkü olmadığını kanıtlayamıyoruz. Sağlıksız bir metod kullanıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bizim memlekette nasıl olsa bi yerleri kırpıp olayı bambaşka şekilde ifade etmek meşurdur birde olaya şöyle bakalım

imamizer said:

Katibim said:

Tekrar söylüyorum inançlı bir müslüman olarak ben , müslümanlığın her türlü insana -ateist olur yahudi olur hristiyan olur- karşı saygılı bir tutumda olduğunu onların ne olursa olsun haklarının gasp etmediğini son möslömön döğölsön TÜÜ tadında olmayan insanlar olduğunu düşünüyorum... Haa o insanlar Türkiyede varmı vardır ama biz göremeyiz sanırım...

said:

"O halde, hürmetli aylar çıkınca artık öbür müşrikleri nerede
bulursanız öldürün, onları yakalayıp esir edin, onların
geçebileceği bütün geçit başlarını tutun. Eğer tövbe eder, namaz
kılar, zekât verirlerse onları serbest bırakın. Çünkü Allah
gafurdur, rahîmdir." (Tevbe, 9/5)

4-Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever.

7. Mescid-i Haram'ın yanında kendileriyle antlaşma yaptıklarınızın dışında müşriklerin Allah ve Resûlü yanında nasıl (muteber) bir ahdi olabilir? Onlar size karşı dürüst davrandıkları müddetçe siz de onlara dürüst davranın. Çünkü Allah (ahdi bozmaktan) sakınanları sever.

said:

nisa 89. ayeti:
"Arzu ettilerki kendileri küfre saptıkları gibi sizde sapasınız beraber
olasınız.Bu sebeple onlar allah yolunda hicret edinceye kadar
içlerinden dost edinmeyin.Eğer bundan yüz çevirirlerse yakalayın ve
bulduğunuz yerde öldürün.Onlardan ne bir dost edinin ne de bir
yardımcı."

90- Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir.

said:

nisa 91. ayet:
"Hem sizden hem de kendi toplumlarından emin olmak isteyen
başkalarını da bulacaksınız. Bunlar her ne zaman fitneye
götürülseler ona baş aşağı dalarlar (daldırılırlar). Eğer sizden uzak
durmaz, sulh teklif etmez ve ellerini çekmezlerse onları yakalayın,
rastladığınız yerde öldürün. İşte onlar üzerine sizin için apaçık yetki
verdik."

bilgin olsun Nisa suresi 91. ayet

Diğer birtakım kimseleri de bulacaksınız ki; hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak isterler. Fitne için her davet olunuşlarında onun içine başaşağı dalarlar. Eğer bunlar sizden çekinmezlerse, kendilerini bulduğunuz yerde yakalayın ve öldürün. İşte bunlar aleyhinde size açık bir ferman verdik.

bunlarda bilgi amaçlı bak bakalım islam sandığınız kadar katı bir dinmi ?

Nisa;
94 - Ey İman edenler! Allah yolunda cihada çıktığınız zaman, mümini kâfirden ayırmak için iyice araştırın. Size selam veren kimseye, dünya hayatının menfaatini gözeterek, "Sen mümin değilsin" demeyin. Allah katında çok ganimetler var. İslâm'a ilk önce girdiğiniz zaman siz de öyle idiniz. Sonra Allah size lutufta bulundu. Onun için iyice araştırın. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

92- 92 - Hata dışında bir mümin, diğer bir mümini öldüremez. Ve kim bir mümini yanlışlıkla öldürürse, mümin bir köle azad etmesi ve ölenin ailesine (varislerine) teslim edilecek bir diyet vermesi gerekir. Ancak ölünün ailesinin bağışlaması müstesnadır. Eğer öldürülen, mümin olmakla beraber size düşman bir kavimden ise, o zaman, öldürenin bir köle azad etmesi gerekir. Eğer öldürülen sizinle aralarında antlaşma olan bir kavimden ise, öldürenin, ölenin ailesine diyet vermesi ve mümin bir köle azad etmesi gerekir. Bunlara gücü yetmeyenin de Allah tarafından tevbesinin kabulü için arka arkaya iki ay oruç tutması gerekir. Allah, Alimdir (her şeyi bilendir), Hakimdir (hüküm ve hikmet sahibidir).

Son olarak burada bahsedilen müşrikler kendileri inanmadığı gibi inanan ve inandığı için bu insanlara zulüm eden kimselerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerden sonra baydı topic hepsini okumadım ama bir şey demek istiyorum.

İnanan insanla inanmayan insanların birbirlerini convert etmeye çalışması saçmalık, dalga geçmesi saçmalık, hakaret etmesi ya da şiddet uygulaması da saçmalık.

En zeki geçinenlerimiz bile olgun yaklaşamıyor, çünkü empati kurma yeteneği gelişmemiş bir halkız, tek doğru bizimkisi.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

bi önceki postumu oku.

Tamam da abi yerçekiminin farkındasın. Ne olduğunu bilmesen bile. Allah konusunda öyle bir şey yok ki. Dua ediyorsun mesela hiçbirşey olmuyor. Yada Allah'ın yazdığını idda ettiğimiz kitaplara bakıyorsun hiçbiri akılcılıkla uyuşmuyor ve tutarlı değil. Hatta Allah kalitesinde bir varlığın lafı olması bile çok zor yani o metinlerin. Senin mantığına göre dünyada HERŞEY olabilir. Unicornlardan tut pokemonlara elflere vampirlere kadar. Çünkü olmadığını kanıtlayamıyoruz. Sağlıksız bir metod kullanıyorsun

Abi unicorn tabii ki de olabilir. Keşfedilmemiş bir sürü tür var sonuçta gayet mümkün olması. Direk çürüttün kendi kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...