Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulağında böcek çıkan adam

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Benim de kulaktan sinek çıkmıştı :(

Bi arkadaşla yürüyoruz, sağ kulağıma bir şey çarptı gibi oldu. Eliniz hemen kulağınıza gider ya refleksle, öyle yaptım ben de. Kulağımı kaşıdım bi. Anlamadım ne olduğunu, yürümeye devam ettik. Sonra sağ taraftan garip bir ses duydum. Dönüp baktım sağıma, bir şey yok. Alla alla dedim, yürümeye devam. Sonra tekrar geldi o ses. Arkadaşıma sordum, bu ne sesi ya diye, o da ne sesi diye sordu bana. Sonra anladım ki ses kulağımın içinden geliyor ve biraz önceki olayda bir şey girdi kulağa. Ama sinek böcek sesi gibi gelmiyor o ses kulağın içinde olunca, sinek kanatlarını çırptıkça tıkırtı gibi bir ses duyuluyor.

Hemen yakınlardaki kliniğe gittim, durumu anlattım. KBB'ci baktı içine, sinek kaçmış dedi, aletle çıkardı. Ufak bir sinekti, sivrisinekten biraz küçük, ama ne sivrisinek, ne karasinek. Tabi, kulağın içinde doğal olarak oluşan biraz pislikle birlikte çıktı, yapışmış oraya. Zaten o pislik dediğimiz şeyin görevi de o. Belki kulağıma gece girse, farketmeyecektim, sabah ben uyanana kadar hayvan ölse, ses de çıkartamayacağı için hiç farketmeyecektim.

Bir belgeselde seyretmiştim, bir insan ömrü boyunca ortalama 6 adet örümcek yutarmış uyurken. Oluyor yani, çok çok anormal bir durum değil o kulaktaki böcek.

O pislikler de hindistan tarafında çok olurmuş. Artık havasından mıdır suyundan mıdır, o tarafta kulakların salgısı fazla galiba. İnternetten earwax cleaning diye bakarsanız, bir sürü iğrenç temizlik videosu bulabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...