Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Xaero said:

Regalya said:

https://www.fasttech.com/products/0/10015458/2892400-authentic-eleaf-ijust-2-ec-tc-temperature-control

Bundan mı alsam yoksa

https://www.fasttech.com/products/0/10015458/2892200-authentic-eleaf-ijust-2-ec-dual-coil-sub-ohm

Bundan mı alsam. Hangisinden daha cok duman alırız.

Nikel Coil sadece ısı kontrollü(TC Temperature Control) modda içilcek yoksa kor haline gelirse nikel telde oksitlenme olur toksik dir :)
0.5 ohm olanı alıcaksın
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

kangerin aldım 2. gün camını kırdım. vay arkadaş ya bell cap aldım burdan idareten. perşembe elime geçer herhalde. nasıl bi elimin ayarı varsa.

Bunlardan da söyle

@Xaero Kod zaten % indirimi olan itemlerde çalışmaz ona dikkat indirim alayım derken fiyatı artar ki gb itemlerinin 80% i fake indirime sahiptir (market hilesi)
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Seru said:

kangerin aldım 2. gün camını kırdım. vay arkadaş ya bell cap aldım burdan idareten. perşembe elime geçer herhalde. nasıl bi elimin ayarı varsa.

Bunlardan da söyle

@Xaero Kod zaten % indirimi olan itemlerde çalışmaz ona dikkat indirim alayım derken fiyatı artar ki gb itemlerinin 80% i fake indirime sahiptir (market hilesi)

Bildiğimiz yerden geçtim siparişi geçenkinden 3 dolar ucuza geldi :) Sağolasın öneriler içinde :)

Sosyal ağlarda paylaş

Gunde 1 paket sigara iciyorsan , e-cig in aylik masrafi 10 da 1i kadar oluyor yaklasik.
Likiti de kaliteli bir marka alirsan bunyeye verdigi zarari en aza indirmis olursun , yalniz e-cig in vucuda ne gibi etkileri oldugu hakkinda halen cok kapsamli arastirma yok sanirim.

E-roll c2 deneyen oldumu , sizdirma durumlari , duman , sarj durumlari falan nasil acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

e-cig in vucuda ne gibi etkileri oldugu hakkinda halen cok kapsamli arastirma yok sanirim.

Google ngraminda bile 23424234242!!'11 araştırma makale çıkıyor yahu sadece amerikada üniversite öğrencileri üzerinde yapılan denemeler 10 binlerde..
Bazı olası zararları ;
PG alerjin varsa kaşıntı, boğaz kuruluğu yapar , aroma çok fazla koyup çok fazla içersen böbreği yorar sürekli (meyve suyu gazlı içecek içenler gibi),hatalı kısa devre yapmış build / sarımı veya kimysalı bozulmuş pil ,düşük amplı pilden yüksek amper çekmeye çalışırsan pil gaz salablir modunda hava deişimi ventilasyon yoksa gaz sıkışması bi yerden sonra çatlatır patlatır modu hava kaçamadığı için
Diactylli pek likit kalmadı ama olanlardan düzenli çok fazla tüketirsen normal sigaraya yakın zarar görürsün.
Aynı şekilde organik aroma kullanılan bazı likitler (tarçın vanilya gibi) zararlı olabilir aroma sentetik olmalıdır zaten organiğin tadı bok gibi kimse içmez :p
Pg alerjisi olduğundan saf su ile yapılan likitten içersen 3% ü geçerse su oranı sigara içtiğinde gözü yakan madde neydi hatırlayamadım şimdi ondan salım artabilir kaynama noktası değiştiği için lakin bu gene sigaraya göre kat be kat azdır.

Uzun lafın kısası sigarada binlerce zararlı kimyasal varken bunda bi kaç tane o da hatrı sayılır derecede düşük karşılaştırıldığında yerle gök kadar fark var zarar konusunda..
PG ve VG yüzyılın ilk yarısından beri ilaç ve gıda katkısı olarak hayatımıza girmektedir uzun süreli kullanımında hayati yada hatrı sayılır bi sorun görülmemiştir hatta sebze gliserini (vg) insanların gündelik olarak tükettiği katkı maddeleri arasında en zararsızlarından biridir..
PG ise astımlıların inhalerinden içtiğimiz meyve sularına kadar bir çok yerde 10larca yıldır kullanılmakdatır bakteri/mikrop öldürme özelliği çok yüksektir gerek buharlaştırarak olsun gerek ise gıda katkısı olarak alınmasında sakınca yoktur.

Nikotin toksiktir deriden bile emilir lakin alınan miktar düzgün bir şekilde kontrol edildiğinde içtiğimiz kahvenin içindeki kafeinden bile daha zararsızdır. (1 dal light bi sigarada 1.2~mg nikotin vardır bu arada)

Bu demek değildirki bu zararsız birşeydir hayır ciğerimize giren hava hariç herşey az veya çok zararlıdır lakin duman vs duman olarak sigara ile karşılaştırıldığında esigara yüzlerce kat daha az zararlıdır.

Dipnot : Sadece fransada esigara ile yarım milyona yakın insan sigarayı ve diğer türün mamüllerini bırakmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi için eyvallah , demek istediğim e-cig'in daha tam olarak ne gibi zararları olduğu tespit edilmiş değil.Yapılan bir sürü araştırma var evet ama bilinmeyen de daha bir çok yan etkisi çıkabilir ki çıkıyor zaten

Daha 2015 başında US'de yapılan araştırmada , e-cig 3.7v'da çalışırken , buhardaki zararsız seviyede olan bir madde(formaldehyde), 5v ve üstünde çalışırken,3-4 sn boyunca duman çekildiğinde direk yüksek kanser riski oluşturuyor, normal sigaradan 15 kata kadar daha fazla kanser riski taşıyor.
Adamlar özellikle son zamanlarda sayıları artan custom voltaj ayarlanabilen cihazlardan sonra bu araştırmayı yapmışlar.

Dediğin gibi Diacetyl içeren e-likitler solunum yetmezliği ve akciğer hastalıklarını tetikliyor , hiçbir üretici likitin üzerine bu bilgiyi yazmıyor , şuana kadar bilinen, fruit, cupcake vs gibi abidik gubidik karışımları olan likitlerde bu madde var.
Sosyal ağlarda paylaş

Acı Bademin içinde sülfür söyle zehir böyle zarar yerseniz ölürsünüz demek gibi birşey o
Diacetyl içeren aromadan 10%(3 ml+ Aroma) üzeri katılmış e-likitten günde 30 ml içmez içemez kıçına takıp baca gibi tüttürse gene içemez..
ki bu 8.7 sigaraya mı ne denk geliyor..
Ben 0.2-0.3 ohm build ile damlatma yapıyorum sabahdan akşama kadar gene 10ml gidiyor gitmiyor..

gelelim formaldehyde olayına..
When used under realistic conditions, produce no detectable levels of formaldehyde.. which indicates deception of measuring formaldehyde in e-cigarette aerosol: the difference between laboratory measurements and true exposure
the authors did not find formaldehyde but formaldehyde hemiacetals. This is a combination of formaldehyde and alcohols (formaldehyde-propylene glycol or formaldehyde-glycerol). The authors characterized them as formaldehyde-releasing agents, providing a reference to a study evaluating contact dermatitis from such agents. However, looking at the study referenced***, it is clear that those formaldehyde-releasing agents have nothing to do with formaldehyde hemiacetals found in e-cigarette aerosol. Moreover, there is absolutely no evidence that hemiacetals are toxic or carcinogenic. In fact, it is possible that the formation of hemiacetals might protect against damage induced by formaldehyde. Nevertheless, the authors considered the risk equal to formaldehyde and calculated the risk of cancer.
The scientific community must realize that variable wattage devices cannot be used at any wattage levels with any available atomizer. Even for naïve users, the harsh taste of the dry puff phenomenon is unbearable.
Fokurduyan lav içmiyorsan alamazsın o değerleri 200 senelik vampir çatallı balgamllı boğazlı vampir olsa gene 863-972F de içemez bu kadar basit.

*** :We have reviewed formaldehyde-releasers used in metalworking fluids (MWFs) in this and a previous part of a two-part article. These biocides do not appear to be frequent or important sensitizers. Even in highly selected patient groups of metalworkers, mean prevalence rates of sensitivity are low: 0.2% for Tris(hydroxymethyl)nitromethane, 1.6% for tris(N-hydroxyethyl)hexahydrotriazine, 1.9% for Bioban P-1487 and Bioban CS-1246, and 2.8% for Bioban CS-1135. In the case of the Biobans, many reactions may have been irritant. Only N,N'-methylenebis(5-methyloxazolidine) has a fairly high mean score of 4.0% in metalworkers. With the exception of Bioban P-1487, there is a clear relationship between positive patch test reactions to the releasers and formaldehyde sensitivity: 40-70% of reactions to releasers occur in patients sensitive to formaldehyde and may therefore be caused by formaldehyde allergy. There is a lack of reliable data on the clinical relevance of contact allergy to the formaldehyde releasers in MWF. In most studies, no data on relevance were provided and in those that did, relevance was often found for a (very small) minority of the reactions only. Also discussed here are the formaldehyde-releasers MDM hydantoin, methenamine, N-methylolchloracetamide, paraformaldehyde, and Preventol D2
Sosyal ağlarda paylaş

Protank da iStick 30 w de biraz meh üstelik pahalı sundukları performans için
Ondan az veya yakın fiyat olarak Örnek bi kaç mod vereyim hepsi authentic ve usb şarjlı tabiikide
Evic VTC mini 1pil
KangerTech KBOX 120W TC 2pil
Eleaf iStick 100W 2pil
iStick 60w1pil
iStick 50w 4400mah + USB şarj kablosu
iStick 40w 2600mah + USB şarj kablosu
KangerTech KBOX 70W 4000 mah
Pioneer N-30 2200 mah en ucuzu

2x Samsung 25r Pil

Duvar şarjı yazmadım burada 1000mA olanlar 3-5 lira dışardan getirmeye gerek yok o yüzden(cep telefonununki bile oluyor zaten).

Tank olarak hiç ısı kontrolü felan girmiyorum drek powermode tankları linkliyorum bunda authentic olmasına gerek yok clone tanklar eşit yada daha iyi iş görüyor çok daha düşük fiyata.

Siyah Subtank mini V2 veya SS Subtank mini
Gelelim pimpleme ve yedek parça olayına
5 set farklı renklerde yedek Authentic oring seal
Belcap (Driptipli)
Yedek Cam (düşer şaşar kırılır diye bulunsun)
yedeklerle bile protankdan ucuza geliyor performans farkından bahsetmiyorum bile :)
Bi tane bundan 0.5ohm Clone coil
isteğe bağlı 1.2 ohm clone coil
Authentic 0.5ohm ve 1.2 ohm
Bu sub tanka ilerde RBA Coil alıp kendi coilinide sarabilirsin rahatça alternatif ve aksesuar bakımından en popüler tanklardan birisi.

Ağızdan ciğere çekim nautilus mini clone (4-5 aydır ara ara kullanıyorum gayet güzel)
Yedek coil 1.6 ohm
Naut alacaksan bu moddan alabilirsin
Kangside KSD Mini 25W 1600 mah ufacık bu avuç içi kadar çok şeker!

KSD Mini

Dipnot : her kullanıcıda heatsink bulunması gerektiğine inanıyorum hem istenmeyen ısıyı dağıtıyor hemde 510 bağlantı yuvasını koruyor hatta bağlantı sağlamayan atomizerleri bile çalışır hale getiriyor çok yararlı ve ucuz birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Regalya, listelediğin herşeyi sipariş verdim. Zaten bende de bir kaç tane içine likit konan kısım vardı onlarla falan baya bişey oldu. Siparişi iki kısma böldüm girişte bir sıkıntı çıkmaz değilmi?Bir de likitler bozulurmu durmakla. bir yıldır kutunun içinde yatıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

içinde yüksek PG olduğundan bakteri virüs mikrop üreyemez içinde ama tabii raf ömrü var rengi koyulaştıysa muhtemelen bozulmuştur
Likiti kendinizde yaparsınız daha ekonomik olur hemde tadını istediğiniz şekilde ayarlarsınız :)
Teminide yapmasıda çok kolay yardımcı olurum ben merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Ağızdan ciğere çekim nautilus mini clone (4-5 aydır ara ara kullanıyorum gayet güzel)
Yedek coil 1.6 ohm
Naut alacaksan bu moddan alabilirsin
Kangside KSD Mini 25W 1600 mah ufacık bu avuç içi kadar çok şeker!

KSD Mini

Şimdi ben de bu olaya girmeye karar verdim.
Konunun son 15 sayfasını falan okudum da, şu kısmı anlamadım. Ciğere çekmek için illa yüksek rezistanslı coil mi kullanmak lazım yoksa mesela şu söylediğin clearomizer'ı VTC mini'ye takıp wattage'ı düşüremiyor muyuz aynı iş için veya önerdiğin 0.5ohm'lu Subtank'le ciğere çekmek rahatsızlık mı yaratıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...