Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir haber çıkmış,

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/03/18/saglik-bakanligi-uyardi

gerçi bizim ülkede (gerçi çoğu ülkede öyle sanırım ?) sigaradan alınan vergilerden sonra sağlık bakanlığı niye onaylasın kontrolsüz satışının yapıldığı şeyi o ayrı konu.

sizce nedir ? ben tamamen yalan diyorum, devlet vergisini koyamadığı şeyi onaylamıyor. e dünyanın vergisi var sonuçta. 1 kişi sigarayı bıraksa dünyanın parası demek yılda sadece vergiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Alkol fiyatlarında örneği iskandinavlardan alan devletimiz bu konuda da avustralya gibi gelişmiş bir devletin politakasını uygulayarak gelişmişlikte çığır açmıştır.

Ama siz sigara kullananlar, hala çok vergi verdiğinizi düşünerek, devletin size karşı yaptığı iyilikleri karşılıksız şekilde görmemezlikten geliyorsunuz. Verdiğiniz vergi, sigaranın yol açtığı hastalıkların tedavisini gerçekten karşılamıyor. Sayı veremiyorum, çünkü karşılamıyor. Devletimiz öyle söyledi. Ben de salağım zaten düşünemiyorum, kendi beynim falan da yok. Çok para gidiyor sizin gibilerin tedavisine, sizden alıncak paraya da tabii ki bu devlet muhtaç değil.
Sosyal ağlarda paylaş

E Sigara konusunda bilinmeyen çok fazla o yüzden herkes kafasına göre uyarı!! yazısı yazıyor.
Sonuçta siagara ile karşılaştırmak yanlış çünkü farklı mantık ile çalışıyorlar.
E-Sigaranın zararlarını kendi çapında incelemek lazım. Şu an için bilinemeyen zararları başlıca.
1. Kullanılan fitilin parçacıklarının ileride akciğer hasarına yol açıp açmayacağı.
2. Kullanılan likitlerin gene ileride akciğerlere sorun çıkarıp çıkarmayacağı.
3. Likitlerin akciğerlerde su toplanmasına sebep olup almadığı.
Bunlar halihazırda bilinmeyen ve netlik kazanmamış e-sigara kullanımı sonucu oluşabilecek sıkıntılar.
Sosyal ağlarda paylaş

joyetech'in mentolu cok iyi. hele vision ce6 ile birlestiginde muazzam oluyor.

gumrukte takilan 200ml hangsen sivilarimida uzun ugraslar(!) sonucu aldim. almaz olaydim, acayip kotu. bildigin ilac tadi geliyor, mentol falan degil. eve gidince sicak suya oturtup daha sonra bir kac gun kapagi acik bir sekilde bekletecem bakalim steeping ile icilebilir bir hale gelecek mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...