Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Asker yine iyiymiş, bizim ünide vardı aynısını anlatan ahah

Askerde hiçbir şey öğrenmedim. Sivas katliamını haklı görüp biz dinsiz değiliz yine olsa yine yakarız diyen adam da hiçbir şey öğrenmedi.

Aslında hiçbir şey demeyelim ya, türk ordusunun iç yapısını görme şansım oldu hani mazallah bi savaş çıksa direk beyaz bayrak çekerim evime. Öyle çok psikopat da yoktu bölükte, anca kendine zarar veren bi iki delimiz vardı. Ve askerliğe iyidir güzeldir diyip 3 ay destek aldım diyen genjuro gibi (geçmiş olsun bu arada hacıt) dönüşte sıkıntı da yaşamadım kız arkadaş hariç. Gerçi orda başka mevzular vardı girmeyelim sdf. Neyse işte uzun lafın kısası görece rahat askerlik yaptım izmirde. Ve hala da hayatımın en boktan hatırladığım zamanları.

Baya bildiğin bok yani askerlik. Saçma salak sabah kalk ot yol koştur rutinine girmediğim zamanlarda bile rahatsızlık verici, çünkü esirsin. Manalı ve mantıklı hiç bir iş yapmadığın, terk edemediğin bi yarı açık hapishanedesin işte. "Sığır gibi" yaşıyor olsam bile 100 kere askerlik yapmaya tercih ederim en azından özgür yaşıyorum. Hiç bir suçum olmadan hapishaneye atıldım, ömrümün 5.5 ayı BOK olarak geçti benden çalındı. Olay o 5.5 ayda higgs bosonunu bulmak değil özgürlüğünden olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

arada okudum çekpas diye aklıma geldi.
Bu çekpas askerliğin en önemli geyiklerinden biri, adamlar kendi mıntıkasını düzgün paspasladı diye tatmin oluyor. Kimse kusura bakmasın böyle basit bir şeyle başarı hissi yakalayamam ben. Aynı şekilde yatak yapmak, adam ciddi ciddi kasıyor; yatağını düzgün yapıp seviniyor.

Askerlikte bana en ters gelen komutanların şunu yap bunu yap demesi değildi, sonuçta adam savaşa hazırlıyor kafasında. Ordu dediğin savaşır. Saçma olan erlerin otokontrolü özümsemesi. Mesela oo sakallar uzamış, oo yatak bozuk, dik dur vs vs. Sana ne kardeşim?
Her sabah mıntıkamı paspasladım, tek elle sürüye sürüye. Bir tek komutan bir kere burası ne demedi ama yemin ederim bütün uzun dönemler en az bir kere bu nası çekpas dedi, bazıları ise onlarca defa. İşte insanoğlunun sığlığı. Adam çekpas yapıp doyuma ulaşıyor, sonra bakıyor ama o yapmıyor, o zaman kendi tatmini eksik kalıyor.

Herkes tüfeklerle fotoğraf çektirirken biz son gün kısa dönem arkadaşlarla çekpaslarla çektirmiştik. Hey gidi hey :)
Sosyal ağlarda paylaş

DamienThorne said:

o da kölelik, neyin borcunu ödüyoruz.

devlet bizim için mi var biz mi devlet için varız anlamış değilim zaten. vergisini ver vatanını koru muamelesini çek. ulan bu devlet niye var o zmn bize hizmet etmedikten sonra. sürekli halktan beklenti içinde. osmanlıda bile zorunlu askerlik yok. kim uydurmus bu zorunlu askerliği bi yerinden anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

vicdanı redcilerin %95 i kürt kökenli vatandaşlar
%3 ü askerliği gerçekten saçma gören herşeye muhalefet tipler
kalanıda yumuşaklığa meyilli .

gerçekten şu %95 lik kıısım italyay şuraya buraya bidaha dönmemek üzere gitsede ülke rahatlasa

şu tarz bir şey yazacaktım, iyi ki ilk sayfadaki mesajları okumuşum
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

DamienThorne said:

Askerlik saçma sapan birşey. Kazana kepçeye ceza verip bununla övünen tipler var bide...

Malesef saçma sapan birçok konuda ama içinde bulunduğumuz düzen içeriside bunu değiştirmeye ne yetkimiz ne de gücümüz var benim demek istediğim ise bu saçmalığın içerisinde maksimum kendimize nasıl birşeyler ekleriz nasıl birşeyler katarız idi , bazı arkadaşlar ise bunu uyuşturucu kafası olarak değerlendirdi.

Birde bu ceza olayı anlatılır durur , hiç görmedim sadece duydum acemiliğimi yaptığım alay'ın yukarısında cami vardı 400 yıl cezalı hikayeleri dönüyordu ama insanlar cuma namazına gidebiliyordu tıpış tıpış kimseninde giremezsin cezalı bu cami dediğine şahit olmadım

Zorunlu askerlik insanlık suçudur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...