Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Kırdınız başlığı gene.

Bir pati nesli daha Kanada'ya gitmenin sihirli yollarını öğrenemeden başlık kapanacak. Bu ülkeden çıkayamacak. Hafta sonu snowboard yapmanın dayanılmaz hafifliğiyle hafta içinde işlerine gidemeyecek.

30 yaşıma geldiğimde her İstanbul trafiğinde sıkıştığımda, her 6 sıfır attığımızda bu başlığı kapatanlara şükranlarımı dile getiricem.

Yersen.

edit: ö.m ile bu yolları bana anlatırsanız çok sevinirim. snowboard bilmiyorum ama çok iyi gözleme yaparım. oki bye.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

sivilde gecirebilecegim 6 ayı sildiği için direk 90puan siliyor, tabi senin sivil hayatini bilemem askerlik iyi gelmis olabilir.anladin mi

Anladım anladım, ama benim sivil hayatımı küçük görüp , askerliğin iyi geldiğini söylemek senin haddin değil , hiç tanımadığın bir insana bu şekilde saldırgan bir tutum sergilemek ise hoş değil ben kimseye burada askerlik şöyle şöyle yeaaaaaw dediği için her hangi bir hakareti,saldırdırgan tutumda bulunmadım bulunmam da.

Mevcut düzen içerisinde malesef hepimiz bunu yapıcaz , düzeni değiştiremediğimiz için ama gönül ister ki keşke avrupa'da oldugu gibi askerlik hizmeti - kamu hizmeti tercihi olsa, örneğin 12 ay zorunlu askerlik veya 24 ay kamu hizmeti tercihi gibi türevler var avrupa'da bununla alakalı bi başlık veya yazı vardı paticikte.
Sosyal ağlarda paylaş

DamienThorne said:

o da kölelik, neyin borcunu ödüyoruz.

Çok güzel söylemişsin ,benim görüşüm de dünya üzerinde keşke devlet mantığı olmasa insan olmanın ,nefes alıp vermenin,yaşamanın vergisini vermek zorunda olmasak vatandaş olmak zorunda olmasak modern derebeylerine köpeklik etmeye mecbur edilmesek.

Doğarken devlete bilmemkaç bin dolar borçlu doğuyoruz hangi hizmetin karşılığı olarak? bana sordunuz mu doğarken hangi ülkede doğmak istiyorsun da bana üzerine birde hesap çıkarıyorsun ama malesef böyle hiçbirimizde 1 man army değiliz yıkalım düzeni veya dünya üzerinde herhangi bir devlete/bireye ait olmayan kara parçası yok gidip orada yaşayalım.

Kısaca Ya bu deveyi güdersin yya bu diyardan göçersin hikayesi...
Sosyal ağlarda paylaş

Askerlik olmalı veya olmamalı herkesin kendi görüşüdür saygı duyarım. Evet ben de gittim 6 ay Diyarbakır gibi bir yerde hizmet bölüğünde 115 tane sicili en pis olan heriflerle askerlik yaptım ama gördüklerimden sonra eğer o adamlar askerde bir şeyler öğreniyorlarsa bence askerlik ömür boyu devam etsin dedim;

Muhtemelen birçoğunuzun gördüğü şeyler veya duyduğu şeylerdir;

Tüm koğuşlardan sorumlu çavuştum ben, bizzat yaşadıklarım;

1- Hergün tüm tuvaletler ilaçlı sularla baştan aşağı yıkanırdı. Aynı günün akşamı tuvaletlerin hepsi taş ile taharet alan ileri zekalar yüzünden tıkanırdı, koli koli tuvalet kağıdı dağıtmama rağmen.

2- Çok sıkışınca tuvaletler dolu diye pisuvara büyük tuvaletini yapan arkadaşlara denk geldim.

3- Çekmecemden bali çalmaya çalışan keşler.

4- Sürekli demirbaşlara zarar vererek veya olay çıkararak askerde kalmaya çalışanlar (sivil hayatta yemek ve yatacak yerim yok diyenler)

5- Hayatında diş macununu görmemiş ve nasıl kullanıldığını bilmeyenler.

6- Köydeki hayvanlarla nasıl ilişkiye girileceğini anlatan sapık.

7- 300 lira başlık parası bulamadığı için sevdiği kızı alamayan genç.

Bunları gördükten sonra askerliğin en azından birşeyler öğrenme şanslarının olduğu bir yer olarak gördüm.

Haliyle cahil cühela gitsin iyi eğitimli gitmesin diye birşeyde olamayacağına göre (çünkü herkes eşit böyle olmaları onların suçu değil) askeliğe bence devam edilmeli. Bu adamların çoğunun sivil hayatta tutunması cidden zor, şimdi nerede ve ne yapıyorlardır kimbilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Askerlik olmalı veya olmamalı herkesin kendi görüşüdür saygı duyarım. Evet ben de gittim 6 ay Diyarbakır gibi bir yerde hizmet bölüğünde 115 tane sicili en pis olan heriflerle askerlik yaptım ama gördüklerimden sonra eğer o adamlar askerde bir şeyler öğreniyorlarsa bence askerlik ömür boyu devam etsin dedim;

Muhtemelen birçoğunuzun gördüğü şeyler veya duyduğu şeylerdir;

Tüm koğuşlardan sorumlu çavuştum ben, bizzat yaşadıklarım;

1- Hergün tüm tuvaletler ilaçlı sularla baştan aşağı yıkanırdı. Aynı günün akşamı tuvaletlerin hepsi taş ile taharet alan ileri zekalar yüzünden tıkanırdı, koli koli tuvalet kağıdı dağıtmama rağmen.

2- Çok sıkışınca tuvaletler dolu diye pisuvara büyük tuvaletini yapan arkadaşlara denk geldim.

3- Çekmecemden bali çalmaya çalışan keşler.

4- Sürekli demirbaşlara zarar vererek veya olay çıkararak askerde kalmaya çalışanlar (sivil hayatta yemek ve yatacak yerim yok diyenler)

5- Hayatında diş macununu görmemiş ve nasıl kullanıldığını bilmeyenler.

6- Köydeki hayvanlarla nasıl ilişkiye girileceğini anlatan sapık.

7- 300 lira başlık parası bulamadığı için sevdiği kızı alamayan genç.

Bunları gördükten sonra askerliğin en azından birşeyler öğrenme şanslarının olduğu bir yer olarak gördüm.

Haliyle cahil cühela gitsin iyi eğitimli gitmesin diye birşeyde olamayacağına göre (çünkü herkes eşit böyle olmaları onların suçu değil) askeliğe bence devam edilmeli. Bu adamların çoğunun sivil hayatta tutunması cidden zor, şimdi nerede ve ne yapıyorlardır kimbilir...

Kimbilir...

6
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

İnsanlar askerde medeniyet öğreniyorsa neden bu kadar boktan hala? Profesyonel askerlik olsa, hayat standartları askerde kalmak isteyecek kadar kötü olan insanlar oraya gitse hem hayatları kurtulur hem sokaklar bir nebze temizlenir belki.

Discuss

Sana göre kaka olabilir ama başkasına göre olmayabilir, genelleme yapman çok doğru değil bence. Herkesin görüşü kendine. Askerliğini kötü yapanlarda var iyi yapanlarda. Tamamen gittiğin yere, komutanına vb. etkenlere göre değişebilir bu..
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

İnsanlar askerde medeniyet öğreniyorsa neden bu kadar boktan hala? Profesyonel askerlik olsa, hayat standartları askerde kalmak isteyecek kadar kötü olan insanlar oraya gitse hem hayatları kurtulur hem sokaklar bir nebze temizlenir belki.

Discuss

Sözleşmeli er/erbaş kadrosu zaten şu anda böyle
Sosyal ağlarda paylaş

abi siz sayfalardır neyin tartışmasını döndürüyosunuz ya? asteğmen oldum diye bütün hıncımı kısa dönemlerden çıkartmıştım lan ben,8 tane kısa dönemi göndertmiştim yüksek öncelikli bir karakola,orada da arkamdan küfür ediyorlar diye,karakola gitmiştim rütbeli boşluğunda analarından emdiği sütü burunlarından getirmiştim,ama tek sebebi neydi biliyormusunuz? bende 4 sene okudum sizde,ama bu okumayan insanların önüne geçmemiz bir bahane değil,madem zorunlu askerlik var,hakkari de,şırnak da çatışarak ölüyor vatan evlatları,kısa dönem bu bunu gönderme diyemezsin,daha da ilginci ben kısa döneme de karşıyım,en başta lanet etmiştim ama,sonradan değerini anladım açık konuşayım yani,askerlerde fena severdi beni:D poşet düşmanı derlerdi ne güzeldi o günler lan asdasdasdsd
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

abi siz sayfalardır neyin tartışmasını döndürüyosunuz ya? asteğmen oldum diye bütün hıncımı kısa dönemlerden çıkartmıştım lan ben,8 tane kısa dönemi göndertmiştim yüksek öncelikli bir karakola,orada da arkamdan küfür ediyorlar diye,karakola gitmiştim rütbeli boşluğunda analarından emdiği sütü burunlarından getirmiştim,ama tek sebebi neydi biliyormusunuz? bende 4 sene okudum sizde,ama bu okumayan insanların önüne geçmemiz bir bahane değil,madem zorunlu askerlik var,hakkari de,şırnak da çatışarak ölüyor vatan evlatları,kısa dönem bu bunu gönderme diyemezsin,daha da ilginci ben kısa döneme de karşıyım,en başta lanet etmiştim ama,sonradan değerini anladım açık konuşayım yani,askerlerde fena severdi beni:D poşet düşmanı derlerdi ne güzeldi o günler lan asdasdasdsd

artık yediğin beddua oranında başına bişeyler gelir :D
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Nigger_of_the_sand said:

Discuss

Sana göre kaka olabilir ama başkasına göre olmayabilir, genelleme yapman çok doğru değil bence. Herkesin görüşü kendine. Askerliğini kötü yapanlarda var iyi yapanlarda. Tamamen gittiğin yere, komutanına vb. etkenlere göre değişebilir bu..

Ben toplumdan bahsediyorum.

Tüm erkeklerin askerlik yapıyor olması Türkiye'yi daha güzel biryer yapıyor diyebilir misin mesela? Ülkede ipini koparmış cahillerin olması ülkenin erkek nüfusunu zapturapt altına almanın bahanesi olabilir mi?

Bunun çözümü başkadır, askerlik buna bir çözüm değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Afterdeep said:

Nigger_of_the_sand said:

Discuss

Ben toplumdan bahsediyorum.

Tüm erkeklerin askerlik yapıyor olması Türkiye'yi daha güzel biryer yapıyor diyebilir misin mesela? Ülkede ipini koparmış cahillerin olması ülkenin erkek nüfusunu zapturapt altına almanın bahanesi olabilir mi?

Bunun çözümü başkadır, askerlik buna bir çözüm değildir.

Bul çözümü kurtar ülkeyi o zaman, önce adam başı 30 çocuk yapan Kürtleri durdurarak başlayabilirsin, çocuk yap sokağa at mantığıyla zor bu iş...
Sosyal ağlarda paylaş

şu askerliğe karşı çıkanların %80'i hümanizm adı altında ülkeye zarar vermek isteyenler,%5'i gizli gay %5'i gece evinden dışarı çıkmaya korkan,köpek havladığında ağzından ateş saçan ejderha görmüş gibi korkan,%3'ü iflah olmaz devlet düşmanı anarşist tipler,%3'ü inançları,siyasi görüşleri v.s doğrultusunda yapmak istemeyenler ki bunlara saygı duyuyorum,%3'ü ne olursa olsun isterse devlet yıkılsın,adım john lemmon :p olsun diyen benim guild members gibi meriçte yakalananlar,%1'i de benim gibi askerliğin hem mecburi,hem gönüllü yapılmasını isteyen,mecburi olanların ortalama bir suç mesela hırsızlık gibi,bunu yapanları sınır bölgelerine,hakkari,şırnak tunceli gibi tehlikeli yerlere yollayıp insan hayatının ne anlama geldiğini öğreteceksin
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

şu askerliğe karşı çıkanların %80'i hümanizm adı altında ülkeye zarar vermek isteyenler,%5'i gizli gay %5'i gece evinden dışarı çıkmaya korkan,köpek havladığında ağzından ateş saçan ejderha görmüş gibi korkan,%3'ü iflah olmaz devlet düşmanı anarşist tipler,%3'ü inançları,siyasi görüşleri v.s doğrultusunda yapmak istemeyenler ki bunlara saygı duyuyorum,%3'ü ne olursa olsun isterse devlet yıkılsın,adım john lemmon :p olsun diyen benim guild members gibi meriçte yakalananlar,%1'i de benim gibi askerliğin hem mecburi,hem gönüllü yapılmasını isteyen,mecburi olanların ortalama bir suç mesela hırsızlık gibi,bunu yapanları sınır bölgelerine,hakkari,şırnak tunceli gibi tehlikeli yerlere yollayıp insan hayatının ne anlama geldiğini öğreteceksin

adam istatistik sıçtı
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Sonra askerliğe neden kötü diyorsunuz derler
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Cipetpet said:

adam istatistik sıçtı

+1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...