Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

DoubleW said:

Myshkin said:

Deathblade said:

Her hangi bir avrupa ülkesi beni vatandaşlığına kabul etsin, 3 kuruşa türkiye vatandaşlık hakkım dahil olmak üzere sırasıyla yapacağım 5 çocuğu kesme hakkını ve tek mal varlığım olan i5 laptopumu da (ama acer) veririm.

bulgaristan kabul etse mesela?

http://inciswf.com/1288791752.swf

Bulgarlar da çok meraklı size, bulgaristan göçmeniyim, ettiğim kavganın haddi hesabı yoktur orda.Şuanda biraz daha normal durumlar eskiye göre, sinmedik bunun da katkısı var, yoksa türkleri 1 kaşık suda boğarlar net:)

Tr den oraya, goya okumaya giden tiplerin cogu dayaklik.Bulgarlarda da hakli olarak onyargi var turklere karsi.Bg de dogma buyume yasayan turkler suan , eskiye gore cok iyi durumdalar, avrupa birligi olayindan sonra.

Ha tabi bg de is durumu,ekonomi falan berbat o ayri konu.Yalniz 10 seneye kadar baya adam olurlar.Saglam yatirim geliyor disardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanda gidenlerin artık yarı yarıya kürt ve türk,ek olarak genelde maddi durumu baya iyi durumda olanlar, oyuzden çoğunda aileden gelen ciddi derecede görgüsüzlük var, zaten dünyanın neresine gitsen antipatiyle yaklaşır insan, ama benim deidğim zamanlarda bulgaristana okumaya gidenler bir elin parmağını geçmezdi sanırım:)
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Askerlik işi olmasa yerleşirim marmarise bütün hayatım boyunca barmenlik yapar, turistlere şezlong gösterir ölür giderim oralarda. Ama askerlik olunca insanın gidesi geliyor buralardan

olmuyor öyle işte abi, turizm ciyim dediğin şeylerin en kötüsünü de en iyisini de yaptım. dışarıdan bakıcna of çok tatlı da. en basit bir şey söyleyim bu işin kışı var.

yaşını bilmiyorum da, 30 undan sonra ne yapıcaksın. ne kafa alır o işleri ne vücut. kışın izbe gibi dolaşırsın marmaris çarşısında. rus ingiliz nine ararsın evlenicek sonra para için. herkesin düştüğü durum bu. belki 5 sene yaşarsın dediğin şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ah be aynı bu tarz bi topic'de askerlikle alakalı bişeyler yazmıştım da millet üstüme çullanmıştı Pzero'ya yapıldığı gibi.. :)

Yapın abi askerliğinizi süper zengin veya atom mühendisi,nasa da filan çalışıcak değilseniz yapın yemin ediyorum işinize yarıyo gündelik hayatta burda bi sürü şey yazılmış yok sakin giden asabi dönüyo ,şöyle psikolojin bozuluyo kürtsen zulmediyolar şeklinde , ki ben hiç şahit olmadım (15+2'lik timde 9 harbi has kürt kardeşim vardı beraber yemek yiyip beraber yatıp kalktığımız)

Orada karşılaştığın zorluklar ezilmek vs şeklinde tanımlanan sanıyomusunuz ki günlük iş hayatında karşınıza çıkmıyo? yemini verdiğim eşşeğe binerim demeyen kaç patron var şu piyasada? ananızdan babanızdan daha sert alıştırıyor hayatın gerçeklerine,kötü bir denge var ve sen o dengede hayatta & aklı-selim kalmaya çalışıyorsun bütün olay bu... silip sünepe bir veledin , kendine güveni tam dimdik yürüyerek cıktığına şahit oldum ya bu heriften bi bok olmaz dediğmiz adam tamam artık işleri devralma , çalışıp kazanma sorumluluk sahibi olma zamanı geldi diyerek dikildi karşımıza :)

Vicdani ret'de bence roketlemesine sıkış bir olay ,yanlış biliyorsam aydınlatın beni , vicdani ret insan öldürme eylemine karşı her şart altında karşı olmaktır bkz. 2.dünya savaşında kasıtlı olarak birbirlerini ıskalayan düşman askerleri ile alakalı rivayetler, ama birinizde çıkıp söylesin sokaklar ruh hastası dolu birgün oldu ya ters bi durumda kaldınız karşınızdaki adamın elinde insan öldürebilecek bi alet , sizin elinizde insan öldürebilecek bir alet ve kaçış yok hanginiz ölümüne kendini korumaz yada ailesinin veya sevdiği bir bireyi canı pahasına savunmaz?

Edit: Hayatımın en güzel zamanından 5.5 ayımı çaldı devlet diyen arkadaşlara'da şunu söylemek isterim , bi dünya yeni mezun olup 5.5 ay işsiz kalan arkadaşım var malesef ve eğer annen baban evde sığır gibi yatmana müsade edicek tipte insanlar değilse yada o mali güce sahip değilse devlet nooolur çal şu 5.5 ayımı bile diyebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

ben 5.5 ayda kendini nasıl korursun bunu ögrenirsin demedim ki? 5.5 ay olanlara verilmiyo zaten o eğitim , sadece tüfek aldığında eline kendini nasıl vurmazsın ve geri hizmette nasıl ordu'nun geri kalanına faydalı olursun olayı bu , keşke dünya toz pembe olsa türkiye'nin orduya ihtiyacı filan olmasa gönül böyle şeylerde istiyor tabi ama hali hazırda durum buyken hayatın o dönemini bu şekilde değerlendirmek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Ülke kaç hükümettir dongozlar tarafından yönetilmese zorunlu askerliğe falan ihtiyaç yok. Çözüm aranmıyor. Evet, zorunlu askerlik geçiçi bir çözüm.

Herkes bizim ülkemizi ele geçirmek istiyor, güçlü devlet, güçlü ordu paranoyasını bir kenara bırakalım artık. Sene 2012.
(Sınır kapılarını aç, pantolonu indir bekle demiyorum. Arada fark var.)

Şu başlıkta mesaj atan hiç bir insanın da askere gidip, askerden hayat anlayışı değişmiş şekilde çıkacak öküzlükte olmadığını düşünüyorum.

edit: Sene 2012 sdf. Nubblade.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Askerlik şu açıdan gerekli; genç ergenlere ve o kafadaki kişilere emir alma yetisi kazandırılmasında. Bazı sivriliklerin törpülenmesinde gerekliliğine ben de inanıyorum. 30 yaşımda askere gittiğim için bünyede ters etki yaratmıştı ama faydaları da oldu elbette :)

Ama bu işi yaparken de elindeki potansiyeli (özel sektör örneği vereceğim) köle değil de eleman/çalışan mantığında kullan. Benim yetenek ve kabiliyetlerim neyse ondan faydalan. Beni domates ve soğan ile muhatap etme! 'Asker gel şu küllüğü dök' (bu cümle duyulduğunda 'bölük komutanım çağırdı' yalanı basılır ve kimse sorgulayamadığı için odaya gidip rahatça DVD falan izlenebilir) lafını bana sarf eden cibiliyetsizleri barındırma bünyende.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

adam rumum diyor yalan söylediğini farz edip kürt olduğunu varsayalım

daha detaylı öyküsünde de 90'larda askere komanda olarak gönüllü gitmesinden bahsetmiş
vatan millet sakar diyerek yani
bu noktada adamın gerçekte ne olduğu mühim değil bir türk olarak varolup buna göre davranarak eyleme geçmesi önemli

sonra da olan biten işte... neyse detaylı öykü şurda: http://www.siddethikayeleri.com/portfolio/halihazirda-suren-savasin-magduruyum/#.UO_0iayjX2Z
ben daha önce okumuştum aklımda böyle kalmış
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Şu başlıkta mesaj atan hiç bir insanın da askere gidip, askerden hayat anlayışı değişmiş şekilde çıkacak öküzlükte olmadığını düşünüyorum.

Ah be abi hayat anlayışının değişmesi ne demek ya? Elbette ki kimse kafana inanmadığın bi düşünceyi sokamaz , ama sen kendinde gerçekte var olan zayıf yönlerini farkedip bunları düzeltme yoluna itilebilirsin

Ya çoook basit belkide en önemsiz örneği vericek , saçma gelicek hatta ama biraz empati yapın eskiden manda gibi yatıp sabah kalkıp işe gidersin yatağını toplamazsın kıyafetlerin odanda yatagın üstünde buruş buruş durur annen arkandan toparlar bütün pisliklierini , döndüğünde alışkanlıktan hepsini kendin yaparsın ,çok basit bi örnek =)

sipeyskeyk said:

abi adam klasik bir uzun dönem. BEN YAPTIM HERKES YAPACAK AGA. alayı böyleydi bunların, 15 ayları kısa dönem kıskanmakla grçiyor. futbol bölumunde kalsın arkadaş mümküm ise.

woaw genellemeler diz boyu ,sen şimdi askerde ben okumuş adamım sıçtığım tuvaleti temizlemem , herkes erzak taşıyo ama ben okumuş adamım taşımam'da demişsindir ;)? (şaka bu arada ama gerçekten böyle kısa dönemlerimiz vardı bizim...)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Abuk bir yürüyüş yaptırmaya kalktılar bize. Kısa dönem eğitimimde bunu görmediğim için beceremedik, garip şeydi yapılan :P Kilis'de öğlen sıcağında asfalt üstünde 7-8 kişi ördek gibi dönüp yürüyoruz manasızca. İsyan ettim, ne öğrettiniz ki neyi istiyorsunuz diye. Gıcık başçavuş 'eğitim şart' dedi ve tüm yazıcılar sabah ve öğlen içtima sonrası ayrılırken beni ilk önce ayırıp sonra sıraya geri yollayıp yürüttü. Bu arada 48 numara bot giyen biri için abuk dönüşler zor oluyor :D

1 ay süreyle ben ve yazıcı olmayan erler yürüdük. 'Bunca yürümeyle adam olacağımı sanıyorsa yanılıyor, yıllardır yürümüş bir işe yaramamış' dedim penceresi önünde. İçeri çağırdı. Küfür etti, aynen üstüne eklemeden ilettim. Mahkemeyle tehdit etti, hay hay dedim. Sustu. Yapılanı mantıklı bir şekilde izah etsinler eyvallah ama yok. Ulan ben kız arkadaşlarımdan böyle kapris, afra tafra görmedim,; askerdekini hiç çekemem.

Disiplini yürümekten ibaret sanıyorlar. Ulen savaş çıksa dönüp ilk onu vururum ben ki kafam rahat dönüp savaşayım. Dırdırcı karıdan öteye geçmez çünkü faydası. O göt göbekle de koşamayacağına göre.

Bu arada biz gece nöbetinde silahlık nöbetine pdrm koyuyorduk; 120 tane G3, 25 tane MP5, yığınla şarjör elinin altında kilitsiz duruyordu :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...