Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ArcheAge - Media (OBT) Bilgi Paylaşım

lightNdark

Öne çıkan mesajlar

Biraz da oyunun eksi taraflarından bahsedelim, tabi oyun iyi hoş ama bir sürü de eksik ve hoşunuza gitmeyebilecek şey var oyunda: leveling'den bahsedelim bari, sonuçta pek çok arkadaş bu konuyu önemsiyor (haklı olarak)

Quest sistemi chain olarak ilerliyor yani arada quest atlayıp ilerleme gibi bir şansınız kesinlikle yok... (Dungeon questleri hariç onları atlayabiliyorsunuz)
Tabi tamamen grind yaparım yada PvP ile kasarım diyorsanız mümkün

Ancak bununla da kalmıyor, questleri eksiksiz yapsanız bile level ilerleyişi ile Quest ielrleyişi birbirini tutmuyor şuan (ileride değişir mi bilmiyorum ama sanmıyorum da) yani kısacası Quest sayısı yetersiz.

14 level'dan itibaren hiç quest atlamasanız bile 15 - 16 level questler başlıyor ve solo takılıyorsanız bir noktada (16 level'a geldiğinizde) artık questleri yapamaz hale geliyorsunuz cunki artık 19-20 level Mob'lar gelmeye başlıyor

Ben şuan 25 level'ım ve questlerim de 25 level: Dengeyi şu şekilde sağlıyorum 15 level'dan beri aldığım her quest de minik grindler çekerek ilerlerseniz sorun kalmıyor... Yani biriktirip 3 level grind çekmektense, gittiğim her questte 5 mob öldüreceksem 15 mob öldürüp geri dönüyorum. Hemen her levelda 1 quest'den aldığım XP ile 10 mob öldürdüğümde gelen XP hemen hemen aynı... Bu da quest eksiğini tamamlıyor ve dengeli bir Level / Quest ile ilerleyebilmemi sağlıyor...

Şuan bulunduğum bölgede quest yapıyorum etrafımda bir sürü 20-21-22 level insan var ve 25 lvl questleri yapmaya çalışıyorlar. Party ile tamam ama solo çok zor

Bu arada grind için de farklı bir sorun söz konusu: Oyunda ilk vuran değil en fazla DPS üreten alıyor XPyi. Bu durumda Burst DPS üretemiyorsanız KS kaçınılmaz... Hele bir de party ile grind yapanlar var ki hiç sormayın tek bir mob bile bırakmıyorlar size tıpış tıpış gidiyorsunuz bölgeyi bırakıp...

*** Önemli ***
Bir sonraki video bu gece: Skill sitem ile ilgili bir düzeltme yapacağım. Skill sisteme yönelik bazı değişiklikler söz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

PVP nerelerde yapılabiliyor?

Questing sırasında pvp var mı?

PvP konusunda bildiğimi yazayım yanlışım varsa l&d düzeltsin. Batı doğu ve kuzey olmak üzere 3 kıta var. Doğu ve batıda 4 er ırk olacak. Faction gibi düşünürsek bunları birbirlerinin kıtasına gidip outdoor pvp her zaman yapabilecekler. Kuzeyi ise 2 factionda domine etmeye çalışacak ve sürekli pvp olacak. Bunlara ek olarak birde kendi kıtanda kendi factionunada saldırabileceksin. Ama karma puanı alacaksın. 3000 karmaya ulaştığında artık korsan oluyormuşsun ve kendi factionun npc+playerları sana heryerde saldırabiliyor (ultimadaki pk sistemi gibi). Ee npclerde saldırıyorsa şehirde nasıl gezicem ben dersen de Korsanlara özel bir ada var orda takılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Crafting yada Gathering konusunda da bu gece bir video ayarlamaya çalıcağım...

Ayrıca PvP ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparım video ile

Benim de bilgilerim ileri düzeyde değil biliyorsunuz bazı şeyleri öğrendikçe size aktarmaya çalışıyorum iyi kötü, idare edin artık ;)
Sosyal ağlarda paylaş

lightNdark said:

Crafting yada Gathering konusunda da bu gece bir video ayarlamaya çalıcağım...

Ayrıca PvP ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparım video ile

Benim de bilgilerim ileri düzeyde değil biliyorsunuz bazı şeyleri öğrendikçe size aktarmaya çalışıyorum iyi kötü, idare edin artık ;)

ellerine sağlık üstad, birde senden ricam zamanın olursa atıyorum lvl 25isen ve talent/skill resetlemeyi bulduysan bu farklı classların lvl25 e kadar olan skillerini moblar üzerinde deneyip videoya çekebilirmisin. Bir gün combat mesla 2dklk video başka gün zamanın olursa magic'in 2 dklk videosu gibi birşeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

korsan olursan herkese düşman olmak iyiymiş. valla o sistemin benzerini voyage century online'da oynadım çok zevkli oluyor. tortugaya gidiyorduk bizde. diğer tüm npc ülkeler/gemileri ve oyuncular bize düşman oluyordu aynı şekilde. archeage'de npc gemileri var mı bilmiyorum sanırım yok. korsanlıkla PK'lık aynı şey olmuş çünkü npc gemi raid vs yapamıyorsun.

sanırım bu oyunda da boarding olacak, müthiş zevk alıyorum ben boardingten. vco'da max levela kasıp, göstermelik bir mid tier gemiye binip, high lvl PK'ları oyuna getiriyordum. adam benim ezik gemiyi 10 sn içinde darma duman edip, açlık yapıp beni kesip daha fazla loot elde etmek için board atıyordu. gemimi batırsa sadece kargoyu alıyordu. ama max lvl land karakteri görünce apışıp kalıyorlardı. kendi board attığı için de, gemisinin high level hookları kesemiyordu, gemileri ayırmak için asdf. sonuç malum. :D

birde PK olanlar yada durduk yere saldıranları eğer keserseniz "para da dahil olmak üzere" equipment, inventory'deki herşeyi alabiliyordunuz nerdeyse 10 sn içinde lootta tıkladığına tıklıyordun baya acımasız bir sistemdi. yarışma programı gibi. üstüne o adam hapise düşüyordu. büyük ihtimal archage'deki sistem de bu tarz olur.

keşke şehirden şehire mal getirip, götürüp ticaret yapabilsek. korsanlığın amacı ne olacak acaba bu oyunda. yani kestiği oyunculardan doğru düzgün loot alabilecekler mi yada npc raid gibi birşey olacak mı. aslında iki oyunu çok benzetiyorum ben hapis sistemini de gördükten sonra. ama daha dinamikleri görmedik bakalım nasıl olacak tam olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

lightNdark said:

Şuan bulunduğum bölgede quest yapıyorum etrafımda bir sürü 20-21-22 level insan var ve 25 lvl questleri yapmaya çalışıyorlar. Party ile tamam ama solo çok zor

Bu arada grind için de farklı bir sorun söz konusu: Oyunda ilk vuran değil en fazla DPS üreten alıyor XPyi. Bu durumda Burst DPS üretemiyorsanız KS kaçınılmaz... Hele bir de party ile grind yapanlar var ki hiç sormayın tek bir mob bile bırakmıyorlar size tıpış tıpış gidiyorsunuz bölgeyi bırakıp...
söz konusu.[/u]

Lineage mantığı devam adamlar. En azından dungeonlar instanced di mi? Farm yapacaksak bir de oda kavgası yapmayacağız 2000'deki gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

korsan olursan herkese düşman olmak iyiymiş. valla o sistemin benzerini voyage century online'da oynadım çok zevkli oluyor. tortugaya gidiyorduk bizde. diğer tüm npc ülkeler/gemileri ve oyuncular bize düşman oluyordu aynı şekilde. archeage'de npc gemileri var mı bilmiyorum sanırım yok. korsanlıkla PK'lık aynı şey olmuş çünkü npc gemi raid vs yapamıyorsun.

sanırım bu oyunda da boarding olacak, müthiş zevk alıyorum ben boardingten. vco'da max levela kasıp, göstermelik bir mid tier gemiye binip, high lvl PK'ları oyuna getiriyordum. adam benim ezik gemiyi 10 sn içinde darma duman edip, açlık yapıp beni kesip daha fazla loot elde etmek için board atıyordu. gemimi batırsa sadece kargoyu alıyordu. ama max lvl land karakteri görünce apışıp kalıyorlardı. kendi board attığı için de, gemisinin high level hookları kesemiyordu, gemileri ayırmak için asdf. sonuç malum. :D

birde PK olanlar yada durduk yere saldıranları eğer keserseniz "para da dahil olmak üzere" equipment, inventory'deki herşeyi alabiliyordunuz nerdeyse 10 sn içinde lootta tıkladığına tıklıyordun baya acımasız bir sistemdi. yarışma programı gibi. üstüne o adam hapise düşüyordu. büyük ihtimal archage'deki sistem de bu tarz olur.

keşke şehirden şehire mal getirip, götürüp ticaret yapabilsek. korsanlığın amacı ne olacak acaba bu oyunda. yani kestiği oyunculardan doğru düzgün loot alabilecekler mi yada npc raid gibi birşey olacak mı. aslında iki oyunu çok benzetiyorum ben hapis sistemini de gördükten sonra. ama daha dinamikleri görmedik bakalım nasıl olacak tam olarak.

Boarding yok sanırımda planörler le yakındaki gemiye atlıyıp gunnerlarını saf dışına bırakıcaz sanırım. 3.dkkadan sonra görebilirsin muhabbeti.

http://www.youtube.com/watch?v=zCaUaXn3t9Y

birde korsan npcler ve şöyle yüreğini ağzına getirecek tehlikeler olacak açık denizde: + fırtınalar ve hortumlarda.

http://www.youtube.com/watch?v=BYw9ps_bdmg

http://www.youtube.com/watch?v=ekaNIc8dd6U
Sosyal ağlarda paylaş

1. bı arkadas kotu soyledıgımı yazmıs oyle bısey soylemedım yada yanlıs anladınız neyse pıyasada bı cok oyun war cok basıte kacıyor wer bız gelırsek 20 kıslık grup halınde gelıp oyunda acıcagımız karakterlerı dahı sıstemlıs ekılde acmayı dusunuyoruz bıraz ugras werıcek bısey de aradıgımızdan bu oyunu sectık hanı yapa bılceklerımız takıp etıklerımız den ogrendıgımız kadfarıyla ıster korsan ol ıster gemıyle gezın ıster kale ew kur ıster daha degısık bı cok ozelık war we bunların hepsı her oyunda bulunmuyor benım tahmınım bı kac aya awrupa ya acılır cunkı oyuna cok ragbet war yabancıı ulkeler olsun bızım ulkemızden olsun bayag bı kısı beklıyor bızler beklıcez oyunun eksıklerı nden bahsetmısın ınsan ne gormek ısterse onu gorur pıyasadakı bı cok oyunda sorun oluyor sıkıntı oluyor her neyse umarım en kısa sure de gelır de hep beraber oynama sansına sahıp oluruz :)ıyı forumlar
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak tek bir dungeon gördüm şu ana kadar (level 18 de geliyor 20 lvl Cape questi) instanced idi... Sanırım tüm dungeonlar aynıdır ama world bosslar kapanın elinde kalıyor...

World bosslarda DPS mekaniği olduğunu düşünürsek, 3 kişinin kesmeye başladığı ve %90 inmiş bir bossa 5 kişi dalıp ellerinden rahatça alır lootu
Sosyal ağlarda paylaş

lightNdark said:

World bosslarda DPS mekaniği olduğunu düşünürsek, 3 kişinin kesmeye başladığı ve %90 inmiş bir bossa 5 kişi dalıp ellerinden rahatça alır lootu

dps mekaniği değildir o damage mekaniğidir party yada solo kim fazla hasar verirse loot onun olucaktır. 3 kişi başlayıp %50.000001 canı kadar damage yaptıysa loot onlarındır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...