Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 3

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

yok abi ben yazdım ya yukarda dikkatli okursan biraz, adamlar görüşmeden görüşüyoruz dicek degiller rezil olurlar yoksa..

fakat şimdiye kadar gs-bjk-fener bu 3 klup toplam atıyorum 50 tane bildirim yaptıysa 49 oyuncu alınmıstır.. fakat bu demek deigldirki 50 tane kluple görüşülmüştür. 500 tane görüşme yaparlar ama %90 biteni yazarlar.

bunu demeye calıstım ben,gs yazdıysa inter ile görüşüp yazmistr hatta şinayder'i de ikna etmiştir.

ama italyaya gider gitmez, dur görüştük yazalım her türlü faydasini görürüz diyerek bir hareket de yapmıs olabilrler imkansız degil demek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

üstte yazdığım gibi, maddi getiriden ziyade manevi olarak güdüleniyor insanlar.

Her takım, her görüştüğü kulübü veya oyuncuyu hemen bildirse öncelikli tehlike rakiplerin işe taş koyması olur. Rakip, sırf şov için elinden kaçırmak adına veya fiyat yükseltip zarar vermek için olaya müdahale olabilir. Bundan kaçınmak için kesin olarak anlaşmaya varmadan KAP'a bildirmiyor kulüpler ki yanlış bir davranış.

Bunun dışında bildirip bildirip kimseyi alamazlarsa, taraftarın yönetime olan güveni dip yapar ve yönetim kendi kuyusunu kazmış olur. Atıyorum Ronaldo-Messi-Rooney-Xavi ile görüşme yapılacaktır diye KAP'a bildirip, çıkıpta Selçuk Şahin ile anlaşırsan işin sonunda "beceriksiz ibneler" diye ayaklanır taraftar.

KAP yönetiminin olayı kulüpler için tamamen taraftara oynanan şovdur benim gözümde. Ha bir güzel yani da kim ne alıyor, anlaşmaları nasıl yapılmış alıp görebiliyorsun işte o çok hoş birde safsdsdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Of.

Arkadaş masaya oturuyorsan,pazarlık yapıyorsan bildirmen gerekiyor KAP'a yasal olarak. Bunun aksini yapan varsa yanlış yapan ya da suç işleyen onlar.

Misal diyorsunuz ya BJK-Fener yapmıyor diye bunun farkı halka arzların farklı şekillerde gerçekleşmiş olması. Galatasaray her adımında bildirmek zorunda, bildirmezsen ceza alıyorsun.

Gidersin Perez'e sorarsın Ronaldo ile ilgileniyoruz nedir durum diye bunu borsaya bildirmene gerek yok.
Ama Perez derse sorunları var 150M civarına satarız sen de oturup en azından genel hatlarda bi mutabakat sağlarsan işin taksitini falan konuşmaya başladıysan bildirmek zorundasın borsaya. Çünkü sen büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyorsun hissedar olarak bunu bilmek ve buna katılıp katılmamak benim hakkım.

Konuya dönersek bu borsa bildirimi sizin söylediğinizin aksine hiçbir işe yaramaz. Saçmalamayın taraftarda hayal kırıklığı yaratmak nasıl işine yarayabilir adamların, gidip şuan Belhanda'yı Galatasaray alsa meeeh çekicek taraftarın yarısı.

Borsa bildirimiyle nasıl avantaj sağlanır ben söyleyeyim. Gidersin dersin ki Mustafa Sarp ile görüşmelere başladık, hisseler düşer, taraftar kafayı yer. Gidersin Lucas Biglia'yı transfer edersin hisseler düşükken aldığın hisseler değer kazanır 3-5 kar eder satarsın taraftara da ölümü gösterdiğin için sıtmayı hava alanında omuzlarda karşılarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce manipülasyon ne spekülasyon ne onu öğrenmek lazım tartışabilmek için.

Olayın manipülasyon olması için Galatasaray'ın Sneijder'le görüşüyoruz diye açıklama yapıp hiç bir görüşmeme yapmamış olması gerekir. Bu zaten yasal bir şey değil, hop diye tespit ediyorlar bunları tahtanı kapatıyorlar.

Görüşmelerin KAP'a bildirilmesi bir nevi spekülasyon, bu da yasal bir şey, zaten borsalarda paralar spekülasyonlarla kazanılır hisse senetleri spekülasyon varken artar, Sneijder'in transferi tamamlandıktan sonra da kar satışları başlar hisseler değer kaybeder.

Gelip burada biraz safdillik edip Galatasaray zaten hep böyle manipülasyonlar yapıyor demek esasen suçlama ve hakaret oluyor, buna dikkat etmek gerekiyor.

Son olarak Galatasaray halka açık bir şirket olduğundan eğer bu görüşmeleri KAP'a bildirmezse manipülasyon yapmış olur esasen. Kulüpler bazında görüşmeler kaç etaptan oluşuyor bilmiyorum tam olarak ama muhtemelen her kulübün uyması gereken bir kriter vardır. İstisnasız borsaya kote tüm kulüpler o noktada KAP'a bildirim yapıyordur. Ondan sonra anlaşılıp anlaşılmaması kulüple ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Aceace said:

DarKRideR said:

Gerçi ben FB konusuna da yazmıştım. Sneijder gibi bir adamın bu ülkeye giriş yapması aşırı masraflı ve gereksiz yük bana kalırsa. 5-6 milyon euro maaş cidden çok yüksek ve Türk kulüplerinin hiçbiri normal şartlar bunu karşılayamaz. FFP olayında arkamızda Araplar olmadığından ötürü (ki onlar bile artık dikkat ediyor) direk parçalarlar. Baros'tan kurtuldu GS, oradan güzel bir maaş bütçesi açtı ama Sneijder'in gelmesi demek başka hiç transfer olmayacak, hatta elden 1-2 adam daha gidecek demek. Bu mali yapıda GS'nin bu yükün altından kalkması cidden zor, GS değil FB'nin bile zor.

Şınayder 28 yaşında. Aldıktan sonra kar yaparız modunda bir transfer olmayacağı açık. Ancak aynı ya da yakın bonservis bedeli ile rahatlıkla gönderilebilecek yaşta. (Evet evet öyle Keita'yı aldığımız paraya okutmuştuk unutmayın.) Ancaaak. Şınayder transferinin sayesinde hem forma satışları artacak hem de Galatasaray'ın ciddi anlamda reklamı yapılmış olacak. Fenerbahçe'nin Carlos transferini düşünün. Fenerbahçeli arkadaşlar kızmasınlar ama Carlos transferinden önce Fenerbahçe'nin tanıyan insan sayısı ne kadardı ki? Yani ülke olarak Turkey, Bosphorus, Galatasaray 3lüsünden öteye geçebilmemizi Carlos transferi sağladı. Ben Şınayder transferinin mali açıdan da yanlış bir transfer olmayacağı kanaatindeyim.

Bizi futbol açısından ne "Arap-Rus" ikilisi gibi görüyorlar ne de tam Avrupa'lı gibi. Biz arada bir yerdeyiz. Zaten bu arada bir yerde olmamız sayesinde Şınayder'i aldık aldık..

abi sinayder'i aldıgın paraya araplara okutamazsın ama öyle bir sorun var, top class olmaya alışmiş sürekli CL seviyesnde oynayan bir adam 29 30 yasinda araplara gitmez, o yüzden gs'nin en büyük karı söyledigin gibi forma satışları,kombine satışlari ve sinayderin getircegi basari olur, yoksa 6 ay sonra satmadigin sürece yüksek fiyata satılcak bir adam degil

CL seviyesinde oynamaya alışmış adam 30 yaşında Araplara gitmez ise bonservis ücreti ile Avrupa'ya satılır. Sonuçta 8m Yuro çok bir rakam değil.
Eğer bonservissiz sadece para için gitmesi söz konusu ise 32 yaşına kadar her türlü gideri var Şınayderin. Ki o zaman bonservis beklentisi olmaz zaten. Çünkü oyuncuyu en verimli zamanında oynatmışsın demektir.
Şınayderin maliyeti bonservis ücreti değil maaşı ile ilgili. 8m bonservis dediğin nedir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...