Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 3

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Normalde dendiği gibi önce kulüple anlaşılır, sonra oyuncuya geçilir. Aksi takdirde kulüp "benim onayım olmadan oyuncumu ayartıyorlar" diye şikayette bulunarak yaptırım uygulayabilir, bunun yapılması durumunda yapan takıma transfer yasağı bile gelebilir geçici süreliğine.

Belli durumlarda özellikle büyük oyuncular için "Ya hacı biz bu adama talibiz ama du bakalım gelecek mi, gelirim derse sizle görüşürüz olur mu?" diyip kulüp "iyi bakalım" derse gidip ilk oyuncuyla masaya oturulur, ki fener genelde bunu yapıyor. Sneijderde de yapılması gereken buydu esasen.

Belli şartlarda (oyuncunun sözleşme bitimine 6 ay veya azı süre kalması, oyuncunun serbest kalma ücretinin ödenmesi, fifanın oyuncuya geçici olarak serbest lisans çıkartması vb) kulüple görüşme direkt olarak pas geçilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

bitch of bath kusura bakma abi ama bilmeden yorum yapıyorsun gibi geliyor bana.

bir takım diğer takımdan herhangi bir oyuncu almak istediğinde;

1- takımla herhangi bir görüşme yaparsa borsaya bildirir,

2- takım ile anlaşılırsa oyuncu ve menajeriyle görüşme başlar,

3- takımla hiç görüşmeden oyuncu ve menajerini ikna edip bağlı bulunduğu kulübe ödenecek tazminatta anlaşmak.

4- takım ve oyuncu ile anlaşılıp ödenecek miktarlar da kesinleşirse tekrar borsaya bildirilir.

3. seçenekte kulüple görüşmeden de oyuncuyu transfer edebilir. örnek burak yılmaz (takımıyla sözleşmesi sona ermediği için takımına tazminat bedeli ödendi), selçuk inan (takımıyla sözleşmesi sona erdiği için takıma herhangi bir bedel ödenmedi)

yapılan bir usulsüzlük yok yani içiniz rahat olsun bu konuda.

said:

03.09.2012 12:48:24 FENER FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş. ÖDA Özel Durum Açıklaması (Genel) Chelsea Futbol Kulübü oyuncusu Raul Meireles'in Kulübümüze transferi için görüşülmelere başlanmıştır.

said:
03.09.2012 23:29:33 FENER FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş. ÖDA Özel Durum Açıklaması (Genel) Chelsea Futbol Kulübü oyuncusu Raul Meireles'in Kulübümüze transferi konusunda taraflarla anlaşmaya varılmıştır.

gördüğün gibi ilk olarak "biz bu adamlarla görüşüyoruz beyler haberiniz olsun", sonra da "anlaştık hadi hayırlı olsun" deniyor. en basit haliyle bu kadar anlatabildim, umarım aydınlanmışsındır.

abi o zaman neden her klüp görüştüğü kişileri KAP'a bildirmiyor? Onu soruyorum ben işte. GS, Forlanla görüştüğünü mü ne bildirmişti ya da Reyes olmamıştı misal. Ama BJK veya FB'de ben bunu hatırlamıyorum hiç. Klüp sadece aldığı kişilerle mi görüşüyor yani? KAP'a bildirilip transferi olmayan kaç kişi var? Bilmediğim için soruyorum.

Önce her yere düşüyor oyuncu ile anlaştı, basına düşüyor. Sonra KAP'a pat diye önce klüp, sonra oyuncu ile görüşülüyor derken 1 dk sonra anlaşıldı diye düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

abi o zaman neden her klüp görüştüğü kişileri KAP'a bildirmiyor? Onu soruyorum ben işte. GS, Forlanla görüştüğünü mü ne bildirmişti ya da Reyes olmamıştı misal. Ama BJK veya FB'de ben bunu hatırlamıyorum hiç. Klüp sadece aldığı kişilerle mi görüşüyor yani? KAP'a bildirilip transferi olmayan kaç kişi var? Bilmediğim için soruyorum.

Önce her yere düşüyor oyuncu ile anlaştı, basına düşüyor. Sonra KAP'a pat diye önce klüp, sonra oyuncu ile görüşülüyor derken 1 dk sonra anlaşıldı diye düşüyor.

"Ambrabat ilk görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 14:37:03
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

"İlk görüşme iptali" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 18:42:35
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın transferi konusunda kulübü Kayserispor Kulübü'yle yapılan resmi görüşmeler olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

"Ambrabat 2. görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 12.07.2012 15:04:14
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir

"Ambrabatın transferi" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 19.07.2012 17:02:31
Kayserispor Kulübü profesyonel futbolcularından Nordin Amrabat'la 2012-2013 sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 8.000.000 EUR bonservis ücreti ve Kayserispor'un futbolcunun bir önceki kulübü PSV Eindhoven'la yapmış olduğu sözleşme gereği PSV Eindhoven'a 600.000 EUR ödenecektir. Futbolcuya ise, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında sırasıyla 1.000.000 EUR, 1.100.000 EUR, 1.200.000 EUR,1.300.000 EUR ve 1.400.000 EUR sabit transfer ücreti ve her bir sezon için 17.500 EUR maç başı ücreti ödenecektir. Buna mukabil futbolcuyla varılan yazılı mutabakat ve feragat gereğince, transfer sözleşmesine göre Kayserispor Kulübü'ne ödenecek olan bonservis ücreti üzerindeki %10 paya tekabül eden 800.000 EUR tutarındaki alacağından futbolcu feragat etmiştir.

Anlaşılır olması için ambrabatın transfer aşamalarını kap.gov.tr'den bir bir alıntıladım.
Bu görüşmelerin başlama aşamasından önce kayseriyle muhakkak bir telefon trafiği yaşanmıştır, almak istiyoruz tarzında. Onlarda oyuncularının fiyatını yükseltmek için kapa bildirinde işin adı konsun demişlerdir. Bizimkilerde doğal olarak bildiriyorlar. Yani bu konu iki kulüp arasında mutabakatla gerçekleşiyor. Galatasaray veya başka bir kulüp işin çakallığını ancak burak yılmaz tarzı transferlerde yapabilirler.

Sonuç olarak, gerçekleşme ihtimali yüksek olan transfer hareketlerini bildiriyor takımlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Red said:

tam koymaya geldim ki,...

vay arkadaş, yeni transfere bakarken nerelere geldik yine

oynadığı rolde bu galiba...

http://www.youtube.com/watch?v=jG2dmpMazD0

not: başlarına baktım sonlarında ne oluyor bilmiyorum

SONLARA BAKIN GENÇLER....

ALKAN ERKAN BERKAN VE FURKAN var. Yengemiz Dilara karakterini oynuyor. 2. Jardel'in karısı vakası yolda:D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jG2dmpMazD0#t=346s

ahanda burdan başlıyo
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

geçmiş

BiTcH_oFBaT said:

"Ambrabat ilk görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 14:37:03
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

"İlk görüşme iptali" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 18:42:35
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın transferi konusunda kulübü Kayserispor Kulübü'yle yapılan resmi görüşmeler olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

"Ambrabat 2. görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 12.07.2012 15:04:14
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir

"Ambrabatın transferi" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 19.07.2012 17:02:31
Kayserispor Kulübü profesyonel futbolcularından Nordin Amrabat'la 2012-2013 sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 8.000.000 EUR bonservis ücreti ve Kayserispor'un futbolcunun bir önceki kulübü PSV Eindhoven'la yapmış olduğu sözleşme gereği PSV Eindhoven'a 600.000 EUR ödenecektir. Futbolcuya ise, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında sırasıyla 1.000.000 EUR, 1.100.000 EUR, 1.200.000 EUR,1.300.000 EUR ve 1.400.000 EUR sabit transfer ücreti ve her bir sezon için 17.500 EUR maç başı ücreti ödenecektir. Buna mukabil futbolcuyla varılan yazılı mutabakat ve feragat gereğince, transfer sözleşmesine göre Kayserispor Kulübü'ne ödenecek olan bonservis ücreti üzerindeki %10 paya tekabül eden 800.000 EUR tutarındaki alacağından futbolcu feragat etmiştir.

Anlaşılır olması için ambrabatın transfer aşamalarını kap.gov.tr'den bir bir alıntıladım.
Bu görüşmelerin başlama aşamasından önce kayseriyle muhakkak bir telefon trafiği yaşanmıştır, almak istiyoruz tarzında. Onlarda oyuncularının fiyatını yükseltmek için kapa bildirinde işin adı konsun demişlerdir. Bizimkilerde doğal olarak bildiriyorlar. Yani bu konu iki kulüp arasında mutabakatla gerçekleşiyor. Galatasaray veya başka bir kulüp işin çakallığını ancak burak yılmaz tarzı transferlerde yapabilirler.

Sonuç olarak, gerçekleşme ihtimali yüksek olan transfer hareketlerini bildiriyor takımlar.

abi gene gs örneği verdin, başka diyorum. Bu bildirimden önce her yerde anlaştı diye haber çıkmıştı zaten. sonra neden olduğunu anlamadan iptal olmuştu.

Örneğin Bjk, Nene ile görüştü hepimiz biliyoruz. Yöneticiler de çıktı dedi. Bu KAP'a bildirildi mi mesela? Ne biliyim bu tip örnek diyorum. Ya da GS'nin eski yönetiminin yaptığı böyle olay var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...