Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 3

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

katar'da arap olmayanlara seriat kurallari islemiyor, bayagi rahat bir yer :)

Tam değil aslında. Pek çok kural işlemiyor evet de, alkollü araba kazası yaparsan hiç arap mı değil mi bakmıyorlar.

Herhangi bir sebepten hapse atılırsan mahkemeleri 4-5 aydan önce görüşülmeye başlanmıyor, o süreyi suçsuz yere içeride geçiriyorsun.

Arap olmasan bile ara ara evine baskın düzenleyebiliyor polis, belki bir şey yakalarız diye.

Eğer dövmen varsa bunu gizlemek zorundasın, kolunda dövme mi var, 40 derece sıcakta uzun kolluyla gezecen. Ha, arapsan dövme yaptıramıyosun zaten, hele bi yaptır :)

Bunun dışında "yasal köleliğe açık" bazı kuralları var. Örneğin sadece giriş değil "ülkeden çıkış vizesi" var. Çalışan olarak girdiysen çalıştığın şirket onay vermediği sürece ülkeden ayrılamıyorsun çıkış vizen olmadığı için. vb vb.

Buna rağmen pek çok konuda dışarıdan gelenlere karşı çok rahat davrandıkları doğru. Ülkenin yerel nüfusu 300k insanken 1.5m yerleşik nüfusu var, yani yerel nüfusun 4 katı kadar dışarıdan insan geliyor adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

BlueDreams said:

Abi iyi de C.Ronaldo zaten Madrid'de banko oynuyor. Şuan Sneijder'e GS'nin teklif ettiği parayı top tier takımlar teklif etmez,oynamasının garantisi de yok. Neymar zaten gelirse top tier takımlara top tier maaşla gelicek.

demek ki neymiiiş, adam para derdindeymiş :)

Yoksa bugün ManU'ya da Tottenham'a da gitse adam banko oynar.

Tottenham'a zaten nihai gitmez adam, ingiltereye oradan kapağı atıp sonra ilk 4e atar kapağı.

Rew adamın tek derdi para mı? Mesela Interde 3 kazanırken bizden 5 mi teklif edildi? Yoksa Inter sana 5 vermişiz bu çok sana 3 verelim artık dediği için mi anlaşmazlık?

Yani adam ben artık kariyerden geçtim parama bakarım dese Rusya-Amerika arasında tercih yapar bence. Yani hem paramı kazanayım, hem istanbul güzel, hem avrupa futbolundan da kopmamış olurum vs şeklinde düşünürse gelebilir buraya.

Galatasaray'da öyle Sneijder'i falan para için getirebilecek kadar para yok. Sneijder dediğin adamı parayla kandırdım demen için minimum 10 basıyor olman lazım senelik.
Sosyal ağlarda paylaş

@rew, futbolcu vs gibi fazla onde isimlere o kurallar da uygulanmiyor :) yani merak etme, o para icin de 40 derece sicakta uzun kollu giyilir hehe, zatn disarida hayat yok, icerde de klimasiz yer yok.

serjuhan said:

Abi seriat kurallari vs anlamında demedim ki aşırı sosyetik karısı fln haliyle memleket olarak arap ülkelerine gidecegini zannetmiyorum. Su an para verseler Rusya'ya da gitmez bence mesela.
o dogru olabilir bak, o acidan dusunmemistim.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

Rewendor said:

BlueDreams said:

Abi iyi de C.Ronaldo zaten Madrid'de banko oynuyor. Şuan Sneijder'e GS'nin teklif ettiği parayı top tier takımlar teklif etmez,oynamasının garantisi de yok. Neymar zaten gelirse top tier takımlara top tier maaşla gelicek.

demek ki neymiiiş, adam para derdindeymiş :)

Yoksa bugün ManU'ya da Tottenham'a da gitse adam banko oynar.

Tottenham'a zaten nihai gitmez adam, ingiltereye oradan kapağı atıp sonra ilk 4e atar kapağı.

Rew adamın tek derdi para mı? Mesela Interde 3 kazanırken bizden 5 mi teklif edildi? Yoksa Inter sana 5 vermişiz bu çok sana 3 verelim artık dediği için mi anlaşmazlık?

Yani adam ben artık kariyerden geçtim parama bakarım dese Rusya-Amerika arasında tercih yapar bence. Yani hem paramı kazanayım, hem istanbul güzel, hem avrupa futbolundan da kopmamış olurum vs şeklinde düşünürse gelebilir buraya.

Galatasaray'da öyle Sneijder'i falan para için getirebilecek kadar para yok. Sneijder dediğin adamı parayla kandırdım demen için minimum 10 basıyor olman lazım senelik.

ya vergi olayını aradan çıkarmak gerekiyor ama, Türkiye'de futbolculardan çok düşük bir miktarda vergi alınıyor ve en önemlisi vergiyi kulüp ödüyor.

İtalya'da atıyorum 10 alıyorsa %35 vergiydi sanırım, 3.5m vergi veriyor cebinden. Ama Türkiye'de de 10'dan anlaşırsa İtalya'ya göre +3.5m kâr sağlamış oluyor. Üstüne üstlük Quaresma vari bir sözleşme imzalarsa da vay anam vay serhat neler olmuş burada. "Her gece kaşar ekmek servisi" bile ekletebilir.

Vergi olayı ve ödenen yüksek maaşlardan ötürü de Türkiye'de bir nevi emeklilik durağı yabancı futbolcular için, Arap ülkeleri ve Amerika daha çok son durak, bitiş noktası olarak görülüyor. Rusya ve Türkiye ise Dünya futbolunda daha çok yer etmiş ülkeler olduğundan ötürü ve yükselişe geçmek istediklerinden ötürü de son durak olmaktan çıkıp, sondan bir durak öncesi haline geldiler.

Gerçekten çok idealist değilse bir futbolcunun normal şartlarda buraya geleceğine inanmıyorum ben, yok ŞL'de oynuyor takım, yok tarihi çok büyük, hedefleri var vs. vs. hiçbir Türk takımı tercih edilebilir değildir normal sportif durumlar içinde,

Sneijder'da paraya gelir. Paraya gelmesi de sorun değil, tam verim verecekse de paraya da gelsin. Biz Quaresma'ya o kadar gömdük ama ilk geldiği yarım sezon mükemmel oynarken kimsenin sesi çıkmadı. Karşılığını alacağız vs. diye bekledik, oyun güzeldi vs. ama işte patlayınca da sorgulanır oldu, çok koydu.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

Kaynak fanatik ya :/

@Dark

Şimdi dediklerin büyük oranda doğru ama tekrar söylüyorum Sneijder'i senelik 5M euroya falan getirdiğin zaman parayla kandırmış olmazsın. Senelik 10M euroya gelirse evet haklısınız para için gelmiş derim ben de.

Abi 5 milyonda büyük para ki sadfsad

Bizim ülkemizde çok büyük paralar dönüyor cidden, o yüzden 5 az gibi geliyor ama kemiksiz olarak onu alabilen kaç yıldız var dünyada? Yıldız yani bak normalde değil,

Ya şöyle diyeyim Rooney şuan 20 milyon euro ile İngiltere'nin en çok kazanan adamı. Vergisini kendi ödüyor, vergi çıktıktan sonra kendine kalan para 10 milyon euro. İngiltere'de futbolculardan %50 alınıyor. Vergi cidden çok bir etken, bu yüzden oyuncular imzalarken ve kulüplerde kontrat önerirken onları çok dikkate alıyor. Bizde öyle bir sorun olmadığı için yüksek ödeniyor.

Bu arada İtalya'da %43'müş futbolcu vergileri şimdi tekrar baktım.

Sneijder, Inter'de yıllık 6 milyon alıyordu. Vergiyi düştüğünde 3.5 milyon falan almış oluyor. +1 milyon prim alıyormuş. Hayatının kontratı bu, alabildiği en yüksek para. Şimdi bunun çok üstünde bir para teklif edilirse bu adam para için gelmiş olur doğruya doğru. 5 milyon adamın zirve kontratı olacak.

Ama söylenen ne, GS'nin teklif ettiği diyelim;

said:
"8 milyon Euro bonservis, 6 milyon Euro imza parası, yıllık 3.2 milyon Euro garanti, 25 bin Euro maç başı ve yıllık 700 bin Euro’luk başarı primi"

Şu sözleşmeden gelirse Sneijder, kimse çıkıp para için geldi vs. diyemez. Çünkü adamın İtalya'da kazandığı bu, hatta İtalya'da aldığından daha azı yanılmıyorsam.

Gerçi daha azını kabul etmediği için Inter ile papaz oldu asdfsad

Neyse gelsin, resmiyet kazansın da o zaman konuşulur bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"8 milyon Euro bonservis, 6 milyon Euro imza parası, yıllık 3.2 milyon Euro garanti, 25 bin Euro maç başı ve yıllık 700 bin Euro’luk başarı primi"
oha emenike stadı da üzerine yapsaymışız

buna göre ilk iki yıl düz 6m vermiş oluyoruz yıllık artı 1m maç başından olsa 700 de başarı primi yıllık 7.9m'e geliyor. çok fazla değil mi ne olursa olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce dediğim gibi Nike merkez yani Hollanda bu transfer için şok çalışıyor deniyor. Malum Sneijder Nike'ın topçusu ve bize gelirse de adamların çok iyi satışlar yapacağı belli. Bir de Nike Galatasaray'a baya önem veriyor diye biliyorum. Nike'a kazandıran takımlar arasında ilk 5'te filan olduğumuz söyleniyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

yıllık 8m'den söz ediyoruz. tamam çok severim sneijder'i ama dünyanın en iyi topçusu falan mı, gelirse şl yarı final farantisi mi veriliyor niye bu kadar kasıyoruz ara transferde anlamadım. yıllık o kadar paraya 2 tane top tier oyuncu getirirsin gayet rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

said:
oha emenike stadı da üzerine yapsaymışız

buna göre ilk iki yıl düz 6m vermiş oluyoruz yıllık artı 1m maç başından olsa 700 de başarı primi yıllık 7.9m'e geliyor. çok fazla değil mi ne olursa olsun

Basında bi bu rakamlar geçiyor, bir de 4 m+ 25k maçbaşı. İkisi de iyi aslında çünkü bonservisi cidden Ünal reis çok iyi bi yere çekmiş. Abi Sneijder bu 7,5-8 bonservis deniyor. Eeee Krasic denen adam da bu paraya gelmedi mi Meireless desen 10 milyona geldi. Yani bu adamın ederi nerden baksan 15-20 ama işte Inter elinden çıkarmak istediğinden ve sanırım başkanların iyi ilişkisinden vs fiyatta baya indirim yapılmış. Hani o indirimi gerekirse adama veririz diye düşünmeleri de anormal değil aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

amrabat-selçuk-melo-hamit-sneijner ortasahasıyla oynayıp tek forvete döneceksek gelsin hani ama 8m cidden abartı bi rakam, hadi fener yapsa taraftarın qqsunu kesmek için anlarım da bizim için daha efektif dağıtılabilirdi o para.

gerçi gelsin lan sanki benim cebimden çıkıyor para, ünal amca çeker bi ayar borsada fln dsf
Sosyal ağlarda paylaş

abi ammbrata o kadar para verdik sırf bonservis için
adam bir orta yaptı gol oldu tur geldi cl de
çıktı parası
çok bakmayacaksın paraya
ki evlat acısı gibi bonservis ödedik

al baros duruyor, kenar da
elmander yalan oldu

tazminatsız kontratı sona erdirme ekle ama çok para ver
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.