Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güven bana !

kavurma

Öne çıkan mesajlar

o zaman ana fikri kandırıkcılık yapmak, yalan söylemek olan bi yarısmaya katılmasına karsı cıkman lazım önce. yalan söylemekte cok büytük günah değilmi? muhammed peygamber öldürseler bile yalan söylemiyeceksin buyurmamısmı?

durum, evet bu yarısmada yarısmak için bazı günahlar işlenebilir, ama kur'an carpsın demek limiti aşıyo, gibi bişeymi?

ki belki büyük masterminddır, sırf kur'an carpsının etkileyicili için baya bi süredir müsliman takliti yapıyodur ama deildir, hiç bişiciklerde carpmaz, hiç vicdan acısı bile duymaz nolcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

ki belki büyük masterminddır, sırf kur'an carpsının etkileyicili için baya bi süredir müsliman takliti yapıyodur ama deildir, hiç bişiciklerde carpmaz, hiç vicdan acısı bile duymaz nolcak.

Adamın tweetlerinin kıza söylediği yalana bir katkısı yok, önceden birbirlerini tanımıyorlar.

Cuce said:

o zaman ana fikri kandırıkcılık yapmak, yalan söylemek olan bi yarısmaya katılmasına karsı cıkman lazım önce. yalan söylemekte cok büytük günah değilmi? muhammed peygamber öldürseler bile yalan söylemiyeceksin buyurmamısmı?

durum, evet bu yarısmada yarısmak için bazı günahlar işlenebilir, ama kur'an carpsın demek limiti aşıyo, gibi bişeymi?

Müslüman olduğunu bildiğim bir insan yalan söylese demek ki çok sıkı bir Müslüman değil derim kaldı ki adam Kuran çarpsın diyip lafından dönene kadar ben nereden bileyim adamın İslam'ı kendi ihtiyaçlarına göre eğip büken bir Müslüman olduğunu? Yarışmaya Kayseri müftüsü katılsa durumun absürdlüğünü yemininden dönmeye kalmadan farkederdik zaten.

Netice olarak adamın ne olduğundan bağımsız olarak "yarışma konsepti" İslam'a inanan birinin Kuran'a karşı gelmesinin justificationı değildir. Benim değindiğim nokta insanların zorda kalmamak için İslam'ın hükmettiği alanların kendi iç tüzüklerini İslam'ı bypass etmek için kullanabilecekleri hezeyanı.

İtiraz ettiğin nokta ne anlamıyorum gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

kızın adamın sözüne güvenmesinin nedeni bence adamın inançlı olduğu ve bu yüzden sözünden dönmeyeceği değil. kızın güvenme nedeni bir çok kişinin izlediği bi yarışmada böyle bir yemini yaptıktan sonra dönmesi durumunda adamın gelecek tepkileri göze alamayacak olması konusunda emin olması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...