Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Airsoft

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Silah alıyosunuz demir diye, boncuk atıyo. Kafanız mı güzel olm.

uzi kullanıyorum diye gaza geliyo ama serçe öldürmez.
O paraya havalı tüfek al, o da metal, en azından işlevi var.

Ya da skb tüfek al şöyle işlemelisinden, en azından değeri olsun.

canım evladım güzelim, bu air softlarla oynanıyor...
havalı tüfekle oynanyabilir misin kask giyip?
sırf gizli gıcığı oynucam diye kasmayın ya vallahi kmik oluyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Türkiye'de yaşamıyorum. Nerenizle okuyosunuz abi?

Masakari teşekkür ederim cevap için. O siteyi biliyorum ama Avrupa'ya gönderirlerken gümrük vergisi vermem gerekiyo bildiğim kadarıyla o yüzden EU içinde bir yerden bulmam lazım. Muhtemelen İngiltereden getirticem. Upgrade konusunda kafam karışık, belki dediğin gibi yaparım.

Battlefield oyna falan denmiş, oynuyorum zaten ama airsoft hem sevdiğim şeyi yapmamı hemde spor yapmamı sağlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Masakari said:

UK pahalı http://egun.de/market/ şuradan airsoft bölümünde sana yakın varsa bir bakın.

Benim birçok arkadaşım bu işe merak sarmaya başlamış, ben de dün bütün gün inceledim, Türkiye'ye sipariş büyük ihtimal problem yaratır diye düşünüyorum hem rakamsal olarak hem silah olduğu için. Ben kendim yurtdışına çıkıp alsam problem yaşarmıyım acaba? Türkiye'ye silah giriş çıkışları nasıl? Sniper ve otomatik silah almayı düşünüyorum, ayrıca full takım üst baş aksesuar vs.

Evde takılacağıma çıkar biraz hareket ederim en azından..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

kendin alsan yurt dışından muhtemelen sıkıntı yaşamazsın eğer 1-2 tane getirirsen. türkiye'nin gümrük olaylarını bilemiyorum ama muhtemelen kol gibi vergi vardır. benim bulunduğum yerde 30% mesela ama çoğu kişinin söylediğine göre genelde vergi ödenmiyormuş anca gümrükteki amcalardan biri rasgele bu ne la deyip bakarsa vergi alınıyo.

ayrıca "biz larp desek millet hede hödö" der diyen arkadaşlar olmuş. airsoft'un bir çok modu var, skirmish, milsim vs.
skirmish bildiğimiz mahalle boncuklu tabanca savaşının yetişkinler için olanı.
milsim isminden anlaşıldıği gibi military simulation yani larp kategorisi içinde.

Wikipedia'dan Airsoft MilSim (LARP) hakkında bilgi

Airsoft is a sport in which individuals participate in the simulation of military combat also called MilSim or law enforcement-style combat.
Some Airsoft Teams specialize in Milsim and historical reenactment intended to get the participant "inside the head" of the characters from history. This is an immersive experience and gives participants a chance to live recent history. Many airsoft groups have ex-military members seeking the camaraderie of their old units without the commitment. Some groups support military charities as part of their mission.
Airsoft has its roots in late-1980s East Asia, specifically Japan where firearms were difficult or impossible to obtain due to local laws, so people sought a legal alternative for enjoying their passion. Airsoft is still today most popular in several Asian regions, such as Japan, Mainland China, Taiwan, Hong Kong, Macau, South Korea, and to a certain extent, the Philippines, and Indonesia. The vast majority of airsoft guns, accessories and after market upgrade parts are also manufactured in these countries.
There is also a growing interest in North America and Europe, especially in the United States, Canada, United Kingdom, Germany, Austria, Switzerland, France, Spain, Russia,Sweden, Poland, Lithuania, Portugal, Sweden, Finland, Norway, Italy, Belgium (which is also visited by Dutch players, as the game is illegal in the Netherlands), Denmark, Ireland, Chile, Argentina, Puerto Rico, Dominican Republic and South Africa, bolstered by an active and expanding Internet scene.
The United Kingdom's MilSim scene includes a number of airsoft event organizers who specialize in MilSim events run in conjunction with Live Action Role-Players (see LARP) at British Army training facilities such as Copehill Down and Catterick Garrison.

MilSim Video (Border War - Çek C.)

MilSim Video (Green Mountain Rangers - ABD)

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...