Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teleservice ve Garanti Dışı Kalmak

Theridone

Öne çıkan mesajlar

0ne said:

valla teleservice kvk gibi büyük kurumsal yerlerde sökmüyo o pek, ufak tefek servislerde olur dediğin olay.

sıra gelelim ana meseleye

@viktor

telefonunun şarj soketi ayakları, ki kendi arşivimden koyuyorum bu resmi, aynen şöyle gözüküyo bi teknisyen gözüyle bakınca

hatta biraz daha yakınlaştırınca şöyle oluyo

hatta daha daha yakınlaştırınca oda şöyle oluyo

buda final resmi

şimdi diyiceksin bu resimleri niye koydun kardeş...

teleservice yada kvk gibi kurumsal firmalar müşterinin gözünün yaşına bakmaz, eğer bi kullanıcı hatası yakaladıysa (anakart üzerinde sıvı, çatlak, kırık/kopuk parça, daha önce yetkisiz kimseler tarafından onarım görmüş olması), önce fiyat çıkartarak parça onarımına gitmeyi tercih eder, fakat yukarıdaki resimlerde olusan durumun bi benzeri senin telefonuna olmuşsa(şarja takıp cıkartırken/usb takıp cıkartırken assagı yukarı oynatma yada sert bi sekilde şarjdan cekme neden olur bu gibi durumlara) daha da açık konuşmam gerekirse yeni bi şarj soketi takılıcak olsa dahi (bkz son resim), anakart üzerindeki data yolları kopuk olduğu için yeni takılıcak olan parçanın lehimlenebileceği bir yol olmadığından servis garanti dahili/harici müdahale edemez.

Ama şu var, soket kırık olsaydı, anakart zarar görmemiş olsaydı 50 lira gibi bi fiyat cıkartırlardı, anakart zarar gördüğü için ve onlarda benim koyduğum şekilde detaylı resim çektikleri için onları haksız çıkarman mümkün değil, belki tanıdıklar görmezden gelseler bile onlarda o resimler oldukça, anakartta o kopuklar oldukça eninde sonunda onlar haklı çıkar.

İstersen sadece kargo bedeli ve o parça fiyatı karsılıgında onarımı ben yapabilirim, dışarda bi yer 100 den aşağı fiyat vermez emin ol.

ben yasal yollarıma başvurayım da, ne olur ne olmaz. bir sonuç alamazsam seninle görüşelim biz.

hazır cebimde telefonum varken uğraşayım şunlarla zevkine.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
zipzip said:

sonynin bütün ürünlerine teleservice mi bakıyor yoksa vatanla alakalı mı bu durum?hoparlar ve kamerası bozuk telefonu 'belirtilen arıza görülemedi' diyerek geri göndermişler.töbe bi daha garantisi teleservice olan bi ürün almam.

Bu Vatan ile ilgili bir durum. Şöyle örnekleyeyim;

Vodafone mağazasından gidip bir cihaz alırsan Teleservice garantili olur. Aynı marka/model cihazı Turkcell mağazasından alırsan KVK (veya ürüne göre Genpa) garantili olur. Yine Avea'dan alırsan büyük ihtimal Telpa garantili olur ama bu durum bazen değişiklikler gösterebiliyor tabii ki.. Mesela Apple ürünlerine Turkcell tarafında hem Genpa hem KVK bakıyor vs. vs.

Hepsi birbiriniden beter ve iğrenç, ben Turkcell'de çalışırken firma telefonum (BB 9900) bozulduğunda KVK'ya göndermiştim, 4 ayda gelmişti, dışarıda işi düşenler ne yapsın...
Sosyal ağlarda paylaş

teleservice'in işi telefonda hasar bulup ürünü garanti dışı bıraktırmak resmen.

iphone 3g gönderdim ben de böle bikaç ay önce. tuş kilidi tuşu da home tuşu da arızalı. verdim telefonu 3 hafta sonra geri geldi, üründe hasar tespit edildi, yenisiyle değiştirme ücreti 850 lira. gittim dedim ne bu, işte şarj kısmında çatlak varmış, yapmıyolarmış o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...