Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boğaziçi tezsiz yüksek lisans ?

erucalavera

Öne çıkan mesajlar

hayır bi de eğitimi dandik diye SUNY programlarını kaldıran bir üniversite, daha ziyade fizik bölümünün tepkileri sonucu kalkıyor şimdi düşününce. ben bir hoca olsam ekstra para için öyle bir programda ders verir miyim, büyük konuşmamak lazım tabi baya para alıyordur hocalar da o programlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

evet derslerinin çoğu ayrı (registration.boun.edu.tr de software engineering olan geçen dersler) bilgisayar bölümünden hocalar gidip veriyor. isteyen seçmeli ders olarak tabi normal master derslerinden alabiliyor

hatta şöyle diyeyim, dersleri tabi ki ayrı, lisans seviyesi bile denemez o derslere ama lisans seviyesi diyelim hadi. hocalar tabi ki öğrencileri geçirmekle yükümlü.

zamanında SUNY varken bile fizik bölümüne, SUNYe ek parayla ayrı fizik dersi vermelerini ve çocukları çok zorlamamalarını söylemişler fizik bölümü de hastiri çekmiş adamlara. paralı programlarda çok yapılıyor bu.
Sosyal ağlarda paylaş

giriş önkoşulu şu abi yazılım mühendisliğine

Yazılım Mühendisliği programına katılacak üniversite/yüksek okul mezunlarında, temel bilgisayar okur yazarlığı (yani kişisel bilgisayar donanım birimleri hakkında genel bilgi, bir kişisel bilgisayar işletim sistemini kurma ve kullanma, yaygın olarak kullanılmakta olan kelime işlemci, tablolama, sunum ve veri tabanı gibi programları kullanma ve Internet erişimi ve Internet servisleri bilgisi) ile bir programlama dili ve temel programlama kavramları bilgisi (Bilgisayar Mühendisliği Bölümü CmpE 150 Hesaplamaya Giriş dersi ya da eşdeğeri) olacağı varsayılmakta ve ön şart derslerinde kapsanan konuları bilmeleri beklenmektedir. Bu derslerin eşdeğeri dersleri almamış olanların bu dersleri diğer zorunlu dersler ile beraber almaları gerekmektedir.

cmpe 150 dedikleri C'de 4 işlem heh. ki eskiden bu bile yoktu. ama tabi paralı master programında bilim sınavı yapacak halleri yok heheheh
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

ama gercekten de derslere geldiginde insanlarin ogrenecekleri seyler var.

tabi var çünkü girdikleri bölüm hakkında 0+epsilon bilgisi olan adamları da alıyorlar, onlara ne anlatsan o konuda aydınlanırlar

giren alınmasın ama parasını verdiler çok zorlamayın kafasında bölümler baya saçma. adı belli bunun, kurs deniyor bunlara.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Merhaba,

Bildiğiniz gibi BUEPT sonuçları açıklandı. R ve L'ten geçmişim ama writing F2. Bu durumda şartlı kabul alırsam, yeterliliği sağlayamadığım için giremiyor muyum bölüme?

Ya da writing'ten Haziran'da tekrar sınava girsem bir sonraki döneme kayıt yaptırabiliyor muyum? Olmazsa bu arada IELTS'e mi girsem?

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayıt işlerini iki gündür telefondan ben harraslıyorum açıp bişi sorman zor şu aralar ehah

İlişik kesme formunu da onayladık, yökten tez kayıt belgesini de aldık, hadi bakalım. Akşam okula gidip kimliği de teslim ederek bitirme hedefim var bu işi de, kısmet. Senin işin yarına anca
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatı oldukça yüksek gibi bir izlenim aldım konuşmalardan ama acaba daha detaylı bir bilgi verecek arkadaşlar var mı? Bir de tezsiz yüksek lisansta, alınan ünvanın tezli yüksek lisanstan farkı var mı sormamın nedeni şu, bazı firmalar dile ve ünvan tazminatı adında ek ödeme uyguluyorlar, ne kadar kalifiyeyseniz o kadar fazla maaş alıyorsunuz belli parametreler doğrultusunda.Bir de eğitim süresi ve kabul şartları hakkında da biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...