Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boğaziçi tezsiz yüksek lisans ?

erucalavera

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
yav said:

sıfatını yazman için bu sıfatın ayrıcalık belirtmesi mi gerekir yoksa ne olduğunu tanımlaması mı gerekir?

sahi akademik dünyada da böyle askerlerin apolet kompleksi gibi şeylerin peşinde ömür geçirenler var di mi. Çok ilginç yahu.

evet var

doktora yaparken gollum gibi gezip yar doc olunca kendini god sanan adamlar dolu, hatta boyle olmayan tip az

tekke kültüründen kaynaklanıyor, kendinden büyüge agam paşam cekersin altındakini ezersin
Sosyal ağlarda paylaş

Quadrophenia said:

Genel kanının aksine akademik dünyada yok aslında, hocaların kapısında bile sadece isimleri ve soyisimleri yazar genellikle. Akademi özel sektöre nazaran apolet kompleksi gibi olaylarda çok daha az kasıntı. Ne olduğunu belirleyen ünvanın değil çalışmaların ve başardıklarındır.

Nerede ve kiminle çalıştığının alakası çok. Title la yaşayan baya çok adam olduğu gibi şeyine takmayan da var. Arkalarından konuşurken bile "ayh o yardoc diilki benimle aynı kefeye niye koyuyo kendisin" vs bile diyebiliyorlar.

Olay tamamen sindirmekle ve insanlıkla alakalı. Avutsunlar kendilerini , bir işe yaramıyorlar zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
İyi Günler,

Ben de Tezsiz Otomotiv Müh. yl başvurmak istiyorum. Baya iletişimim oldu bölümle sağolsun cevapladılar. Bilinsin diye paylaşayım; bölümün ücretle ilgili bana dönüşü şu şekilde:

450 TL kredi ucreti, 30 kredi almaniz gerekiyor. Toplam ucret min. 13,500 TL. Dersten kalırsanız dersi tekrar almanız gerekir. Dersleri gecip projeden kalirsaniz 450 TL proje dersi ucreti.

Soruma gelecek olursak ben hali hazırda Tuzla'da çalışıyorum 17:30 mesai bitişi ve haftasonu tatil. Bu şartlar altında derslere yetişmek ve dersleri başarıyla geçme konusunda çok sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

dersler kaçta başlıyor? araban var mı? çok yoğun musun hafta sonları? bu sorulara göre değişir.
Bence yapılamaycak gibi değil, benim bir arkadşım Microsoft'ta bayağı yoğun çalışmasını gerektirecek iyi bir pozisyonda çalışıyor full time,derslere devamlılığı sıfır ve bounda fizik masterı yapıyor,notları da gayet iyi hatta derece olabilir.O yüzden bence sen de yapabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Merhabalar,

Ben de Müh ve teknoloji yönetimi bölümünü düşünüyorum. Haftaya kayıtlar başlıyor. Lakin İngilizce yeterlilik belgem yok. BUEPT/BÜYES sınavına başvuru için songün bugünmüş, haftaya salı günü de sınav var ve ücreti 200TL. Büyük ihtimal kaydolup sınava girecem ama yine de tereddütlüyüm. Bu kadar para verip kazanamamak da var. IELTS'e mi hazırlansam diyorum. Kesin kayıta kadar ingilizce belge getirme sürem varmış. 2 ay hazırlanıp Agustos başı veriririm sınavı. Tavsiyesi olan var mı? ne yapmalı? BÜYES çok mu zor oluyor bu dönemde? IELTS veya TOEFL'a göre zorluğu nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

çalışırken yl çok zor oluyor özellikle sürekli sahadaysan. benim bi arkadaşım ağırlıklı ofiste oluyor patronu da izin vermiş haftada iki yarım gün okula gidiyor ytü'ye.

öte yandan benim fikrim geleceğini belli bir alanda alacağın eğitimle garantine alabilmen yönünde. benim şahsi fikrimdir endüstri mühendisliğini bir mühendislik dalı olarak görmüyorum katılmayabilirsiniz. ben otomotiv yap derim herşeyi değil belli bir konuda çok şeyi bilen adam her daim kazanır.
Sosyal ağlarda paylaş

BOĞAZİÇİ'nin kendi yapacağın sınavdan vazgeçtim, IELTS'e hazırlanacam. Dediğiniz gibi genel geçerliliği olsun. Başvuracağım başka üniversiteler de var.
Bu arada Bilgisayar Müh. mezunuyum. Önereceğiniz Mühendislik Yönetimi gibi başka bölüm ve üniversiteler var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim acizlikten değil, tabiki araştırdık ettik, planımızı yaptık. Ama sağda solda unuttuğumuz gözardı ettiğimiz güzel tavsiye edebileceğiniz bölümler vardır belki. O yüzden sordum.
Bunun acizlikle ne alakası var.
Sen dersin şu üniversitede şöyle bir bölüm var, gittim faydasını gördüm, gerçekten kaliteli, kayde değer, tavsiye ederim dersin. Biz de bakarız araştırırız, aklımıza yatarsa A gider başvurur, Allah razı olsun deriz.
aciz misin gibi hitaplar pek hoş olmuyor!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...