Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kriz geçiren taraftara vuran polis

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Toplum olarak malesef sicmisiz, herkes nereden ne koparabilirim günümü nasıl gün ederim onun derdinde. Artık ahlâk mı dersiniz etik mi dersiniz ne derseniz deyin de o kavramdan uzak yaşayan insanların ne kadar düşüncesiz, acımasız ve vurdum duymaz olduğunu her gün defalarca görüyoruz. Ön yargıdan beyni dönmüş insanların zihniyetinde her daim bir paranoya mevcut.

Yahu o adamcağız krizli olsa ne olur olmasa ne olur. Alt tarafı bir basketbol maçı, silah sıkmıyorlar ya sağa sola. Taraftarların bulunduğu o alanda bir karışıklık çıkmış olabilir, illa bunu eline jopu alıp önüne gelene patlatarak mı çözmek zorundasın. Yok mu senin amirin abe aklına sıçtığımın denyosu. Yazık bu memlekete, ne hallere geldik.

Malum forumdaki aklı yetmezler de sırf herif polis diye avukatlığını yapmaya kalkıyorlar, adamın kişiliğindeki problemi hiçe sayarak o adamın hatasını yüzüne çarpmayı polislik mesleğine ihanet olarak algılıyorlar. Barzo herifler.
Sosyal ağlarda paylaş

en çok rahatsız eden sey hiçbibok olmayacak olması
dava açsa kazanamaz zaten dava bile acamaz büyük ihtimalle
lan ne biçim bir ülke bizimkisi ya oturdugum yerde sinirlendim gene
polis desen hapisanedekilerden ttehlikeli piskopat
hükümet topaç gibi çeviriyor ülkeyi istemedigi adami anında söndürüyor
adalet sistemimiz zaten allaha emanet gidiyor insan öldürüp ceza almıyorsun 13 yasında tecavüze ugrayıp ceza alıyorsun
çok para kazananlar dısındaki insanların vergileriyle dönen bir ekonomi ki dönüsüde biter bir süre sonra

ulan gene iyi idare ediyor bizim türk insanı
Sosyal ağlarda paylaş

Polise karşı bu ülkenin insanı genel olarak hiçbir zaman askere baktığı gibi bakmadı, bakamaz. Neden? Çünkü hiçbir zaman bizim insanımızın kafasında kriz geçiren bir insana vuran asker imajı yoktur ama kriz geçiren bir insana polisin vurabileceğine eminim "yuh, olamaz lan öyle bir şey" diyen çok az kişi çıkar bu ülkede. Çünkü bu ülkenin insanları yerde yine meslekdaşlarının döve döve bayılttığı kızı tekmeleyen polis görüntülerini izledi tvlardan. hak arama mücadelesi yapan işçilerin üzerine kışın ortasında buz gibi soğuk havada tazyikli su sıkan polis görüntülerini izledi. Çok taze, elinde Türk bayrağı olan teyzeye biber gazı ve tazyikli su sıkan polisi gördü. Daha buraya yazarım da, gerek yok. Derdim polisi kötülemek, küçük düşürmek değil. Çünkü zaten herkes neyin ne olduğunu biliyor, benim ekleyecek ya da çıkaracak bir şeyim yok.

Kendi anımı anlatayım(birkaç tane var)...Sene 1992...Maslak'taki İTÜ Kampüsü'nden 341 T SARIYER-TOPKAPI otobüsüne bindik 5 arkadaş. Arkayı 5lerken kendi aramızda itiş kakış oldu. Bana tam ortadaki dışarıya doğru azıcık çıkıntılı olan bölüm düştü, yerleşmeye çalışırken ayağım ayakta duran birisinin bacaklarına değdi. Kim olduğunu fark etmeden
-Pardon.
dedim ve arkadaşlarımla konuşmaya devam ettim.
Bir ses
-pardon demeyeceksin
dedi.
en delikanlı, en "atıl kurt" zamanlarım.
-Kim lan bu lavuk?
düşüncesiyle bir baktım, polis ve hem de bizim okulun kapısında duran, yüz aşinalığım olan polislerden birisi.
Sinirlendim ama tabi ne diyeyim devletin polisine?
-Özür dilerim
diyebildim.
Gözlerini gözlerime diken polis
-Özür de dilemeyeceksin
demesin mi?
İyice tepem attı, ne yapacağımı düşünürken arkadaşlarım benim gerginliğimi de görerek sakin olmamı söylediler.
-Ne yapayım o zaman?
diye sordum polise.
Adamın cevabı...
-Yapmayacaksın...

Kıssadan hisse...Ruh halleri değişik çok sayıda polis var. Eminim içlerinde eğitimli, kültürlü, insan psikolojisinden anlayan polis memurları da var ama en azından benim gözümde çoğunluğun ruh hali aha şu yukarıda anlattığım kendi başıma gelen olaydaki polisin ruh halidir. Umarım bir gün onlar da askerler ile aynı imaja sahip olurlar milletin gözünde
diyerek bağlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Öte yandan, maçın bitimine 2 dakika kala Olin Edirne taraftarları ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı, rahatsızlanan bir taraftar polis tarafından dışarı çıkarıldı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Basketbol/2012/12/20/olin-edirne-evinde-maglup

ne desem bilemedim.bu nedir yahu? abi bu nedir sdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...