Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaziçili öğrenciler kampüse mescid istiyor...muş

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Üniversiteler materyalist(somut) düşünceyle halk için bilim yapması gereken yerlerdir, bunun gerçekleşmesi için de devlet, sermaye, din baskısından uzakta bulunmaları gerekmektedir. Bu nedenle üniversitelerde materyalist değil dogmatik düşüncenin gerçekleştirildiği cami, kilise, mescit tipi yapılanmaların bulunmaması gerekmektedir.

Bir de bu "her üniversiteye bir cami" projesinin faşizmi ve sermaye talanını güçlendirme amacı taşıyan yönü var, cami vaazlarında üniversitelerde el ele gezen sevgililerden bahsedilecek, lanetlenecek, cemaate bağlı örgütlerin broşürleri dağıtılacak, buralar örgütleme merkezleri olarak kullanılacak. Bugün içinde cami ve mescit olan üniversitelerde aynen bunlar yaşanıyor. Bu sürecin eğitimde sermaye talanıyla beraber işletilmesi de elbet saf talancı anlayışa muhafazakar kesimden gelebilecek tepkiyi emmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

mescidlerde imam bulunmaz, cuma namazı kılınmaz haliyle hutbe de verilmez.

universite kampüslerindeki camilerde de diyanetten gelen vaazlar okunur, onlar da genelde çiçek böcek 30 ağustos, yerli malı haftası gibi konulardan bahseder.

mescit ve camilerin ne anlama geleceği, nasıl işleyeceğini beraber yazdım, cami ve mescit diye ayırmadım.

Mesele "bir mescit problem olmamalı" değil, mescitin üniversitede olmaması gerekliliği, niçin yapıldığı ve nasıl bir işlev gördüğü
Sosyal ağlarda paylaş

Ve aleykümselam bacım. Gözümdeki tüm Boğaziçi imajını sıfırladığın için teşekkür ediyorum sana. Güç gösterisinden ibaret, şov amaçlı bir talep için 1000 kişi imza veriyorsa bir düşünmek lazım. Ee mescit istiyorsun herkes müslüman mı, bir şey istiyorsan bari tüm ibadethanelere yönelik talepte bulunda azcık olsun samimi görün değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

binanın dibindeki 5m2 oda ve halının kimseye zararı olmaz

5m2?

1000 kişiden imza toplamıslar, bunların 300'ü namaz kılıyo diğerleri durumu doğru buldukları icin destekliyo diyelim.

bu 300 kişiden 100 ünün cakıstığüı ders saaatleri varsa, 100 kişilik mescid gerekicektir, sonucta 10 dakkada hemencecik namaz kılıp derse yetişicekler, sıraya giricek halleri yok.

100 kişilik mescidin kac metre kare olması gerektiğini söylermisiniz bana lütfen, haremlik selamlık ayrılıcak sa bide.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

o bişey değilde bu konuyu okurken kendimi kaç yıl oldu camiye mescide gitmeyeli diye düşünürken buldum.bayram namazlarını saymazsak 7 sayarsak 1,5 yıl olmuş.yatacak yerim/iz yokya la..

ben de düşündüm, en son rahmetli eniştemin cenazesine gitmiştim, 3-4 yıl oldu herhalde. (levhi mahfuz da anlatılan gibi bir namaz kılabilmek güzel olurdu)

Konu hakkında fikrim, okulda ibadethane olur, ama bir gün budistler de isterse bir buda heykeli dikilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Niyeti iyi olan adam her şekilde kimseye şovunu yapmadan ibadetini eder. Önceden edilmiyormuydu bu ülke akp ile birlikte müslüman olmadı. Ama bunların tüm amacı şov. Kötü niyetli oldukları her haliyle belli. İngilizler vahabiliği araplara inject etti. Amerikanlarda bize bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

aleyküm selam hanımkızım,

siz müslüman öğrenciler sanırım camiye derslik yapıp, rahleler falan alıp okula hiç gelmeyerek (ki yapılmışı var sanıyorum)de bu sorunu çözebilirsiniz. nasılsa laboratuar falan filan gerek yok, nasılsa pozitif bilimlerde gözünüz yok. öyleyse camide okuyarak, 30 saniyede namaza gidebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah aklıma ne geldi

Hao said:

öğrencilerin hakettiğini düşünüyorum, daha tatlı olabilirdi müdahele evet abartılmış, ne sorunu varmış boğaziçililerin allahaşkına ? % 95 i zengin - elit ailelerin çocukları değil mi ? komik oluyorsunuz.

http://forum.paticik.com/read.php?13,5203604,page=1#msg-5203670

geriye kalan %5 müslüman için mescit yapmak zararına olur....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...