Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köprü ve otoyollar özelleşti

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ozellestirmelerin gerekli oldugunu dusunuyorum ama yol lan bu! Yol yani. Benim gibi yillardir burada ozellestirme yanlisi konusan adami bile utandirdilar.

Yilda 160m gelir kaybi olacaksa ekonomik olarak o kadar da sacma degil derim (ne de olsa bu gelir 25 yila yayilmis durumda) ama yol bu. Dunya'nin her yerinde ozel, parali yollar var ama hep alternatif yollar bunlar. Bizimkiler var olan tek yolu sattiklari gibi bir de yolu kullanandan para aliyorlar.

Bogazi degilde Styx'i geciyoruz resmen. Kocharon.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

devletin vermesi zorunlu olduğu hizmetler olduğundan (gerçi türkiye'de hükümet yüzünden geçersiz oluyor bunlar) sevip sevmemesi önemli değil.

insanlarin ihtiyaci olan birseyin bizim devletin kontrolunde olmasi korkuncken, devletin denetiminde ama aslinda ozel sektorde olmasi iyice korkutuyo beni.

bi de gergenin dedigi gibi, alternatif yok. isyan edip baslarim lan sizin yolunuza da diyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

devletin denetiminde olmasının nesi korkunç? verdiğimiz vergiler karşılığında karayollarına bakım ve tamirat yapıyor devlet.
bırakalım kimsenin denetiminde olmasın, zamanla yollar bozulsun, gidilemez olsun felan, bu mu?

"masrafını çıkaran yolda halen para alınıyor olması" meselesini kastediyorsan ona ben de karşıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

senin dedigin de var tabi de artik unuttuk, yokmus gibi varsayiyoruz.
ben kavurmanin dediginden bahsediyorum. ucret tarifesi karayollarina bagli olacakmis. o bunu vatandasa fazla cokemezler olarak yorumlamis mesela.

normal sartlarda duzgun bir devlet olsa boyle yorumlanir gercekten. ama turkiyede ben bunu, karayollari mudurlugu ve artik yollarin koprulerin agasi kimse onlarin vatandasa ortak cokmesi olarak yorumluyorum.

aman musa gelmesin. zaten balik yok denizde. kalanlari da o oldurecek. ustune deniz ticaretini de baltaliycak
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...