Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

demolara nooldu

tomkat

Öne çıkan mesajlar

Artık Youtube'da let's play demoları da var mesela. Oyun hakkında hiç fikrim yoksa gidip izliyorum. Herhangi bir oyun inceleyen derginin vereceğinden çok daha iyi fikir sahibi olabiliyorum. Demoya talep düşmüştür zaten. Torrentten çekmek, izlemek falan varken kısıtlı sürüme ayrıca dl zamanı ayırıyorsun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

masraf yapmak istemiyorlar eskisi gibi, en basit açıklaması bu.

Bazıları masraf demiş de, genellikle ilk 2-3 mission kesip koyuyorlar, özel bişey hazirlayanlar az. Kaldı ki oyun maliyeti 1 milyon dolar desek (AAA olmauan), demo çıkarma, bunun yanında baya ufak kalacaktır. Masraf değildir bence. Kaldı ki ben demodan ziyade youtube bakıyorum daha rahat bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

şöyle bişi var, demo demek ek masraf sonuçta.
ayrıca demo yaptığında hayrına yapmış gibi olacaktır.
diyelim ki demo kötü, oyun iyi. demoyu oynayan kişi demoyu sevmeyecek ama oyunun iyi olduğunu bilmeyecektir.
diyelim ki demo da kötü, oyun da kötü, zaten uzak duracaktır.
diyelim ki oyun iyi demo da iyi, ama demoyu oynamak adama yetti, oyunu almayacaktır.

Peki ya demo iyi, oyun kötüyse nolcak? :p
Sosyal ağlarda paylaş

Abi artık youtube'da lets play videolarıyla oyunların bütün her şeyini görebiliyoruz. Eskisi gibi tanımadığımız bir oyun yazarının oyun hakkındaki yorumlarıyla kısıtlı kalmıyoruz. Ben mesela oyunları youtube'dan falan takip etmeye başlamamla beraber oyun dergisi alma, oyunlar için demo arama gibi eskiden ihtiyaç gördüğüm şeylere ihtiyaç duymamaya başladım.

Torrentten deneme imkanı, steam'in free weekendleri falan gibi şeylerde bu duruma katkıda bulundu tabi ki.

Herkes benim gibi hissedecek diye bir şey yok tabi ama yapımcıların böyle bir ortamda demoyla uğraşmamalarını anlayabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...