Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıcak Haber!!!Adana'da yapılan Suriye-Türkiye Kardeşlik Yürüyüşü'ne polis barikatı!!!Sıcak Haber!!!

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

gerge fallacylerden, confirmation bias'tan, hatta popper'dan falan bile bahsederken sürekli en ucuzundan straw-man yapmakta beis görmeyen bir arkadaş.
boşu boşuna vaktini öldürme yani.
iç anadolu'daki, karadeniz'deki insanı bilinçlendirme yollarını araştırmak daha mantıklı olabilir senin için. en azından marx hakkında iki üç paper okuyup hatim indirmiş gibi konuşmuyorlar. "gomenizm gelince garılarımızı mı paylaşcaz" diyolar, açıyosun komünist manifestonun ilgili bölümünü biraz üzerinde tartışıyosun ikna ediciysen yumuşuyolar biraz. tabi bunlar uzun tartışmaların konuları dalga geçiyorum sadece. paticik'te confirmation bias'ın ağa babası vardır. ama en çok da yansıtma vardır. bilgisayar oyunu falan konuş burdakilerde en fazla çok ciddiye alma.

ayrıca bu mesaj reflexivity içerir. artizlik yapmayın alırım anahtarınızı. az biraz felsefeyle ilgilenenler anlarlar eühühühü
Sosyal ağlarda paylaş

Bilinçlendirme, örgütleme üzerine tartışma biraz solun ve bir çizgiyi takip edenlerin kendi aralarındaki tartışma biçimine kayıyor. Burda daha baştan anarko-kapitalist ya da ulusalcıyla tartışıyor olunca bu konulara girilemiyor haliyle. Ama dediğin gibi tartışma çok verimsiz, ben de bizzat tecrübe etmiş oldum.

Normalde böyle tartışmaları girmeyi bizimkiler de reddediyor zaten, yaşadığım tecrübe dışında bu ortaya attığın kavramlar da sebebini çok daha iyi bir şekilde anlamamı sağladı. Gerçekten bir şey kattın teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an işim yok, oturup saatlerce tartışabilirim de. Ama sorun şu ki yazdıklarından pek bir şey anlaşılmıyor. Ben açık konuştuğumu sanmışım ama anlatamamışım sanırım.

Oturup tek tek anlatmak o kadar zor olmasa gerek senin için, konuya hakimsin sanırım. Yeterince hakimsen zaten wot haline getirmeden anlatabiliyor olman gerek. Daha sade bir dille anlat yani.
----
Bilinçlenme ve örgütlenme ile sol ya da sağın, anarko-kapitalist düşüncenin ne alakası var? Bunlar yönetimsel konular ve tamamen ideoloji bağımsız şeyler. Şu ana kadar söylenenlerle de hiçbir alakası yok ki bu konuların. Tartışmak istiyorsan zaten şurdaki herkes baya bir şey öğretir sana. Zira bu konuların ideolojiyle alakası olduğunu düşünüyorsan, kat edecek epey bir yolun var.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Su toplum içinde , hala saf sol görüşüyle bir yerlere gelebileceğine inanan insanlar var,acıyorum.
Bilmemne örgütü kurmadan önce gidin orta , dogu anadoluda , karadenizde insanları bilinçlendirin , belki insanlar yavaş yavaş tüm devrimci, solcu , yenilikçi(atatürk dahil)lerin 7 sülalesine sövmekten vazgeçer.Akp dahil sağ partilere oy veren insanların daha kafa yapısını anlayamadan , yok en büyük muhalefet hareketi biziz vs , seçim zamanı da desteklediği tüm sol partilerin toplam oyu % 5 i geçemeyince (chp hariç lakin soldan baya saptı)de halk bizi anlayamıyor vs masalı.Beyni yıkanmış halka ne yaptın da seni anlasın da sana oy versin.Ankarada , istanbulda miting yapınca tüm yurttan oy kazanabileceğini sananların durumu çok komik gerçekten.

50 yıldır iç anadoluda , doğuda , karadenizde insanların beynini din vs ile yıkayıp , kendi amacı içi kullanan örgütün yaptığı işin 10 da 1 ini sol partiler ve örgütler yapsaydı bugün kimse durumdan şikayet etmezdi.

(tu)(tu)(tu)(tu)(tu) Beş yıldız.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

Şu an işim yok, oturup saatlerce tartışabilirim de. Ama sorun şu ki yazdıklarından pek bir şey anlaşılmıyor. Ben açık konuştuğumu sanmışım ama anlatamamışım sanırım.

Oturup tek tek anlatmak o kadar zor olmasa gerek senin için, konuya hakimsin sanırım. Yeterince hakimsen zaten wot haline getirmeden anlatabiliyor olman gerek. Daha sade bir dille anlat yani.
----
Bilinçlenme ve örgütlenme ile sol ya da sağın, anarko-kapitalist düşüncenin ne alakası var? Bunlar yönetimsel konular ve tamamen ideoloji bağımsız şeyler. Şu ana kadar söylenenlerle de hiçbir alakası yok ki bu konuların. Tartışmak istiyorsan zaten şurdaki herkes baya bir şey öğretir sana. Zira bu konuların ideolojiyle alakası olduğunu düşünüyorsan, kat edecek epey bir yolun var.

abi siz ya yazılanları takip etmiyorsunuz ya da anlamıyorsunuz. adamın avukatı yapacaksınız beni. bu tarz konularda klasiktir, sinizmden muzdarip bir eleman gelir. soldaki şu tribe hastayım ayağı çeker. diğeri gelir soldaki halka inememe mevzularını temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp öne sürer. (ki haklı da buluyorum bu iki grubu bazı noktalarda ama o bambaşka bir durum) "solcu genç" de bilgi birikimi dahilinde tartışmaya başlar. sonra bilgi birikimi dökmece, "confirmation bias" süreçleri (ah gerge dilime doladın), çeşitli safsatalar ile devam edilir. şimdi de adama yönetimsel konular bunlar alakası yok diyorsun. eh abi eleştirileri ciddiye alıp cevap veriyor adam. ha işi dalgaya vurabilirsiniz ama ciddi bir üslupla yaptığınız eleştiriler asıl konu dışı, gereksiz ve yanlış bilgilerle (bilgisizlikle) dolu.

özet: temcit pilavı
Sosyal ağlarda paylaş

Temcit pilavı...

Dedem çağardı beni. Bak dedi, bu Birol Abin. Senin gibi bilgisayarla uğraşıyor. Oturup sohbet edelim bari dedim. Napıyorsun dedi, o zaman yeni mezundum, "işe başladım, anlamaya çalışıyorum" dedim. Birol Abi projelerinden bahsetti. Nasıl RFID ile yapılabilecekler olduğundan söz etti. Kimlerle çalıştığından, kimlere ne projeler sunduğunu falan anlattı. Yaklaşık 40-50 dakika konuştu yani. Baya baya koltukları da kabarmıştı hani. Turkcell senin, bankalar benim, baya baya anlattı. Ne dediğini bilir halde konuşuyordu, en azından öyle duyuluyordu. Daha da konuşurdu da, sonra dedem sıkılmıştı biraz. Dedi ki "Dediklerini ben anlamam, baya baya teknik konular bunlar. Ama madem bu kadar çok biliyosun, büyük adamlarla büyük işler yaptın, niye hala bi bok olamadın?"
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

Başarı oranımız gayet yüksek, muhalefette en etkili olan biziz 10 yıl önce 0dan başlayan bir hareket olmamıza karşın. Solun geri kalanının aksine de sürekli büyüyoruz.

Ek: Bir örneğini oluşturduğun türde sataşmalar da söyleyecek sözü ve tartışma kültürü olmayan insanın genel tepkisi :)

net olmak lazım.

1.kimsiniz?
2.başarının-başarınızın ölçüsü ne?
3.muhalefette en etkili olduğunuzun ölçüsü ne?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...