Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hz muhammed of

Fin

Öne çıkan mesajlar

2-3 gündür aralıksız arıyor farklı numaralar
EFENDİMİZ SALALALLOLOL MUHAMMED diye bişi başlıyor SADECE bilmem şu kadara ,bu cuma başladı akşam 5 gibi aradılar dün gece 3:30da aradılar sms atıyorum numaralara iletilmiyor arayınca sürekli çalıyor ama açan yok sonuna kadar dinleyip kurtulayım dedim yok 5dakka spam dönüyor bişiler satıyorlarda turkcelli aradım bişi yapamıyoruz dediler telefondan blockladım 3 numarayıda yeter lan.

yakında satın alırsam muhammedi pazar alanında satıcam erken rezerv için pm
Sosyal ağlarda paylaş

enteresan bi olay geldi benim de başıma madem öyle anlatayım.

geçenlerde eyüp'teki evimden çıktım, spor salonuna doğru yürüyorum bulvardan. kulaklıklar takılı hızlı hızlı yardırırken bi amca çıkageldi bi dükkandan, bi el hareketi yaptı, çıkardım kulaklıkları, selamınaleyküm dedi, as dedim. adamda dize kadar sakal var, gri bi pardesü, tam bir arap şeyhi. evladım bir dakikanı alacağım dedi. buyrun dedim.

adam başladı birden arapça dua olduğunu tahmin ettiğim bir şeyler söylemeye. sonunda ne geleceğini o kadar merak ettim ki dinledim. amin abim, amin falan diyorum, bi yandan da meraktan geberiyorum. arada el faatiha diyo karşılıklı el açıp fatiha okuyoruz, sonra amin diyoruz tekrar başlıyo evladımseninannenibabanıkardeşinidayınıallahkorusuninşallahderslerindebaşarılıol peygamber efendimizin şefaati zart zurt allah korusun allahın şefaati üzerinize olsun allah razı olsun vatana millete hayırlı falan diye abartısız on beş dakika dua etti. aynı bu kandillerde oluyo ya tvlerde falan çıkıyo. onun gibi uzun bi dua.

neyse, karşılıklı aminleşiyoruz fatiha falan okuyoruz el faatiha diyo, yol kenarında böyle düet yapan, birbirine diss atan biri yaşlı sarıklı cübbeli sakallı, diğeri tişörtlü ceketli genç birbirine zıt iki adam düşünün.

bitti, son ağmiin'i dedik beraber. sonra dedi evladım senden bir şey rica edeceğim. he abi dedim, buyur. bak dedi ama bir şey rica edeceğim yapacaksın. he abi söyle dedim. bak ama çok önemli dedi. dedim abi para mı lazım? evet dedi. allahınbirşeyleriüzerineolsunmutlakaallahkorusun bana bir miktar maddi yardım lazım dedi.

baktım cebimde 2-3 lira bozuk var, çıkardım verdim arapça rap performansından ötürü. sonra bi durdu, baktı paraya, bu kadar mı var dedi. dedim abi öğrenciyim. sana ne kadar lazım dedim?

100 lira, dedi. ben de yok abi o kadar dedim. SEN ALLAHIN MADDİ VERİCİLİĞİNDEN İMTİNA MI EDİYORSUN?? dedi böyle hıyaa allah çok güzel yüz ifadesiyle, yok abi inanıyorum ben de param yok dedim. iyi dedi hadi hayırlı akşamlar deyip kaçtım dayak yemeden.

bu da böyle bi anımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

enteresan bi olay geldi benim de başıma madem öyle anlatayım.

geçenlerde eyüp'teki evimden çıktım, spor salonuna doğru yürüyorum bulvardan. kulaklıklar takılı hızlı hızlı yardırırken bi amca çıkageldi bi dükkandan, bi el hareketi yaptı, çıkardım kulaklıkları, selamınaleyküm dedi, as dedim. adamda dize kadar sakal var, gri bi pardesü, tam bir arap şeyhi. evladım bir dakikanı alacağım dedi. buyrun dedim.

adam başladı birden arapça dua olduğunu tahmin ettiğim bir şeyler söylemeye. sonunda ne geleceğini o kadar merak ettim ki dinledim. amin abim, amin falan diyorum, bi yandan da meraktan geberiyorum. arada el faatiha diyo karşılıklı el açıp fatiha okuyoruz, sonra amin diyoruz tekrar başlıyo evladımseninannenibabanıkardeşinidayınıallahkorusuninşallahderslerindebaşarılıol peygamber efendimizin şefaati zart zurt allah korusun allahın şefaati üzerinize olsun allah razı olsun vatana millete hayırlı falan diye abartısız on beş dakika dua etti. aynı bu kandillerde oluyo ya tvlerde falan çıkıyo. onun gibi uzun bi dua.

neyse, karşılıklı aminleşiyoruz fatiha falan okuyoruz el faatiha diyo, yol kenarında böyle düet yapan, birbirine diss atan biri yaşlı sarıklı cübbeli sakallı, diğeri tişörtlü ceketli genç birbirine zıt iki adam düşünün.

bitti, son ağmiin'i dedik beraber. sonra dedi evladım senden bir şey rica edeceğim. he abi dedim, buyur. bak dedi ama bir şey rica edeceğim yapacaksın. he abi söyle dedim. bak ama çok önemli dedi. dedim abi para mı lazım? evet dedi. allahınbirşeyleriüzerineolsunmutlakaallahkorusun bana bir miktar maddi yardım lazım dedi.

baktım cebimde 2-3 lira bozuk var, çıkardım verdim arapça rap performansından ötürü. sonra bi durdu, baktı paraya, bu kadar mı var dedi. dedim abi öğrenciyim. sana ne kadar lazım dedim?

100 lira, dedi. ben de yok abi o kadar dedim. SEN ALLAHIN MADDİ VERİCİLİĞİNDEN İMTİNA MI EDİYORSUN?? dedi böyle hıyaa allah çok güzel yüz ifadesiyle, yok abi inanıyorum ben de param yok dedim. iyi dedi hadi hayırlı akşamlar deyip kaçtım dayak yemeden.

bu da böyle bi anımdır.

bunun kısası da şöyle bende:

arabada bekliyorum kenara park etmişiz baktım 50'lerde bi kadın gelmeye başladı türbanlı iri yarı. Yaklaştıkca arabanın içine falan focus oluyor kadının gözler. Yanaştı iyice pencereye;

- selam yavrum allah rızası için birazcık yardımda bulunabilir misin (el açık)
+ YOO. Allaha inanıyorsan biliyorsundur ki Allah herkese hakkını verir. Allah sana böyle buyurmuş
- (3-4 saniye bluescreen)
- Seğul yevrum

diyip tıpış tıpış devam etti.

Arkadaşa da anlattım olayı telefonu kapatınca, üstümüze işedik sddsvc

bi keresinde de kafede oturuyoruz 2 arkadaşla. Geldi 3 tane zibil moron türkiyalı cocuk.

yok biri boncuklu bilekli satmaya çalışıyor, diğeri bilmemne satıyor. Meğer ben ingilteredeyken bu cinsler türemiş böyle arada uğruyorlarmış.

Çocuk heralde çaktı benim bakışlardan neler döndüğünü anlamadığımı geldi masaya;

- ağabey, biraz para verir misin?
+ ne için?
- ağabey okula gitmek istiyorum kiyafetim yok.
+ e okul bedava veriyor kıyafeti napcan parayı
- (WHAT?!?!)
- ağabey okumak için lazım para
+ ne olacaksın okuyunca peki?
- (LAN!!!!)
+ ağabey bak boncuk veriyoz
+ ne kadara satıyorsun
- gönlünden ne koparsa ağabey
+ tamam ne olucan büyüyünce, ne olmak istiyorsun söyle ona göre vereceğim
-(YA SKERUN BEN KACIYORUM)

kaçtılar sonra.

hayır, harbi 2 kelime edebilse, dese iftayeci olcam tostcu olcam şu olcam bu bu yüzden vericektim 2-3 tl, elimde uzanmıştı hani cuzdana sdfds

adaya giriş vizeli olmalı aga. böyle cinsleri yolluyorsunuz cünkü, tam bi cancer.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende artık o kadar çok sıkıldım ki bu telefonla bişey satanlardan, bişey tanıtanlardan. Günde min 5-6 kere birileri arıyor fix (sms leri artık kabullendim zaten). Artık direkt olarak “merhaba biz xxx den arıyoruz” deyince anında kapatıyorum suratlarına. Önemli bir şey olsa sırf bu mallar yüzünden kaçıracam olayı. Bunların en babaları D-smart, Superonline, Digitürk, Ak bank, sağolsunlar her gün halimi hatırımı sorarlar. O kadar farklı farklı yerlerden aranıyorum ki bu Hz. Muhammed olayının bana denk gelmemesine şaşırdım.

Bir tanesi var arıyor sürekli 444 lü bir numara nasıl işim var açamıyorum o da ısrarla arıyor. Neyse açtım hop beklemeye aldı beni müzik falan çalıyor. Sırf kim lan bu diye merakımdan bekledim 1-2 dk sonra biri çıktı “merhaba biz bilmemne su arıtma cihazlarından arıyoruz” deyince çok pis küfür ettim. Ulan hem arıyosun hem de beklemeye alıyosun böyle bir mantık mı var allaaşkına.

Birde bunların acıtasyon yapanları var. Lösemi çocuk tiyatrosu mu nedir. Bir kere aradılar anlattılar dertlerini bende İstanbul’da olmadığımı söyledim işlerimden dolayı. Yardım için alabilirsiniz dediler, peki dedim aldım. 2 bilete sanırım 240TL civarı bir para verdim, biletleride bir arkadaşıma gönderdim gitmiş izlemiş falan. Bundan yaklaşık 1-2 ay sonra tekrar aradılar beni, dedim istemiyorum zaten yapmıştım bir kere yardım. Durumu “sende hiç vicdan, haysiyet yok mu” noktasına getirdiler. Yani anlamıyorum tamam belki bu işi hayır için yapıyorsun veya yapmıyorsun bilemiyorum da en azından insanların tercihlerine saygı göster sonuçta benimde her ay 200 200 yardım yapacak durumum yok para basmıyorum yani.
Nasıl kurtulcaz bunlardan bilemiyorum. Böyle giderse 14 yıllık hattımıda değiştircem sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yazdıklarınızı okudum kimilerine güldüm kimilerine kızdım ama neticede bir yorumda ben yapayım dedim ;

Ya arkadaşlar ben her zaman dinin bir ticaret kapısı olmasına ve yapılacak ticari işlemlere dinin (kötü anlamda ) alet edilmesine kesinlikle karşıyım

Yeri geliyor bakıyorsunuz adam kuran öğretecek işi ticarete dökmüş para basar hale gelmiş , dinden imandan bahseder fuhuşun kralını yapar
Her ne kadar klasik bir laf olsada günümüzde gerçekten gerçek islam bu değil herkeste bir islam tebliğcisi sıfatı oluşuvermiş herkes dinimizi yayalım dinimizi öğretelim telaşına düşmüş...
Durun arkadaşlar dinin islamın bi yere gittiği yok.... İnsan inanır inanmaz kişi kendinden sorumludur .... (Haa bu forumda inanmayanların inananların inancı ile alay ettikleri de aşikar o ayrı )BUrda kalkıpta birilerini arayıp banttan peygamber efendimizin şefaati üzerinize olsun şu kadar para verin size dua edelim gibisinden şeyler bana kalırsa hoş değil... Din insanın kendi vicdanını ilgilendirir kimisi yoga yapar huzuru bulur kimisi metal dinler kimiside namazını kılıp kuran okuyarak

Ve en nihayetinde şunu söylüyorum.... Din pazarlama ve ticaret amaçlı olmamalı din insanın kendi içerisinde yaşayacağı kendisinden yalnızca kendisinden sorumlu olacağı vicdan muhasebesidir
Sosyal ağlarda paylaş

abi ankara da da bir teyze var insanları kendine çekme tuzağa düşürme numarası hep aynı yıllardır.sadece mekan değiştiriyor .numarası şu;"evladım bişey soracam.ben dilenci değilim evime gitmek için(zonguldak,konya bursa vs.") para ihtiyacım var"falan..hiç unutmam daha ya ilkokul yada orta okula gidiyorum babam hastaneye götürmüştü (hacettepe)ilk orda görmüştüm teyze yi şimdilerde Kızılay Atatürk bulvarın da takılıyor kendisi...
bu telefon olayında da herifin biri benim numaramı vermiş en az 500 İstanbul firması aramıştır şimdiye kadar lol
Sosyal ağlarda paylaş

telefonunuzdan mümkünse böyle dandirik yerleri aramayın direk dataya gidiyo numaralarınız elden ele geziyor, bizzat işin içinde olduğumdan biliyorum zayıflama bandı tüy dökücü vs. için arandıysanız şimdiden affola :D beni de digitürk çok sevdi yapıcak bir şey yok heyecanlı ve kalın sesli bir abi 2 günde bir arayıp duruyor farklı farklı numaralardan görüşmelerimiz max 1-1.5 sn sürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...