Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Savaş çıkıyor galba (İsrail - Filistin)

Joker

Öne çıkan mesajlar

Eski dünyada yeni dünyadan daha iyi olan ne var tam olarak? Eski dünya derken neyi kastediyorsunuz?

Bir de teknoloji ve insan aklı sürekli gelişirken eskiye saplanıp kalmak nedir. Bari yeni ufuklara açın yelkenleri, dünya düzeni dediğimiz olgu zaten sürekli bir devinim içinde yeniliyor kendini. Mevcut düzen yıkılırsa altımızda koltuk üstümüzde çatı falan kalmayacak onun da farkındayız umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yıkılsın istemiyorum. Dünya düzeninden son derece memnunum.

Amerika'nın çöküşü demek bizim gibi orta halli ülkeler için açlık sefalet demek.

Amerika'nın saldırganlığını da destekliyorum, işgal ettiği, kaynaklarını sömürdüğü ülkelere de üzülmüyorum.

Büyük balık küçük balık hesabı işte. Doğanın kanunu zaten bu, güç istikararı getirir ve ben Amerika'nın gücünün azalmasının dünyayı kaosa sürükleyeceğini düşünüyorum.

Ama azalacak, hatta bitecek. Her yükselişin bir düşüşü oldu tarihte, Amerika da düşecek, inşallah bize denk gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

her fırsata örnek veriyorum, yakup kadrı yabanında, ulusal kurtuluş mücadelesine destek vermeyip halifeyi ve yunanlılarla işbirliği yapan köylüye itafen,mealen: bu halk hiç işgal görmemiş ki neyin ne olduğu bilsin, ülkeye yabancı girdiği zaman hayırlı bir şey olacağını umsun, gel sen bunu balkan halklarına kafkas halklarına anlat diye söyler buda aynı hesap,

düşman işgali böyle bir şey oluyor, hani hep derler ya ananı bilirdin ama babanı bilmezdin, bazılarımız karşı çıkıyor aha işte örneği
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

çok bi al birini vur ötekine tarzı durum yahu.

yok bi farkları

Öyle abi. Filistin'den o kadar füze sallayan herifler, imkanları olsa İsrail'in teknolojisi kat kat daha iyi olmasa şu an Filistin'de ölen çocuk kadar İsrail'li çocuk öldürmekten mutluluk duyarlardı. Zaten öyle olmasa yerleşim yerlerine füze atıp durmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

bu arada ateşkes yapıldı,israil kara harekatı yapacak hede hödö diyenlere kapak olsun

teroristlerin en fazla yapabildigi uzaktan rastgele fuze yollamak sehirlere. onlarin da yarisindan cogunu havada patlatiyolar.
arada 1,2 tane dusuyo masum birini olduruyo. iste o zaman da israil filistinde cehennemi yasatiyo insanlara. o fuzelerin atildigi yerleri okul hastane demeden bombaliyo.

ustune bir de operasyonlar da devam edicek diyince teroristler hemen "aaa biz ateskesi kabul ettiik"

oldu.

olan coluga cocuga oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

rasgele fuzemi? ahaha lan torpil mi bu rasgele atilsin? israil yemedigi icin razi oldu ateskese hani yuzbin asker yigmisti sinira? hep bati yanlisi haber kaynaklarini mutlak dogru saniyorsunuz.girsin gazzeye israil,ama biliyorki dunyadaki en buyuk silahiin insanin ta kendisi olduginu..

edit:bi de terorun kelime anlamini iyi ezberle,ariel şaron agziyla konusuyorsun ,topragini savunmak,isgalciye direnmenin adi terorse butun vatan savunmasi yapanlar terorist o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

yok muhtar değilim de düzgün ve kişilikli insanlar gibi eski söylediklerinin sorumluluklarını alan, insanlarla tartışacaksam adam gibi tartışan biriyim. ayrı ayrı acclerle gelip, söyleyip de haksız olduğum şeyler yokmuş gibi davranıp üstüne bi de millete çok bilmişlik yapıp aha kapak olsun falan diyen biri değilim. sana sıradışı gelmesi normal
Sosyal ağlarda paylaş

torpilin buyugu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Qassam_rocket

masum insanlarin yasadigi yerlere torpil fuze atarsan terordur bu. vatan savunmasi degil.

anadolu ajansina gore, israil 15 yil ateskes onermis. hamas da ambargonun kaldirilmasini istemis. bana pek mumkun gorunmuyo ama olursa guzel olur.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1108651&CategoryID=81

http://www.aa.com.tr/tr/dunya/102344--iste-taraflarin-ateskes-sartlari

http://www.aksam.com.tr/hamastan-ateskes-aciklamasi--150120h.html
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

maesselam said:

bu arada ateşkes yapıldı,israil kara harekatı yapacak hede hödö diyenlere kapak olsun

teroristlerin en fazla yapabildigi uzaktan rastgele fuze yollamak sehirlere. onlarin da yarisindan cogunu havada patlatiyolar.
arada 1,2 tane dusuyo masum birini olduruyo. iste o zaman da israil filistinde cehennemi yasatiyo insanlara. o fuzelerin atildigi yerleri okul hastane demeden bombaliyo.

ustune bir de operasyonlar da devam edicek diyince teroristler hemen "aaa biz ateskesi kabul ettiik"

oldu.

olan coluga cocuga oluyo

marty haklı, teroristler kendi halkını düşünse israil i dürtmez. israil in g.tünün yememesi gibi bir durum olmaz çünkü sırf hava kuvvetleri ne kadar güçlü adamların
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...