Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar İspanya’ya Çorum’dan gitmiş

DRaGoN_SLaYeR

Öne çıkan mesajlar

Hemen celalleniyorsunuz. Adam Türkiye'de neredeyse kimsenin önemsemediği bir iş yapıyor. Bir şey bulmuş hem onu paylaşıyor hemde belki birisinin dikkatini çeker bir müzik firması falan 3-5 kuruş sponsor olur diye düşünüyor olabilir. Haber sadece kazıda müzik aletleriyle ilgili bir şey bulunmuş deseydi sizin bile dikkatinizi çekmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

GItar'in atalari zaten Irak kokenli. Ur'da bulmuslardi ilk telli alet seylerini. 6000 yildan eski ama onlar, yani bizimkiler her sakilde fail. Hayir, adam bir de arkeoloji profu olacak.

nesi fail adamın? telli alet = gitar demek değil. adamların bulduğu bildiğin sapı, klavyesi, gövdesi olan, perdeleri olan yani gitar formunda bir çalgı. ki yeni bişey değil, hitit gitarları diye bayadır bilinen bişey bu.

habercilik fail mesela. gitmişler klasik gitar eğitmeniyle konuşmuşlar falan. o diyor zaten gitarın doğum yerinin bu olduğunu düşünüyorum diye. (ki dediğim gibi gitarı nası tanımladığınıza bağlı) ispanyolların gitara sahip çıkmasının sebebi modern gitar ölçülerinde ilk gitarı bi ispanyolun yapması ve standartlaşması. dets ool.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

moriarty said:

adam en eskisi bizde dememiş ki?

okudun mu haberi?

okuduysan eğer anladın mı okuduğunu? bak boldluyorum senin için.

said:
Çünkü gitar deyince haklı olarak önce akla onlar geliyor ama gitarın doğum yerinin burası olduğunu düşünüyorum.

görmemiştim eyvallah, boldlaman sayesinde okuyup anlamış kadar oldum.
allah razı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...