Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

MrLevie said:

tamamen farazi konuşucam ama sony nin sitesinden bootloaderı açacak işlemi yapmışmıydın?
Valla ben şurda http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions 12. adıma kadar geldim. Orda yazdığına göre telefonu bilgisayara bağlarken ses açma düğmesine basılı tutunca fastboot ekranının gelmesi gerek. Ama gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

tamamen farazi konuşucam ama sony nin sitesinden bootloaderı açacak işlemi yapmışmıydın?

locked bootloader ile kullanabilirsiniz diyor ama rootun tutorial'inde? hiçbir yerde de root için bootloader unlocklayın dememiş zaten

@lazerbulbul: fastboot driverların kurulu değil
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

Bildigim kadariyla root access icin bootloader unlocked olmasi gerekiyor, ama bazi romlar locked bootloaderla calistigini iddia ediyor, hic denemedim bilemiyorum o yuzden.

bootloader status: rootable diyor, threadde de öyle demiş adam bilemedim ben de düşündüm onu da. rom değil direk root utilitysi zaten
Sosyal ağlarda paylaş

rootlu spsi olan bir allahın kulu mesaj atsa bana sdfsdf
telefon benim değil, o yüzden alıp rahat rahat saatlerce boğuşamıyorum, garanti bişi lazım.

sorun utility kısmında çıkmıyor ama. önce flashtool ile kernel flashlıyorum, her şey sorunsuz ama kernel versiyonu .257 olması gerekirken flashlamamışım gibi kalıyor, değişmiyor. utility her şey tamam diyor sonra orijinal kernele dönüyorsun. lan ötekine gidemedik ki orijinale dönelim diyorsun zaten superuser falan yok meydanda sjdfnsd
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

rootlu spsi olan bir allahın kulu mesaj atsa bana sdfsdf
telefon benim değil, o yüzden alıp rahat rahat saatlerce boğuşamıyorum, garanti bişi lazım.

sorun utility kısmında çıkmıyor ama. önce flashtool ile kernel flashlıyorum, her şey sorunsuz ama kernel versiyonu .257 olması gerekirken flashlamamışım gibi kalıyor, değişmiyor. utility her şey tamam diyor sonra orijinal kernele dönüyorsun. lan ötekine gidemedik ki orijinale dönelim diyorsun zaten superuser falan yok meydanda sjdfnsd

kernelin üzerine rom flashlıyor musun? bazı romlar kernel ile birlikte geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

yok yok rom yok ortada zaten sdvsd. utility öyle çalışıyor. normal kernel .254. önce .257 flashlayıp, rootlayıp, eski kernele geri dönüyorsun. da telefon .257'ye geçmediğini iddia ediyor flashtool'da sıkıntı görünmemesine rağmen.

hmm peki .257'ye geçmediğini tam olarak nereden görüyorsun telefonda? direk stockromun içinden mi yoksa farklı biyerden mi?
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

onu önceden denedim bi şey fark etmedi. şu anda elimde değil telefon zaten sdfsdf

ne utility'de ne de flashtool'da tek bir yamukluk yok ya. her şey success ama sonuç fail anasını satim

ya ufak atladığın bir yer var muhtemelen.

benim xperia s'i de böyle rootlamıştım sanırım tam hatırlamıyorum ama... benzer dosyalarla uğraştığımı hatırlıyorum fakat nasıl nerede nasıl çözmüştüm onu hatırlamıyorum. biraz deşeyim bakayım hatırlayacakmıyım...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Selam,
note 2 var, 4.3
root luyordum az önce odin ile, reboot yaparken bişi sordu, takip ettiğim guide a göre hiç bişi sormaması gerekiyodu falan, recover boot ile ilgili bişiydi, FIX? diye soruyodu, 10tane no şıkkı bi tane yes vardı, ben de no dedim geçtim. reboot oldu baktım root olmamış, SuperAU da çalışmıyor, samsung da unauthorized access fln diyor.

Dedim baştan yapayım, şimdi home+voldown+power tuşuna basıyorum ama dowload mode a girmiyor, direk res atıyor. Tekrar nasıl girecem download mode a?

edit: tel kapalıyken tuşlara basınca giriyomuş download mode a da hala izlediğim hiç bi videodaki işlemler gerçekleşmiyor benim telefonda :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...