Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

önceden öyle diye öyle kalmak zorunda değil. taşa yazılı bir şey değil sonuçta. boundları da belli değil. setting değiştikçe manifestler de değişebilir. mantıktan ziyade tutarlılık ve kendi içinde tutarlılık. bu kadar hayırcı olmayın. yeni bir nesil başlıyor, olsun varsın dinamikler parametreler biraz değişsin. her değişim kötü olacak diye bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

önceden öyle diye öyle kalmak zorunda değil. taşa yazılı bir şey değil sonuçta. boundları da belli değil. setting değiştikçe manifestler de değişebilir. mantıktan ziyade tutarlılık ve kendi içinde tutarlılık. bu kadar hayırcı olmayın. yeni bir nesil başlıyor, olsun varsın dinamikler parametreler biraz değişsin. her değişim kötü olacak diye bir şey yok.

Ya of herkese işlese sorun değil, sırf kıza bütün bonuslar. Boyega zaten full comic relief, Poe çok iyi.

Çok iyi mekanik, her dili konusuyo, hayvan gibi default dövüşüyo, HAN SOLO KIZI INSTANT SEVİYOR LEL, ha bir de 2 günde hayatı boyunca kasmış jedi dövüyor zank diye. Aşırı komik.

Oturup savunuyorsunuz, baya komik.

Luke'u 2 film alan şey hatunu 2 gün aldı ve buna acıklama "Abi degisir yani böyle seyler, Force falan set in stone değil sonucta :)"
Sosyal ağlarda paylaş

savunacak bir şey yok abi adamlar değiştirmiş, bende diyorum ki yeni nesil, değişsin bazı şeyler. beni hiç rahatsız etmedi var olan değişiklikler.

filmi izleyen bazı arkadaşlarım şunu diyor mesela

han solo öldü, sw bitti

ehh yani. bu kadar değişmeye karşı olmamak gerek. varsın olsun değişiklik. tutarlılık noktasında belki süregelen filmlerde daha ayakları yere basar bir yere gelecek. bir sürü bilinmeyen var sonuçta.

kapsamı daha sunulmadan 1-2 sahne üzerinden genele yıkıcı çıkarım yapmak doğru değil diye düşünüyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

said:
star warsta mantik aramayin ya lutfen tongue sticking out smiley

Ben bu argümandan nefret ediyorum.

Star Wars yeni bir franchise değil, Force'un öyle ZORT diye manifeste etmedigini biliyoruz. Affinity oluyor, sonra egitiyor seni jedi amcalar.

Rey textbook Mary Sue kusura bakmayın. Film de creative olarak bankrupt oldugu için A New Hope: ELECTRIC BOGALOO yapalım adını bitsin.

ayni seyi diyoruz, sen diosunki elestirelim, ben diyorumki hci kasmiyalim elestirmeye cunki coluk cocuk isi zaten :P yapimcisi bizzat o anlattigin konseptlerin icine etti MIDICHLORIANS ile, anakinin OVER 9000!

ne varsa okumaya deger hep EU idi zaten, star wars "fans fix it" in doruk noktasi, lucasin bok ettigi her noktayi fanlar tamir etti EU da, lucasin goremiyicegi derinlige getirdiler settingi

simdi sil bastan, tabi cocuklarin kolay izliycegi ve algiliycagi bir film cekiceklerdi :P yemin ederi mstory departmani fan teorileri didik didik ediyordur simdi bir sonraki filmde nasil sivasak diye, adamlar lucasa "revenge of the jedi olamaz filmin adi" diye tez yazip yolladilar

rey mary sue ne yazikki, ben sevdim hani en azindan anakinden iyi benim icin, cocuk hikayelerinde zaten beklemiyorum derin karakter afsdadsf

http://i.imgur.com/0vFIi4Y.png

topkek

rey hani su filmdeki hali ile cidden orjinal mary sue ile kapisir, simdi gene reroro yapcaklar yaziim

said:
The prototypical Mary Sue is an original female character in a fanfic who obviously serves as an idealized version of the author mainly for the purpose of Wish Fulfillment. She's exotically beautiful, often having an unusual hair or eye color, and has a similarly cool and exotic name. She's exceptionally talented in an implausibly wide variety of areas, and may possess skills that are rare or nonexistent in the canon setting. She also lacks any realistic, or at least story-relevant, character flaws — either that or her "flaws" are obviously meant to be endearing.
She has an unusual and dramatic Back Story. The canon protagonists are all overwhelmed with admiration for her beauty, wit, courage and other virtues, and are quick to adopt her as one of their True Companions, even characters who are usually antisocial and untrusting; if any character doesn't love her, that character gets an extremely unsympathetic portrayal. She has some sort of especially close relationship to the author's favorite canon character — their love interest, illegitimate child, never-before-mentioned sister, etc. Other than that, the canon characters are quickly reduced to awestruck cheerleaders, watching from the sidelines as Mary Sue outstrips them in their areas of expertise and solves problems that have stymied them for the entire series. (See Common Mary Sue Traits for more detail on any of these cliches.)
In other words, the term "Mary Sue" is generally slapped on a character who is important in the story, possesses unusual physical traits, and has an irrelevantly over-skilled or over-idealized nature.

hepsi check nerdeyse :P karakterin tek kusuru gecmisi ki oda simdiki imbaligini aciklamak icin kullanicak, bingo!

Sosyal ağlarda paylaş

Güzel filmdi. Beğenmeyen az adam çıkar bence :)

A New Hope 2015
Kesinlikle ANH kopyası!
Bence film 30dk daha çekilmiş ama kesilmiş duruyor.
Extended yapıp orada gösterirlerse şaşmam.
Mantık arama çalışmalarının çoğu yersiz kalıyor.
-Deathstara delikten lazer yolluodun patlıodu da bunda benzeri olunca neye kızıosunuz
-Ben kızın Luke'tan zamanında eğitim aldığına ve "awakening" lafının kullanılmasını buna bağlıyorum.O yüzden Kylo Ren'i feci yaralıyken yenebildi.
Benim sorumsa, Luke Skywalker'ın Han Solo'nun öleceğini görmüş olması gerek ama bunu durdurmaya hiç çalışmıyor.Saklansa da buna nasıl izin verebilirki ?

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

savunacak bir şey yok abi adamlar değiştirmiş, bende diyorum ki yeni nesil, değişsin bazı şeyler. beni hiç rahatsız etmedi var olan değişiklikler.

filmi izleyen bazı arkadaşlarım şunu diyor mesela

han solo öldü, sw bitti

ehh yani. bu kadar değişmeye karşı olmamak gerek. varsın olsun değişiklik. tutarlılık noktasında belki süregelen filmlerde daha ayakları yere basar bir yere gelecek. bir sürü bilinmeyen var sonuçta.

kapsamı daha sunulmadan 1-2 sahne üzerinden genele yıkıcı çıkarım yapmak doğru değil diye düşünüyorum şahsen.

anakin bebesi oldu mu?
issiz galaksi galdi mi?
sith ocun aldi mi?
imdi force irtilur.

lucas bu kafa ile film cekmedi, gelecek ile ilgili bi bok yapmadi zaten star wars = anakin diye

Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

hayır ben de o kadar rahatsız olmadım filmden bu kadar peynirli olacağını bekliyordum zaten. hatta beklentiler sıfır olduğu için beğendim bile diyebilirim.

aynen su ya

episode 1 den bile kotu bir film bekliyordum ben ahahahaha

abramsin dehasindan(!) sahane bir star wars epici bekliyenler hayal kirikligina ugramistir

berbat film bekliyordum en azindan duzgun yapilmis, temiz ve komikli sakali hayvanlar olmiyan bisi cikti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ticari kaygi cok fazla.Hani olmasin demiyorum hobi olarak yine kaygilan da bir zahmet biraz risk de al.Adamlarin da isi zor gerci.Hardcore fani, az cok sw nedir ne degildir bileni, yeni tanisicak olanlari, ceplerine para giricek olanlari, herkesi memnun edelim demisler.

Teknik olarak cok basarili.Atmosfer iyi.Humor yerinde.Sizi icine cekip keyifli bir seyir sunuyor.Sıkmıyor.Bittiginde de hoş, nostaljik bir tat birakiyor.Senaryo ve dialoglarin buna katkisinin olmamasi cok buyuk eksik zira.Backgrounddaki A New Hope formulu goze cok batiyor,rahatsiz ediyor.Ve dialoglar, filmi sadece SFX ve muzik esliginde izlesek muhtemelen hicbirsey kaybetmeyiz.Karakterler konusuyor, birseyler soyluyorlar ama cok boş, çok zayıf.

Her halukarda, iyi kotardiklari şeyler filmi tasimaya yetti benim acimdan, keyifle izledim.2. ucleme ile karsilastirildiginda bayagi level atlamis bir starwars filmi olmus genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

hayır ben de o kadar rahatsız olmadım filmden bu kadar peynirli olacağını bekliyordum zaten. hatta beklentiler sıfır olduğu için beğendim bile diyebilirim.

Filmin tek redeeming quality'si Poe x Finn bromance, gerisi "a new hope copy paste minus a decent lead character."
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Çok iyi mekanik, her dili konusuyo, hayvan gibi default dövüşüyo, HAN SOLO KIZI INSTANT SEVİYOR LEL, ha bir de 2 günde hayatı boyunca kasmış jedi dövüyor zank diye. Aşırı komik.

Oturup savunuyorsunuz, baya komik.

Luke'u 2 film alan şey hatunu 2 gün aldı ve buna acıklama "Abi degisir yani böyle seyler, Force falan set in stone değil sonucta :)"

Daha kızın hikayesini bilmiyoruz. Ben Jedi'lık ve Force ile ilk karşılaşması olduğunu düşünmüyorum kurdukları hikayede. Gelmiş geçmiş en güçlü Jedi bile olsan "he bi deniyim lan fors varmış" diye Sith Lord yenemezsin yani.

"Ben istemiyom yieea" diye ormana kaçışı falan da işi az çok biliyormuş gibi bir yere bağlanabilir. Mind control kalıbını, lightsaber'a telekinesis atmayı vs. direk bilmesi de keza öyle. Luke bunu bir noktada eğitmeye başlayıp "çok palazlanırsan Sith'ler hisseder yeğen, şimdilik böyle kal sen" demiş olabilir, ya da bir sebepten kız vazgeçip yarım bırakmış olabilir.

Kylo'yu da filmin başında fazla şişirdiler de aslında biraz tırtmış gibi hissettim. Karakteri falan zayıf yani bariz. Anakin ile kıyaslanacak gibi değil.

"Bu kadar fark olabilir yeni bir settingde" demek de "savunmak" demek değil. Senin fikrini kayıtsız şartsız kabul etmeyen herkes filmi savunuyordur diye düşünmemen lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...