Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MoP Tank

Sleeper

Öne çıkan mesajlar

Ragefreakyo said:

Arkadaşım bak seni biliyorum dunemaulda gariban bir hunterın vardı zamanında. Sende beni biliyorsundur, Hadi macro konusunda neyse..
Niye gelip vengeance konusunda gelip ahkam kesersin, yetmemiş gibi, birde "sen hiç birşey bilmiyormuşsun ki lol gülmekten yarıldım, damage yediysen yemişsindir yememişsen yememişsindir" gibi bakkal yorumları yapıyorsun ?

Ahanda al sana önce Vengeance

Ahanda al 2. olarak da al sana macro üşenmedim oturdum fraps aldım.

Açıklamasını da yapayım ki net olsun kafanda bir soru işareti kalmasın.
Bir macro yazdım asdasd adında macronun içeriği de şu:
/cast bloodthirst
/cast colossus smash

Sonra sürükleyip E bindındaki healthstone'umun yerine koydum. Sonra da bastım sırayla. Sen sadece izle gelip tekrar yorum yapmana gerek yok. Sonuçta forumlar bilgi paylaşımı için ve bilmiyorsan bilmiyorsundur gibi bir bakkal yorumuyla kapatayım bende.

Nickine bakarak yorum yapayım mı?

-16
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Ama beni asıl şaşırtan şey; Paticik gibi hep "biz en doğruyu biliriz" modunda adamların takıldı bir forumda, WoW'un bu kadar temel gerçeklerini bile bu kadar çarpıtmaya, tek cevap veren benim olmam oldu. Yani kimsenin bir halt bildiği yok , burdan bunu anlıyoruz.

Burası süpermiş ya, ben çok sevdim.

Sokan kısa kısa lafını sokmuş, apaçi de cevap bile verememiş işte, çoğu kişi de umursamamış bile. Onaylayan ise bir tane adam yok. Olayın üzerinden geçen gün sayısı "bir". Gidip karakter levellayıp video koyup WoT mu döşeyecektik biz de illa eheh. Kızınca saçmalamışsın biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Vay anasını sayın seyirciler, foruma 1 gün girmedik hale bak. Hocam sen saddamın meşhur enformasyon bakanı muhammed said essahaf'a dönüşmüşsün. Hani bütün Irak savaşı boyunca "Amerikalıları siliyoruz bu topraklardan, bugün 500 bin dün 1 milyon tanesini öldürdük, koşarak kaçıyorlar ülkemizden" diye yanında ki 2 tane televizyon yorumcusu ile paso sallayan amca vardı ya hah o. Sende almışsın 2 yorumcu aynı modda takılıyorsunuz.

Öncelikli olarak öyle 3 saniyelik CD'li yeteneği yavaşlatıp hızlandırılmış video ile ne yaptığın belli olmadan koymakla anca yanındaki yorumcuları kandırırsın. Aksini iddea etmeye çalıştığın şey WoW makro sisteminin temeli. WoW'da aynı makro içinde 2 GCD'li skill alt alta yazarak çalışmaz NOKTA. Al sana birde fraps koyayım, öyle yavaşlatma falan yok, sırf net gör diye klavye bile kullanmadım herşey fare ile tıklanarak. Hatta oturdum yarım saatte zaman ayırdım 80 karakteri 81 yaptım CS'yi almak için. Emek var yani :)

http://www.youtube.com/watch?v=Eys0mjDi-Js

Ama asıl suçlu sen değilsin, said essahaf durumda olduğu gibi kendi kendini kandıran bir gruba takılmışsın. Her tartışmada yedikleri laflara verdikleri, saçma sapan, komple yanlış cevaplardan sonra "oluuum nasıl koduk lafı artık foruma bile giremez, giremez di mi? giremez abi nasıl girsin ne laf koduk" diye gezen bir ekibin gazlaması ile takılıyorsun.

Ama beni asıl şaşırtan şey; Paticik gibi hep "biz en doğruyu biliriz" modunda adamların takıldı bir forumda, WoW'un bu kadar temel gerçeklerini bile bu kadar çarpıtmaya, tek cevap veren benim olmam oldu. Yani kimsenin bir halt bildiği yok , burdan bunu anlıyoruz. Eee bir halt bilmeyen bir adamla yapılan her tartışma da, bir müslüman ile bir ateistin din tartışması kadar sonuçsuz ve anlamsız oluyor.

Her saçmalamana bir video çekerdim ama, anlıyorum ki sen bu koyduğum videoya bile, bu en temel makro gerçeğine bile saçma sapan bir cevap verecek, arkadaşlarınla "nasıı koduk" muhabbeti yapacak , 5 ay sonrada başka bir konuda "oo makro muhabbetinden beri bu kadar sağlam komamıştık" diye takılacaksınız. Size kolay gelsin.

O değil de, avoided hitin vengeance'i vardı bir, ona hiç değinmemişsin. O öyle bir kapaktı kü, cannot be parried, dodged or otherwise avoided.
Sosyal ağlarda paylaş

Onada mı çekeyim video, vermiyor işte. Belki 5.1 de gelecektir onu bilmem, ama bildiğin vermiyor şuan.

Ancak sorun verip vermemesi bile değil, sorun "her yazdığın yanlış" diye başlayan baştan sona hatalarla dolu bir post atıp sonra da "nası koduuuk" diye gezmekte. Ben size her doğruyu ispat için 1 günümü harcayamam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Video açık net bence. Düzgün ve kullanışlı bir macro olmamak ve saçmalamak ile birlikte, zaten tavsiye de etmem, öyle bir macro kullanılmaz. Fakat yazdıkların yanlış dediğim posttaki yazdıklarının tamamı yanlış. Sabaha kadar atmaz demişin, al işte attı. Çoğu zaman iki skill kullanıyor spam ile. Senin sabaha kadar 2. skilli atmaz lool tabirini 10 saniyede çürütünce tabi böyle kapağı takınca ne olduğu anlaşılmıyor diye kıvırman doğal.

Ama merak ediyorum, dodge parry yapınca vengeance vermiyor teorini hangi charın ile tecrübe ettin bi armory koyar mısın, ciddiyim hangi seviyede bir adamla tartışıyorum bilmek istiyorum.
Hadi benim videom kolpa, hadi ben katekulli yaptım edit yaptım, peki blue post da photoshop mu, ona da mı karşısın ? Ghostcrawler gelse sana derdini anlatamaz gibi bi izlenim oluşturdun bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Vengeance ve sidik yarışları konusundaki tartışmanız size kalmış bir konu ama; global cooldown'a sahip olan iki skill'i altalta /cast ile koyarsan ilkinin cooldown'u ile işler ve ilkini yapıp durur abi. Ötesini yalan videolarla iddia edip inatla rezil olmanın alemi yok bence. Diğer durumlar için /castsequence falan var.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

/cast Explosive Shot
/cast Black Arrow

ikiside CD'li 2 yetenek, sen bu macroya sabaha kadarda bassan 6 saniyede bir Explosive Shot atmaktan başka şey yapmaz bu makro.

Diyorum ya Irak enformasyon bakanısın sen diye boşuna demiyorum. Yukarda ne yazıyor bir daha oku, bu makroya bir milyon kerede bassan atmaz, Mage'in bütün skillerine bassan gene atmaz, Druid'te, Shadow priest'te, Shaman'da bu tarz macro ile atacak 1 tane skill yok.

Ya yaptığın macrodaki skillerden birince bir bug vardır (ki CS de yok direk benim videoda görebilirsin) ya lag falan varken macro saçmalıyordur vs. 11 karakterde 500 tane yetenek arasında 2-3 tane buglı skill bulup "bak oluyor" diyince benim yazdığımı çürütmüş mü oluyorsun sen şimdi? Ya da benim yazdığım post komple yanlış mı oluyor?(ki o da bug var ise, ben hala senin makro yanında diğer tuşada çaktırmadan basıp attığını düşünüyorum.)

Armory istemen komik, bu imzayı boşuna kullanmıyorum ben, buyur armory takıl kafana göre Main Char , Alt 1 , Alt 2
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben fikir tartışıcam da karşımda fikiri alabilecek kapasitede adam var mı diye merak ettim. Mage ile hangi heroic bossu tankladın da vengenace hakkında bu kadar fikir edindin ?

İstersen imzana gençliğe hitabeyi yaz sonuçta sen mage karakter sahibi olarak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya kalkarsan cümlelerin bakkal styla yediysen yemişindir yemediysen yememişindir, veya sabaha kadar atmazdan öteye geçmez. Bana rıdvan dilmen cümlesi kurup sonra imzandaki felsefeyi mi savunuyorsun lol
Sosyal ağlarda paylaş

macro konusunda tartışmanız boşa. şöyle bi durum tespit ettim -ki videoda görürsünüz- macroya basınca önce birinci sıradaki skilli atıyor. birinci sıradaki skillin cooldown'ı dolmasına 1 saniye kala ikinci sıradaki skilli atıyor.

yani eğer bu tip bir macro kullanılacaksa, cooldown'ı olmayan, sadece global cooldown'ı olan bir ability'i birinci sıraya koyup, diğer ability'i ikinci sıraya koymanız lazım ki iş yapsın.

FreEmoon said:

/cast Explosive Shot
/cast Black Arrow

ikiside CD'li 2 yetenek, sen bu macroya sabaha kadarda bassan 6 saniyede bir Explosive Shot atmaktan başka şey yapmaz bu makro.

dolayısıyla bu tabirin yanlış olduğunu söyleyebiliriz.

he, macro iş görür mü? görmez. boktan bişey yani. bozuk bozuk, blizzard çok bozdu oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

bi armory koyar mısın, ciddiyim hangi seviyede bir adamla tartışıyorum bilmek istiyorum.

ahha hocam sizin bu guildtekiler falan hepinizde bu ego olurmu yav?

wotlk zamanı ,adını hatırlamıyorum ama sizin guildte olupta sonra hammerheart a giden bir shaman vardı.o adamdan ninjaladıgı item üzerine küfürleşirken " kestigin boss kadar konuş" demişti. bende lore master spamlamıştım adama ! casual playerım ya o bakımdan.

birde paso achi,armory vs.. istiyonuz ya senin spine breaker "arise " daki günlerinide biliriz rofl.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun ego ile ne alakası var arkadaş, vengeance tartıştık armory istedim adam mage çıktı.
Ayrıyetten konu ile alakasız ama grim batolde eon dağıldıktan sonra arkadaşların yanında arise'da oynadık evet. Neyimi nasıl bilirdin ki anlamadım, yeterince bilseydin lollemezdin herhalde. EU daki iyi guildlerden birine gittik daha sonra. Catastrophe guildinde 1 sene top50'de main tanklık yaptım. Girdiğim günden beri de ne zaman bir offtank gerekirse ben oradayım, bilen bilir. Kalkıp mage'in biri atıp tuttu bende yanlışını yüzüne vurdum diye egoist oluyorsam, varsın olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı şekilde algılandığı için insanlara sevimsiz geliyor galiba lakin bazen sormak gerekiyor; alınmaca gücenmece yok.. Zamanında; hayatında 10 nerf gelmeden boss kesmemiş, progress nedir bilmeyen pati wow herolarından birinin healing üzerine sıfır veri ile arkadaşlarını toplayıp tartışma çıkardığını hatırlıyorum. Ha sonra armoryden kimdir nedir diye bakınca o tür konulara cevap yazıp vakit harcamanın gereksiz olduğunu görmüştüm. Yadırganacak bir soru değil haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...