Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MoP Tank

Sleeper

Öne çıkan mesajlar

Mop raidleri tankları epeyce zorluyor gordugum kadarı ile taktigi uygulama anlamında lk ya da cata daki gibi lazy mod degiller epeyce aktifler bu durumu gorunce de hemen kanım kaynadı ve bir tankım olsun dusuncesi geldi aklıma, ancak epeydir tank oynamadıgımdan tankların durumlarını ve MoP degisikliklerini bilmiyorum. dk ve panda tank dısında onereceginiz tank hangisi olur artıları ve eksilerini de belirtirseniz bayram bayram hayır duası alırsınız...

Herkese İyi Bayramlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Casual takılacam diyorsan ,transmog için falan sagı solu 2-3 boss üst üste koyar solomuda atarım diyorsan DK açmalısın :) yoksa okadar daily yapcan,pala ,warrior tank 3-5 mob toplamadan kesmen zor ,serverına göre ,o daily kalabalıgında okadar mob u bulmanda zor. party yapcan hergün :) tek takılırım one man army gezerim diyorsan yol gene DK ya çıkıyor:)

bilmiyorum blood dk garip birşey her dönem iş yapıyor.şu an pvp de frost olunsa bile blood bile gene iş yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

o zaman sor yerine wog atıyorum proc mroc derken bakmışsın healerlerin hemen altındasın meterde :)

hmm tankla raid heal super oluyor bizim monk tank biraz heal abandı 3. boss da 2 healer kestik ben ve pala

Grimnax said:

warrior tank oynamak zevkli diim sana oynamadıysan hic. extreme mobility, sexi bi dmg mitigation fln derken gayet iyi gidio benim mop olaylarım

warrior tank vanilladan hatıra, onu da oynayabilirim ama mobility yanında aciz kalıp olmek cok sinir ediyor beni :) dmg reduce gordugum kadarı ile diger class lardan cok da fazla degil + heal i yok :) regeni heal den saymıyorum tabi :))

smyrnas said:

bilmiyorum blood dk garip birşey her dönem iş yapıyor.

dk ve panda su an imba (dk her daim) tanklar ama kalkansız tank olmaz :)

gorusleriniz icin tesekkur ederim ama pala warrior arasında biraz kararsız kaldım. warrior a gelen yenilikler guzel ama paladin raid e daha faydalı duruyor... yazı tura mı atsam :)
Sosyal ağlarda paylaş

hardcore raid yapan çok fazla adam kalmadıgına göre,hatta catastrophe harici başka guild yok sanırım. bunun dışında wow un neredeyse %75 i casual playerlardan da oluştuguna göre. artık çogu kişinin lfr mi yaparım dalgama bakarım dedigine göre . casual açıdan en iyi tank DK ve monk:) hızlı,dayanaklı ve estetik class bunlar ragefreakyo:)
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Şuanda açık ara 2 imba tank var birisi Monk, sonra da paladin.

paladin ile ilgili degisik seyler okudum ve guncel olan hangisi tam karar veremedim ama mastery> haste ya da haste > mastery gidiyorlar sanırım guncel acıklama bulabilecegim yer neresidir eski theotycraft forumları da kalmamıs :) bulamadım adam akıllı :))
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Paladin fena değil boss başı 10+ milyon felan heal atabiliyorum normal yaptığımızdan tanklarken fazla damage gelmiyor e o zaman sor yerine wog atıyorum proc mroc derken bakmışsın healerlerin hemen altındasın meterde :)

Haste ile exp hard cap kasip hem shotr uptime hemde battle healerla normal healerin %60i kadar temiz heal yapilio, overhealda yok smart heal oldugundan eheuehu

Eger cidden healer tank gibi bi konsept getirdilerse bravo, yok tesadufen oldu ise yuh demek istiyorum

Ha iyi yani ret gearla cogu parcam ortak, ilk defa bole zevkli gear kasiyorum ehue

Paladin tank icin su anda ile expertise hard cap, sonra haste stack direk, expertise caplemeyip hp generasyonunu garanti etmez iseniz cok kufur yersini healerlardan isin esprisi shotr uptime i maksimize ederek surekli yuzde 40 less damage taken buffi ile gezmeye kasmak
Sosyal ağlarda paylaş

WoG atmak artik senin gorevin degil, acil bi durum yok ise kesinlikle shotr yerine WoG kullanma

WoG da kullanilicaksa en az bole 4-5 stack birikmis olmasi lazim, vengeance altinda direk LoH kadar heal atiyorsun o sekil

Dun bi random girdi, en iyi dps benim, healing done da healerla ayniyim bide ustune tank benim ehueheu, 3 kisinin ve rolun yapicagi isi tek basima yapiyorum eheuehu

Char adi laurelin, vay ak de ancak sevgili blizzord tanklarin solo playinin vengeance ile icine ettigi icin ret geziyorum, instance a girerken spec degistip sonra cikiyorum filan
Tesekkurler blizz!
Sosyal ağlarda paylaş

araya sokusturayım, macrolar artık Gcd iceriyorsa calısmıyormu ?

onceden tanklarken (dk) ortama halim olayım diye 2-3 buttom spam )macrolu) hallediyordum, simdi orn. /castrandom calısmıyor.

icinde coklu skill olup calısan ornek bi macrosu olan varmı ?

scarlet halls da 57k dps le bitirdigim dungeon oldu, ozellikle baslarda 80k ya cıkmıstım :) dk blood tank desiase leri atıp DnD sonrası Blood boil spamlamak cok keyifli :)
Sosyal ağlarda paylaş

paladinlerin bütün skillerini tek macroya koyup castrandom'la oynamaya başladığı bir dönemde, bliz kaldırdı bu macroyu.

Bir makronun içinde birden fazla GCD'li skill varsa sadece ilki çalışıyor artık. Diğerini çalıştırmanın tek yolu castsquance makrosu. Bunda da sırayla basıyor tuşa, bir skillin CD'de ise onun CD'si gelene kadar bekler bu makro.

Tankların bu derece dps yapma sebebi tamamen vengance'ın itemlerle scale olmuyor olması, hatta itemler güçlendikçe daha çok parry-dodge yüzünden nerflenecek bile biraz kendi kendine. Bu sebeple dps ve healerlar düşük item seviyesi ile düşük dps-heal seviyelerine ulaşabilirken, tanklar yardırdıkça yardırıyor.

itemler güçlendikçe kendiliğinden çözülecek bir sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

paladinlerin bütün skillerini tek macroya koyup castrandom'la oynamaya başladığı bir dönemde, bliz kaldırdı bu macroyu.

Bir makronun içinde birden fazla GCD'li skill varsa sadece ilki çalışıyor artık. Diğerini çalıştırmanın tek yolu castsquance makrosu. Bunda da sırayla basıyor tuşa, bir skillin CD'de ise onun CD'si gelene kadar bekler bu makro.

Tankların bu derece dps yapma sebebi tamamen vengance'ın itemlerle scale olmuyor olması, hatta itemler güçlendikçe daha çok parry-dodge yüzünden nerflenecek bile biraz kendi kendine. Bu sebeple dps ve healerlar düşük item seviyesi ile düşük dps-heal seviyelerine ulaşabilirken, tanklar yardırdıkça yardırıyor.

itemler güçlendikçe kendiliğinden çözülecek bir sorun.

yazdıklarının neredeyse tamamı yanlış.
sıralı skill kullanmak istiyorsan
/cast spell 1
/cast spell 2
/cast spell 3
diye bir macro yaparsan macro önce biri atmaya çalışır, 1 cooldownda ise 2, o da cooldownda ise 3ü atar. Cooldownsuz skillerde bu macro çalışmaz sadece 1i atar.(random atıp atmadığını tam bilmiyorum) Denemesi de çok basit.

Vengeance olayında ise mitigationlar vengeance'ı etkileyen bir faktör değil, parry dodge ve block yapıldığı zaman atağı full yemişsin gibi vengeance veriyor. İleride tanklar ve dolayısı ile onlara vuran bosslar güçleneceği için, vengeance kazanımı ve dps artıp kendi kendine contente ayak uydurmuş olucak
Sosyal ağlarda paylaş

yazdıklarının neredeyse tamamı yanlış.

Hatta o kadar yanlış ki doğru birşey bulmak için 4 defa okumak zorunda kaldım yazıyı.

/cast Explosive Shot
/cats Black Arrow

ikiside CD'li 2 yetenek, sen bu macroya sabaha kadarda bassan 6 saniyede bir Explosive Shot atmaktan başka şey yapmaz bu makro. Belki çok iyi bir çocuk olursan Black Arrow atan şirinleri rüyanda görebilirsin ama ona birşey demiyorum.

Hele şu "random atıp atmadığını tam bilmiyorum" kısmında gülmekten yarıldım, sen zaten hiçbirşey bilmiyorsun ki daha tam bilmesimi kalmış.

Dodgelanan skiller vengence vermez. Vengance yenilen vuruşun armor, defansive cd, aktif-pasif damage düşürücü yeteneklerden dolayı gelecek hasar azaltma mekaniklerini ignore ederek çalışır. O sebeple vengence kaç yediğine değil kaç yiyeceğine bakar. Ama bir vuruşu yemediysende yememişsindir. Altında açılan alandan kaçtın diye o alanın hasarı yüzünden alacağın attack power'ı "dur garibanın ap'si kalmış, bunuda vereyim" diye acıyıp vermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım bak seni biliyorum dunemaulda gariban bir hunterın vardı zamanında. Sende beni biliyorsundur, Hadi macro konusunda neyse..
Niye gelip vengeance konusunda gelip ahkam kesersin, yetmemiş gibi, birde "sen hiç birşey bilmiyormuşsun ki lol gülmekten yarıldım, damage yediysen yemişsindir yememişsen yememişsindir" gibi bakkal yorumları yapıyorsun ?

Ahanda al sana önce Vengeance

Ahanda al 2. olarak da al sana macro üşenmedim oturdum fraps aldım.

Açıklamasını da yapayım ki net olsun kafanda bir soru işareti kalmasın.
Bir macro yazdım asdasd adında macronun içeriği de şu:
/cast bloodthirst
/cast colossus smash

Sonra sürükleyip E bindındaki healthstone'umun yerine koydum. Sonra da bastım sırayla. Sen sadece izle gelip tekrar yorum yapmana gerek yok. Sonuçta forumlar bilgi paylaşımı için ve bilmiyorsan bilmiyorsundur gibi bir bakkal yorumuyla kapatayım bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay anasını sayın seyirciler, foruma 1 gün girmedik hale bak. Hocam sen saddamın meşhur enformasyon bakanı muhammed said essahaf'a dönüşmüşsün. Hani bütün Irak savaşı boyunca "Amerikalıları siliyoruz bu topraklardan, bugün 500 bin dün 1 milyon tanesini öldürdük, koşarak kaçıyorlar ülkemizden" diye yanında ki 2 tane televizyon yorumcusu ile paso sallayan amca vardı ya hah o. Sende almışsın 2 yorumcu aynı modda takılıyorsunuz.

Öncelikli olarak öyle 3 saniyelik CD'li yeteneği yavaşlatıp hızlandırılmış video ile ne yaptığın belli olmadan koymakla anca yanındaki yorumcuları kandırırsın. Aksini iddea etmeye çalıştığın şey WoW makro sisteminin temeli. WoW'da aynı makro içinde 2 GCD'li skill alt alta yazarak çalışmaz NOKTA. Al sana birde fraps koyayım, öyle yavaşlatma falan yok, sırf net gör diye klavye bile kullanmadım herşey fare ile tıklanarak. Hatta oturdum yarım saatte zaman ayırdım 80 karakteri 81 yaptım CS'yi almak için. Emek var yani :)

http://www.youtube.com/watch?v=Eys0mjDi-Js

Ama asıl suçlu sen değilsin, said essahaf durumda olduğu gibi kendi kendini kandıran bir gruba takılmışsın. Her tartışmada yedikleri laflara verdikleri, saçma sapan, komple yanlış cevaplardan sonra "oluuum nasıl koduk lafı artık foruma bile giremez, giremez di mi? giremez abi nasıl girsin ne laf koduk" diye gezen bir ekibin gazlaması ile takılıyorsun.

Ama beni asıl şaşırtan şey; Paticik gibi hep "biz en doğruyu biliriz" modunda adamların takıldı bir forumda, WoW'un bu kadar temel gerçeklerini bile bu kadar çarpıtmaya, tek cevap veren benim olmam oldu. Yani kimsenin bir halt bildiği yok , burdan bunu anlıyoruz. Eee bir halt bilmeyen bir adamla yapılan her tartışma da, bir müslüman ile bir ateistin din tartışması kadar sonuçsuz ve anlamsız oluyor.

Her saçmalamana bir video çekerdim ama, anlıyorum ki sen bu koyduğum videoya bile, bu en temel makro gerçeğine bile saçma sapan bir cevap verecek, arkadaşlarınla "nasıı koduk" muhabbeti yapacak , 5 ay sonrada başka bir konuda "oo makro muhabbetinden beri bu kadar sağlam komamıştık" diye takılacaksınız. Size kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...