Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crafting'i ve World PvP'si Basarili MMorpg Varsa, Cikarsa buraya Yaziverin

hunty

Öne çıkan mesajlar

Piyasadaki hemen her p2p mmorpg'yi aldim oynadim.
Sadece, Wow'dan, Gw1'den Rift'ten zevk aldim. Aoc da idare etti ama sinir de etti ayni zamanda.
Ama hemen hic birinde Ultima zevkini alamadim. Son zamanlarda oynadigim oyunlarda Max lvl bile kasamaz hale geldim. Sonra dusunmeye basladim neden Ultima'yi guzel anilarla hatirlarken son cikan oyunlari oynayamiyorum bile. Belki artik yaslandim ama o neden hosuma gitmiyor, kabullenmiyorum :)
Ben son donemde cikan oyunlarin UO'dan eksik olan 1-2 onemli noksanini maddelendirmeye karar verdim. Bunlar:
1-UO'nun sakinlestiren Theme muzikleri ve sakin ortami.
http://www.youtube.com/watch?v=PJGMHROZHGA&feature=plcp

Isten, okuldan eve gelmissin. Gunun sitresini atmak istiyorsun. Al eline kazmani kos madene. Al baltani vur agaca.
2- Isteyen oyuncu sakince oynunu oynayabiliyordu. Ama her zaman icinde bir kesilme korkusu varken! Her an herseyini kaybedebilirsin. Crafting kasarken dellenerek, intikam hirsiyla ikinci bir karakter kasarken buluruz kendimizi. Battalgazininoglu intikam yeminini etmis, Brit.'te saglam Dummy birakmamistir o andan itibaren.
3-UO'da onlarca farkli prefession, skill varken yeni nesil mmo'larda olay Quake 3 kadar. Atiyor sizi bi mape karsilikli iki takim. Basliyor geri saymaya 3.2.1 Ko . go go go... Nereye kadar Go? Insan bunu ne kadar tekrarlayabilir?
Lafi fazla uzatmayacagim. Son cikan mmorpg'ler FPS'den cakma geliyor bana...
Sosyal ağlarda paylaş

zaten tek başına yapabileceğin crafting kısıtlı ( kısıtlı dediysem lol gene nolifera bağlarsın iyice girersen içine ).
Skill istemide çok fazla değil, böle bi iki arkadaşın olursa tadından yenmez. Gayette sakin ortam, uzay muzay klasik müzikler chillout falan.
Sosyal ağlarda paylaş

yani şöyle,
tek başına yapabileceğin crafting ( tek karakterle yani )

x ve y yi kaz veya satın bi şekilde bul,
sonra z koşullarını elde et,
sonar k şeysini bul ve hepsini birleştir şeklinde. ( tabi sonradan bunu pazara satması falan ayrı konular, klasik ah sisteminden farklı bi sistemi var eve in )

diğer craftingler daha kasış(tabi daha zevkli ve karlı) ve birden fazla karakter istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

EVE hep başlamak istediğiniz bir türlü başlayamadığınız oyunlardan. Her seferinde trial'den sonra bana göre değil diye bırakmıştım ama üzerine gitmedim. Yani uzayı ve uzay temasını sevsem de sadece bir gemi olması ve yürütecek zıplatacak bir karakter olmamasına alışamadım sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...