Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sınıra zepiln

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

zaten ben askeri istihbarat araçlarının dışardan alınması kadar saçma bişey görmedim şu dünyada sdf

aldığın aracın ne içini kurcalamaya ne softwareini kurcalamaya yetkin yok bildiğim kadarıyla hatta yapmaya çalışırsan olay da çıkabiliyor yer yer. kapalı kutu gibi bişey lan çok saçma.

ulan askeri teknoloji tartışması da en sevmediğim şeydir ne işim var lan benim burda fuck the askeri teknoloji.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

lazım da yani insanlık olarak askeri teknolojilere sevindiğimiz bir çağda olmamızdan ötürü pek de mutlu olduğumu söyleyemem

ben çok seviniyorum lan. mesela CHAMP missile'ı gördüm.

geçen hafta bi eleman "abi bizim uçağı yeni bi misil ile düşürmüşler" diye anlatmaya başladı. anlattığı tam CHAMP'tı hani.

her neyse, bruce wayne kadar param olsa, ironman'in babası gibi silah sanayine girerdim!

ok çizgi romanlarını okumadım. tam öle olmayabilir sdfsdfsd.. DARPA'yı, NASA'yı, DARPA'nın destek verdiği tüm proceleri çok seviyorum la
Sosyal ağlarda paylaş

konvansiyonel silahların azami menzilleri icerisinde 4km.fakat etkili menzilleri ile alakası yok.
bir de zepline hedef alıp ucaksavar ile gokyuzune dogru ates ettigini varsayarsak cok zor 4km ye ulasması.

su var yeni nesil gudumlu fuzeler var cornet vs.bu tur silahlarla rahatlıkla imha edilebilir.onların da teror orgutunun elinde olması ya da kullanabilirligi cok zor.cok pahalı silahlar,temini zor,muhimmatı zahmetli.
Sosyal ağlarda paylaş

1. ucaksavar harici konvansiyonel silahlarin menzilleri yatay duzlemde olculur, mg3u kaldirip gokyuzune ates edersen degil 4kmyi 2kmyi vuramazsin, yercekimi diye bisey var

2. sabit kanatli uavler zaten yillardir guneydoguda kullaniliyor, ancak bunlar ne menzilde, ne operasyonel surede, ne servis tavaninda ne de gozlenecek alanda guneydoguya cok uygun degil. olanlarda cok pahali. global hawk resmi falan konmus, tanesi 104 milyon dolar olan uavyi ne yapacaksiniz merak ediyorum cidden

3. millet haril haril bu insansiz gozlem isini nasil daha ucuza yapabiliriz diye zeplin olayini arastirirken zepline yatirim yapilmasi abes degil. karakol gelistirmeleri ve saldiri helikopteri alimi ile ayni onemde bi yatirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...