Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Kanunların işbu açık hükümleri karşısında, Ulus 1. TBMM önü ile ana cadde ve meydanlarda gerekçesi ne olursa olsun hiçbir eylemin gerçekleştirilmesi yasal olarak mümkün değildir.

Abi bunun aksini ispatlayıp belgelerle geliyorlarsa ok. Aksini ispatlayamayıp GÖSTERİYE YASAK YER Mİ OLUR YEA derlerse ehircik der geçerim.

Kaldı ki eğer bazı yerlerde gösteri yapmaya engel bi durum varsa, 1. meclis daha önce gelir çoğu yerden. Yeni meclisten bile önce yani. Ulusun her bireyi için aynı öneme sahip bi yer. Her siyasi fikir bi avuç bokunu bulaştırırsa pislikten geçilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bazı yerler vardır, siyasi malzemeye, belli bi grubun görüşüne falan bulaştırılmaması gerekir.

Ayrıca yasak diye birşey yok. Yürüyüş, basın açıklaması için izin almıyorsun ki yasak olsun. Olağanüstü bir hal yoksa eylem için izin almazsın dernekler masasına bildirirsin sadece.

Ama melih gökçek fena trolliycek bence.

Birde yasaklanma girişimi bekliyorduk daha iyi oluyor. 19 Mayısda TGBnin 200bin kişiyle birlikte yürümesinin en büyük nedeni 19 Mayısa getirilen kutlama yasağıydı.

19 Mayıs, 29 Ekimde sokağa çıkmak eyleme katılmak, bir irade beyanı artık. İyi oldu yasaklanması 50 bin çıkacaksa 100 bin çıkar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Iyi bari gosteri yapilmasi yasak olan yerde gosteri yapmaya izin vermemisler.

nazi almanyasindan mi geliyosun sen?

SeaGle said:

Yahu çıkıp şakirtlerden 3-5 tanesi anıtkabirde gösteri yapsa memleketi yıkarsınız.

ayni mantik iste. sevmedigim adamlar sevdigim yerlerde gosteri mosteri yapmasin. madem bunun karsisindasin, neden troller gibi sacma sapan savunuyosun?

1 mayista da taksim meydanini kapatalim tekrar hazir baslamisken.
Sosyal ağlarda paylaş

içimin rahat olduğu bir nokta var ki bu wisdom fakiri ulusalcı zihniyet nerede yanlış yaptığını farkedemeyecek kadar wisdomdan yoksun. ama eskaza bi 20 rollayıp cr'yi bypasslarlarsa da yaptıkları yanlışı farkederlerse işte o zaman bu milletin hali harap.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

içimin rahat olduğu bir nokta var ki bu wisdom fakiri ulusalcı zihniyet nerede yanlış yaptığını farkedemeyecek kadar wisdomdan yoksun. ama eskaza bi 20 rollayıp cr'yi bypasslarlarsa da yaptıkları yanlışı farkederlerse işte o zaman bu milletin hali harap.

La senin dedende ulusalci olarak kurtulus savasinda savasti kendi dedenede mi kufur ediyorsun nasil bir paradokstasin sen boyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ulusalcı ulusalcı bik bik ümetçiler, inşallah balkan savaşlarındaki yönetim zaaflarını gösterip, toprak kaybetmemize neden olmazlar, bir tarafımla gülecem diyecem ama bize de girecek sonuçta

ha kanıtmı, koyun bile güdemediklerine, elin yunanın mankeni bile bizim dış işlerine kapak koydu nerdeyse

ama biz hikmetlerini anlayacak kapasitede değiliz malesef başbakan ve kabinesinin
Sosyal ağlarda paylaş

Hosuto said:

Gercekler aci degil mi Suficim ;)

ne gerçeğinden bahsediyorsun? söylediğin şeyin elle tutulur yanı yok ama madem ki "cevab veremedi" modundan kurtulamıycaksın anlatayım devenin eğri yerlerini.

80'li yılların ortalarında benim lise zamanlarımdayken peşpeşe vefat eden 2 büyük dedemin birisi hem 1. dünya savaşında yemen'de, hem kurtuluş savaşında çanakkale'de savaştı, diğeri de sadece kurtuluş savaşında anadolu içinde çeşitli yerlerde savaştı. ikisi de ulusalcı falan değildi. vatanını saldırıdan kurtarmak için illa at gözlüklü ulusalcı olman şart değil.

ayrıca tut ki her ikisi de kör-kütük ulusalcı olsaydı bile benim ne mecburiyetim var dedemin aynısı olmaya? kendi fikrimi üretebilecek gücüm var.

liseli argümanlarına cevap vermiş oldum böylece uzun zamandan sonra ilk kez.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Yahu çıkıp şakirtlerden 3-5 tanesi anıtkabirde gösteri yapsa memleketi yıkarsınız.

Ona keza tbmm önünde de yapsalar aynı olay.

Bazı yerler vardır, siyasi malzemeye, belli bi grubun görüşüne falan bulaştırılmaması gerekir. Git ne bileyim ankara'nın en uygun meydanında yap istediğin gösteriyi. Herkes yapsın. Ama gösteri için izin verilmeyen bi yer varsa orda yapma işte.

Asiliği adamlık zannetmeyi bırakmadığınız sürece cidden adam yerine koyulmayacaksınız. Üstüne ZAVALLI EHEHE yazıp yazıp orgazm olursunuz işte. Otuz küsür yaşındasın, şu yazdıklarını ciddiye alan otuz küsür adam yok forumda, otur bi düşün.

Her şeyi biz yaparız, bize kimse yasak koyamaz, ama görüşümüzün dışında kim olursa kanunlar ona işler felsefesi. Akp bugün ne yapıyorsa sizin de yapmak istediğiniz bu. Sadece çalıştığınız fikirler farklı. Aynı yerde sizin karşıt görüşünüz gösteri yapmak istese ve izin verilse dünyayı yıkarsınız, elde sözcüler LAYİKLİK ELDEN GOGOGOGO! Siz yapınca izin verilsin, ulan böyle saçma sapan şey mi olur? Yasak sa herkese yasak orası. Daha uygun bi yer mi yok yapacak koca melihland de.

kıvırtma, mert ol. Anıtkabir'de şakirtlerin yaptığı gösteri bu zamana kadar Atattürk'e hakaret oldu. Toplanıp da cumhuriyeti mi kutladılar? Olmayan bir şey için benim gibi düşünen adamları yargılamak da neyin nesi?
Şu an mevzu laikliğin elden gitmesi değil ve evet bana göre zavallı bir adamsın. Bunu hakaret olsun diye söylemiyorum he, harbiden acıdığım için yazıyorum.
Bu yapılanın demokrasi ile en ufak bir alakası yok,yapılan FAŞİZM. Artık Türkiye demokrasi ile yönetiliyor masallarını sadece maklubeciler birbirlerine anlatsın ve yesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Salı akşamı da burda sizin yüzünüzden gaza gelen bi sürü insanın polisin hayvanlığı yüzünden biber gazı yemesini konuşuruz. Sizin gibi sabit fikirliler de POLİS BİZİ DÖVİYİ dersiniz burda. Polisin hayvanlık yaptığı o galeyana getirdiğiniz insanların yarı vebali sizin üzerinize haberiniz yok.

nereden baksan tutarsızlık? biz cumhuriyet bayramı kutlayacağız. polisin hayvanlığı gerçekleşirse kimin bundan mutlu olacağı ve şimdiden bahanenin hazır olduğu da ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

sen kendini Türkçe ifade etmeyi öğren. sonra akıl ver. her zaman ki gibi yapılan yanlışı savunmak sana ve senin gibilere yakışıyor. umarım keserin ve sapın döndüğü günleri birlikte sağlıkla yaşarız ve o zaman sen ve senin gibilerde ki 180 derecelik dönüşleri de yine paticik forumunda güneş gözlüklü sigaralı gülen adamlarla birlikte takip ederiz(tamamen Türkçe yazdım).
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

Hosuto said:

Gercekler aci degil mi Suficim ;)

ne gerçeğinden bahsediyorsun? söylediğin şeyin elle tutulur yanı yok ama madem ki "cevab veremedi" modundan kurtulamıycaksın anlatayım devenin eğri yerlerini.

80'li yılların ortalarında benim lise zamanlarımdayken peşpeşe vefat eden 2 büyük dedemin birisi hem 1. dünya savaşında yemen'de, hem kurtuluş savaşında çanakkale'de savaştı, diğeri de sadece kurtuluş savaşında anadolu içinde çeşitli yerlerde savaştı. ikisi de ulusalcı falan değildi. vatanını saldırıdan kurtarmak için illa at gözlüklü ulusalcı olman şart değil.

ayrıca tut ki her ikisi de kör-kütük ulusalcı olsaydı bile benim ne mecburiyetim var dedemin aynısı olmaya? kendi fikrimi üretebilecek gücüm var.

liseli argümanlarına cevap vermiş oldum böylece uzun zamandan sonra ilk kez.

ulusalcı bu adamcağızın kafasında çok ağır bir küfür, inanılmaz beter bir hakaret, kesinlikle olunmaması gereken bir şey.
medya ve solcuların bir kısmı adına ulusalcı dese de ve senin gibi adamlar buna mal bulmuş Mağribi gibi sarılsanız da Milliyetçiyiz. eğer senin dedelerin bu savaşlarda tıpkı benim dedelerim gibi milleti için savaşmadıysa ne için savaştı? din için mi savaştı? din için savaştılarsa nerede suriyeli,mısırlı,suudi din kardeşleri? senin dedelerin senin gibi bir toruna sahip olacaklarını bilselerdi ancak ve ancak üzülürlerdi, bunu söyleyebilmek için dedenleri tanımamıza gerek yok, sağolsunlar,iyi ki savaşmışlar ve tüm maklubeci ve maklube sevmez dini bütün tayfanın özgürce ibadet edebilmelerini sağlamışlar, üzerinde yaşayabileceğimiz kendimize ait bir ülkemizin var olmasını sağlamışlar, kendi dilimizi her şeye rağmen konuşmamızı sağlamışlar...Hepsinden önemlisi de bağımsızlığın tadını almışlar ve bizlerin de tatmasını sağlamışlar,en azından istemişler.
yoksa "ben dedelerim gibi olmak zorunda mıyım?" şeklindeki çıkış tabii ki kendi içinde anlamlı ama bir o kadar anlamsız. dedelerin ülkeleri için savaşmışlar, sen ne için savaşırsın,neyin uğruna hayatını riske edersin?
ondan sonra gel buraya klavye başında sabahtan akşama kadar yaz bakalım "ulusalcılar şöyle, ulusalcılar böyle"...
Sosyal ağlarda paylaş

kendin pişirip kendin yiyorsun her zamanki gibi. benim sözde din kardeşimden girip maklubeden çıkmışsın. hepsi senin olsun.

ülkenin işgal edilmesiyle ülke içindeki bir akımın ülke yönetiminde olmasına aynı tepkiyi vermekle çok iyi bir iş yaptığını düşünüyor olabilirsin. ama bu feraset eksikliğini başkaları da desteklemiyor diye kimseyi suçlayamazsın.

al, wisdom demedim feraset dedim generic olsun diye. gerçi feraset de türkçe çıkmadı vay arkadaş ya...

hay aksi yine dilimi tutamayıp generic yazmışım. neyse ben akıl vermeyi keseyim de türkçe öğreneyim. arkadaşlar zamir neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

işine gelmeyince kendim pişirip kendim yiyorum...

biz bayram kutlayacağız, ne akımından bahsediyorsun?
böyle bir yasağın nesini savunuyorsun?

senin yasağını savunduğun adamlar pkklıların bayraklarıyla yaptıkları mitingleri yasaklayabiliyor mu?
senin yasağını savunduğun adamlar Türk bayrağından korkan adamlar, cumhuriyet bayramı kutlamasından korkan adamlar.

hee, bu gidişle orada milyon kişi toplanacak.

edit: aynı toprağın insanlarıyız, kurtuluş savaşı'nı sahiplenmemizden bile rahatsız oluyorsanız bizim gerçekten bir arada yaşamamıza imkan kalmamış. yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...