Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anne Ben Gay'im

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

gay denince insanların aklına kuşum Aydın, Fatih Ürek falan geliyor. cidden bir garip. Bunlar gay bile değil. Para için kendilerini allayan pullayan soytarılar. Hafif feminen mizaçları var diye bunu iyice abuse edip kendilerini bu şekilde pazarlayan ve para kazanan tipler. Bu insanlar hor gürülecekse giydikleri kıyafetlerin zevksizliğinden, çirkinliğinden estetik yoksunluğundan hor görülmelidir. Kardashian'ların koca götleri nasıl estetik yoksunu bir iğrençlikse Fatih Ürek'in falan tipi, giyimi kuşamı aynı iğrençlik. Aha işte bu bir seçim. Seçimleri yüzünden insanları istediğin kadar eleştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Suark said:

ben hormonlarım yüzümden kıllıyım, başkası kısa, kimisi şişman, kimisi çok uzun, kimisi korkak , kimisi aşırı cesur.
bunların hiçbirisi hastalık olarak görülmüyorsa, onunda görülmemesi lazım.

hastalik olarak gorulebiliyor bu dediklerin. Psikolojik yada direk biyolojik bir sorun seklinde.

erkegin erkekten hoslanmasina sebep kanindaki x4-5 ostrojense mesela hastalik olarak gorulebilir ama gay=hasta demek yanlis tabi

normale uymadığı için görülüyor olabilir,ama bireye sağlık anlamında bi rahatsızlık vermeyecek şeye müdahale edilmiyor ( kişi istemezse ). Mesela cildiyeciye gitsem, benim kaşlarım çok çıkıyo baba bi amelyat yap desem kıçıyla gülebilir. Ama berberde aldırırım, o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

nedanko said:

aynen oyle, o yuzden bende genetik/hormonal oldugu sonucuna varilan arastirmalar bir sure sonra bu isin ana sebepleri olarak kabul edilecek.

tr de oyle gayler gordum ki, dumur otesi yani. o yuzden dedim gaylik homojen. ornegin antik yunanda toplumsal olarak kabul edilen bisi oldugu icin belki de acik acik gayler daha coktu ondan daha cok gaylik biliyoduk. iranda da o kadar var eminim ama gizli oldugu icin sanki o donem gay daha fazla gibi cikiyo. osmanlida da gaylik bugunun tr sinden daha coktu tarihe baktiginda, cunku kabul duzeyi daha fazlaydi. ne kadar kabul edilirse, gayler o kadar open oluyor o toplumda. o da gayligin arttigi gibi bi yanilsamaya yol aciyor. yoksa her toplumda homojen yani.

biz de abi oyle adamlar varki, evli gobekli 2 cocuk babasi, laleli esnafi tipli. yani gorunce dersinki bu adam gay gorse 5 km den oldurur yani kesin, tipe bakip yorum yapsan.

adam gay.

yani tipe bakip bu gay degildir demek kadar sacma bisi yok o yuzden. tr de de yan komsunuz, hacca giden murat amca, vs hepsi gay olabilir, hic de ekstrem case ler degil bunlar. turkiye gercegi.

Her toplumda homojen olduğu modeline biraz karşı çıkacağım zira bu sadece genetikle gelen bir davranış olmadığı gibi, her toplumun dinamikleri de genetikleri de bir değil

Psikolojik ya da sosyolojik etkenler de eşcinselliğe itebilir bir insanı. Nasıl ki bugünkü güzellik algısı bizi kadın güzelliğini beğenmeye itiyor, güzel göstermek istediğimiz ürünün yanına kadın koyup öyle tanıtıyoruz, kırmızı/pembe kadın dudağı, göğüs cinselliğin, evrensel simgeleri, erkek güzelliğinin daha ön plana çıktığı kültürlerde de (bkz. Yunan, Roma) insanların güzellik algısı erkeği beğenecek şekilde gelişiyormuş, kadınların saçlarını erkek gibi kestiği, erkek gibi olsun diye göğüslerini bağladığı dönemler olmuş.

Psikolojik olarak birçok sebebi de olabilir, insanın yaşadığı hayata göre tercihleri şekillenebilir, kadınlardan tahrik olmayı unutup ya da hiç öğrenmeyip erkeklere yönelebilir.

kaynagin ne? senin dunya gorusun.

bu konuda bi ton bilimsel arastirma var, ha bi fikir birligi yok, ama bi ton sosyal etmenlerin ana sebep oldugu vs konusunda arastirma yapildi, hepsi oyle olmadigini gosterdi. gidip bi ton akademik yazi karistirabilirsin.

yine tek yumurta ikizlerinde vs arastirma yapildi, tek yumurta ikizlerinde gay olunca digerininde gay oldugu vs goruldu.

hormonal calismalar yapildi, ornegin belli hormonlari maymunlara verince, surekli erkeklerle birlikte oldugu goruldu o maymunlarin vs.

o yuzden bayagi bi genetik/hormonal oldugunu soyleyen arastirma varken, sosyal oldugunu soylemeye calisan arastirmalarda fail olunca, ustune halen "yok bence sosyal o, okulda basliyo ben biliyom" cular olunca insan bunu cahillige bagliyo, kimse kizmasin.

psikoljik sorunlu yok mudur? vardir tabii, ama bi olgunun tamamini bunlara sadece dunya gorusunden dolayi dayamak kapali bi insna olmanin getirdigi bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

bu dogustan geliyor savunmasi biraz sallama geliyor bana. Tum gayler ayni seyi soyluyor neredeyse. Hormonel bu durum napak falan diyorlar.

Atladığın şey şu: duygularının TAMAMI hormonlara bağlı. Mutluluk dediğin şey bile serotonin denilen bi hormonun seviyesinin yükselmesi durumu. Sadece cinsellik değil, aynı şekilde heyecan, korku, halsizlik, hatta açlık/tokluk hissi bile vücudundaki hormon seviyeleriyle ilişkili. Yani duygu diye tanımladığımız şeyler hormon seviyelerinin değişiminden ibaret.
(veya daha basit bir şekilde/tersine düşünmek istiyorsan vücudundaki hormon seviyelerini duygular aracılığıyla algılıyorsun da diyebilirsin, yaklaşık olarak aynı anlama geliyo). Hormonların seviyesi de yaşama şartlarına, beslenmene, gelişimine/gelişim bozukluklarına, hastalıklara, genetiğe, psikolojik durumuna ve daha bir sürü etkene göre değişebiliyor.

Nasıl acıktığında insülin seviyesinin düşmesine bağlı olarak yemek ihtiyacı hissediyorsan cinsel ihtiyaç hissetmenin/karşı cinse ilgi duymanın sebebi de cinsellik hormonlarının seviyesinin değişmesi. Fizyolojinde bu kadar aktif rol oynayan hormonlardaki bir değişikliğin bir insanın cinsel yönelimini de etkilemesi gayet normal yani.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Nigger_of_the_sand said:

nedanko said:

aynen oyle, o yuzden bende genetik/hormonal oldugu sonucuna varilan arastirmalar bir sure sonra bu isin ana sebepleri olarak kabul edilecek.

tr de oyle gayler gordum ki, dumur otesi yani. o yuzden dedim gaylik homojen. ornegin antik yunanda toplumsal olarak kabul edilen bisi oldugu icin belki de acik acik gayler daha coktu ondan daha cok gaylik biliyoduk. iranda da o kadar var eminim ama gizli oldugu icin sanki o donem gay daha fazla gibi cikiyo. osmanlida da gaylik bugunun tr sinden daha coktu tarihe baktiginda, cunku kabul duzeyi daha fazlaydi. ne kadar kabul edilirse, gayler o kadar open oluyor o toplumda. o da gayligin arttigi gibi bi yanilsamaya yol aciyor. yoksa her toplumda homojen yani.

biz de abi oyle adamlar varki, evli gobekli 2 cocuk babasi, laleli esnafi tipli. yani gorunce dersinki bu adam gay gorse 5 km den oldurur yani kesin, tipe bakip yorum yapsan.

adam gay.

yani tipe bakip bu gay degildir demek kadar sacma bisi yok o yuzden. tr de de yan komsunuz, hacca giden murat amca, vs hepsi gay olabilir, hic de ekstrem case ler degil bunlar. turkiye gercegi.

Her toplumda homojen olduğu modeline biraz karşı çıkacağım zira bu sadece genetikle gelen bir davranış olmadığı gibi, her toplumun dinamikleri de genetikleri de bir değil

Psikolojik ya da sosyolojik etkenler de eşcinselliğe itebilir bir insanı. Nasıl ki bugünkü güzellik algısı bizi kadın güzelliğini beğenmeye itiyor, güzel göstermek istediğimiz ürünün yanına kadın koyup öyle tanıtıyoruz, kırmızı/pembe kadın dudağı, göğüs cinselliğin, evrensel simgeleri, erkek güzelliğinin daha ön plana çıktığı kültürlerde de (bkz. Yunan, Roma) insanların güzellik algısı erkeği beğenecek şekilde gelişiyormuş, kadınların saçlarını erkek gibi kestiği, erkek gibi olsun diye göğüslerini bağladığı dönemler olmuş.

Psikolojik olarak birçok sebebi de olabilir, insanın yaşadığı hayata göre tercihleri şekillenebilir, kadınlardan tahrik olmayı unutup ya da hiç öğrenmeyip erkeklere yönelebilir.

kaynagin ne? senin dunya gorusun.

bu konuda bi ton bilimsel arastirma var, ha bi fikir birligi yok, ama bi ton sosyal etmenlerin ana sebep oldugu vs konusunda arastirma yapildi, hepsi oyle olmadigini gosterdi. gidip bi ton akademik yazi karistirabilirsin.

yine tek yumurta ikizlerinde vs arastirma yapildi, tek yumurta ikizlerinde gay olunca digerininde gay oldugu vs goruldu.

hormonal calismalar yapildi, ornegin belli hormonlari maymunlara verince, surekli erkeklerle birlikte oldugu goruldu o maymunlarin vs.

o yuzden bayagi bi genetik/hormonal oldugunu soyleyen arastirma varken, sosyal oldugunu soylemeye calisan arastirmalarda fail olunca, ustune halen "yok bence sosyal o, okulda basliyo ben biliyom" cular olunca insan bunu cahillige bagliyo, kimse kizmasin.

psikoljik sorunlu yok mudur? vardir tabii, ama bi olgunun tamamini bunlara sadece dunya gorusunden dolayi dayamak kapali bi insna olmanin getirdigi bisi.

Genetik sebeplerin olduğunu reddetmiyorum, sadece genetik değil ikisi de var diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Nekro said:

Suark said:

ben hormonlarım yüzümden kıllıyım, başkası kısa, kimisi şişman, kimisi çok uzun, kimisi korkak , kimisi aşırı cesur.
bunların hiçbirisi hastalık olarak görülmüyorsa, onunda görülmemesi lazım.

hastalik olarak gorulebiliyor bu dediklerin. Psikolojik yada direk biyolojik bir sorun seklinde.

erkegin erkekten hoslanmasina sebep kanindaki x4-5 ostrojense mesela hastalik olarak gorulebilir ama gay=hasta demek yanlis tabi

normale uymadığı için görülüyor olabilir,ama bireye sağlık anlamında bi rahatsızlık vermeyecek şeye müdahale edilmiyor ( kişi istemezse ). Mesela cildiyeciye gitsem, benim kaşlarım çok çıkıyo baba bi amelyat yap desem kıçıyla gülebilir. Ama berberde aldırırım, o ayrı.

tabi fazladan killanmak falan sagligi etkilemez belki. Zaten cozumude cok basit birsey. Ama endokrin sistemdeki bir bozukluksa mudahale edilmesini istememe gibi bir durum olmamali. Yani insulin hassayeti extreme seviyelerde dusuk olan birisi ben boyle mutluyum demez mesela. O yuzden cinsel hormon seviyelerinde ayni sekilde extreme farkliliklardan oturu bir sorun varsa ben boyleyim, bu sekilde dogdum, gayim ben dememeli diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan ne güzel okuyodum yazık falan diye, ta ki

said:
-Ben evleniyorum. Nişanlımla yeniden hayata döndüm. Eski günlerimi hiç hatırlamıyorum. Yehuu!!! Sizi de düğünüme bekliyorum. Bak gelmezseniz darılırım. Nolaaar nolaaar gelin!

http://i430.photobucket.com/albums/qq27/BVitiello/Edward-Norton-Closing-Laptop.gif
Sosyal ağlarda paylaş

lan sebebinin ne olduğunu kesin olarak bulamadığın bişi için tutup da milletin isteğine karşı bi şekilde "al bu hormonu al al al al ∞" mı diyeceksiniz.

komik olmayın abiler.

hayır bi de bu gibi şeyler cidden önemsiz lan. gay olmuş, olmamış. aman ne önemli!
Sosyal ağlarda paylaş

daha bilim dunyasi sosyal etkenlerin ne kadar agirlikli genetik etkenlerin ne kadar agirlikli oldugunu konusunda fikir birligine varmis durumda degil. boyle konulari konusurken kesin ve ukala cumleler yazilmasi cok komik kaciyor o yuzden. hastalikli bir egoism sorunu adeta sdfds

AMA

bence benim modelim KESIN dogru.

Ardeth said:

ben aynen boy gibi bakiyorum aolaya. 10 en homoseksuel olsun -10 en heteroseksuel. Senin genetik skalan -8 -10 arasi ise sosyal tercihler cok bisey degistirmez heteroseksuel olarak kalirsin. Ama skalan -5 3 arasi ise mesela sosyal tercihlere ve tecrubelere gore durumun degisebilir.

bence guzel bir model

Sosyal ağlarda paylaş

kadınsı gaylerden hoşlanmayan gayler var. erkek olup travestilerle birlikte olmayı sevenler var. ancak gayler diyorlar ki biz erkek seviyoruz. kadına dönmüş bi travestiye giden başka bişiydir. travestiler de diyorlar ki biz erkek bedenindeki kadınlarız gay değiliz. ama makine de dursun. transeksüeller ise tamamen ayrı bir alem zaten. transeksüel olup, kadın iken kadınlara ilgi duyanlar bile vardır sanırım.

özetle cinsellik.

kimin umrunda?
gerçekten kimin umrunda olm?

cinselliğinizi birbirinizin gözüne sokmayın yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

misal tercih şansım olsa yeni doğacak bebeğin gaylik yüzdesi yerine kansere yatkınlık yüzdesinn belirlenip "genetik tedavi" edilmesini tercih ederdim.
yine seçim şansı verseler kat kütlesi ile ilgili genleri kontrol ettirirdim mesela. hatta göz bozukluğu, boy uzunluğu etc gibi bi sürü şeye baktırırım da cinsellik ne abi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...