Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sigara icilen bolume icmeyen oturmasi

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Nasil bir yerde gecti olay bilmiyorum ama genel olarak konusacak olursak; sigara icen kisim = acik hava, icmeyen kisim = kapali alan seklinde ayrildigi surece o olay hep olacak ve ufleyenler de cok haksiz degil esasen.

Dusunsene, hava guzel, sigara icmiyorsun, disarda oturmak istiyorsun ama her 2-3 saniyede bir agzina burnuna duman doluyor. Hele hele alerjin astimin varsa 2-3 dakka orda durman gununu zehir ediyor. Hal boyleyle icmeyenlere degil de gerzek gerzek is yapanlara soylemen daha dogru olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah abi otobus duragi yine iyi. Ben adamin biriyle kavga ettim Sogutlucesme metrobus duraginda. Tam is cikis saati, tiklim tiklim, denyonun biri elinde sigara durmus ortada. O kalabalikta cevresinde bosluk olusmus adamin. O derece rahatsiz olmus millet. Kibarca dedim ki okuze, esimin alerjisi var, rahatsiz ediyor duman, sondurebilir misiniz ? Abi herif bi atarlandi. Ben avukatim, haklarimi biliyorum, burasi acik alan icebilirim. Herife diyorum ki hakkindan hukukundan bahseden yok, rahatsiz ediyorsun, rica ediyorum, hala ortaligi yikiyor avukatim ben karisamazsin diye.

Cevredekiler yuh okuz tepkisi gosterdi, daha da bi dellendi. Uzun lafin kisasi boyle tipler bile olunca yari dolu-bos durakta sigara icmek cok normal kaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünya Sağlık Örgütü, sigaraya dünya çapında yüzde 70'e varan oranlarda ek vergi getirilmesini önerecek. Herhangi bir bağlayıcılığı olmayan öneri, Kasım ayında Güney Kore'de yapılacak tütün kontrolü konferansında üye devletlerin tartışmasına sunulacak.
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

arkadas anlamam. sigara icen adamlarin oturdugu yere neden gelip oturur bu mallar ?

bi of puf fu derler.

sen anlamamıssın. orası sıgara ıcılen bölüm değil, sigara icme izniniz olan acık hava bölümü.

isteyen istediği gibi oturur, öle püfür püfür içipte rahatsız etmek yine ayıptır.
Sosyal ağlarda paylaş

hem kendine gram yararı olmayan bağımlılıktan kurutulmuş bitki yaprağını yakıp içine çekiyorsun hem de başkasının bunu solumasını rahatsız olmasını sağlayıp toplumun sağlığını tehlikeye atıp küfür yiyorsun.

bi de ben deniyim şunu: sogoro oçonloro yoşom hokko
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

arkadas anlamam. sigara icen adamlarin oturdugu yere neden gelip oturur bu mallar ?

bi of puf fu derler.

1- sigara içilmez bölümünde yer yoktur
2- sigara içilen yerle sigara içilmez yerler bitişiktir, bir koltuk ötede sigara içiliyorsa rahatsız eder
3- "dış alan" diye geçen ama "kapanmış" bir yerde oturuyorsan sigara "dış"a gitmiyor direk o kapalı yerde kalıyordur, "bahçede" oturmak istemesine karşın sigara rahatsız ediyordur
4- sigara içmeyen maldır, mal ya işte, sigara içilmez mi, nasıl bi insan bu...
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Dünya Sağlık Örgütü, sigaraya dünya çapında yüzde 70'e varan oranlarda ek vergi getirilmesini önerecek. Herhangi bir bağlayıcılığı olmayan öneri, Kasım ayında Güney Kore'de yapılacak tütün kontrolü konferansında üye devletlerin tartışmasına sunulacak.

Bizde en fazla 1tl falan artar. Zaten o orana yakın vergi alınıyor. Yeni güncelleştirmeler ile beraber yakalamış bile olabilir.

Ya, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...