Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive (Topic #2)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

taktik dediğin şey bir çok etkene bağlı ama basit oyunlar daha competitive oluyor genelde. göz kamaştırıcı efektler yok, yanıltıcı kamuflajlar yok vs. tamamen objective e kitleniyosun.

bf serisi zaten tamamen casual, turnuvaya gelmez. cod desen en basiti olan cod 2 (arada cod4 de görüyorum) turnuvaları halen devam ediyor. ama sonraki codlarda o olay bitti, karmakarışık bir sürü denge sorunları çıktı harita içeriklerinin değişmesi ve silah çeşitliliğinin artması nedeniyle.

cs, cs olmak için 5 sene beta süreci geçirdi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Silphatos said:

abi o sorular asdf, osman gerekeni yapacaktır

abi bu tavrınızı anlamıyorum

ciddi ciddi şeyler yazdım. osman sanki gelip .kill atıp gidecek.

gelsin cevaplasın anlamadığımız şeyler varsa anlayalım ama rage yapmaya gerek yok ki :)

ben kendi fikirlerimi yazayım o zaman 6.2'den 1.6'ya kadar cs (ve şimdide 150 saat csgo oynamışım birkaç aydır), cod1'den mw4'e kadar da cod oynadım, özelikle 1 ve 2'yi pub değil sadece comp oynadım, cod2'de en az 10 tane lan/online turnuva aldık (birazcık da black ops oynadım, steam beleşe hediye etmişti sağolsun, sadece o yüzden oynadım yoksa 1 dolar bile vermrezdim)

1) hardcore oynarsan öyle 50 mermi ye saklan fullen çık olayı yok (ki h.core oynamayana garip bakıyorum)

hardcore kadar random mod yok bence hem yeni bfler hem de yeni codlarda hardcore normal moddan çok daha kolay, ve şans faktörü çok fazla. hardcoreda iki kişi karşılaştığnda şansı olan alıyor genelde, aimi veya refleksi iyi olan değil. zaten hardcore daha zorlayıcı ve skill belirleciyi bir şey olsa turnuvaları öyle yaparlardı, ben hiç duymadım HC ile yapılan büyük bi turnuva.

2) hb den saklanma yöntemi var niye sorun olsun?

bu bonuslar perkler falan hiç sevmediğim şeyler, herkesin eşit olması lazım bir comp fpsde imho. birinde hb sensore yakalanmasını engelleyen bir perk varken diğerinde yok, ee noldu şimdi?

3) aim down niye shit çok merak ediyorum normalde aim down yapamamak daha shit valla

ads aslında shit değil bence de yıllarda cod1-2 oynadım öyle, ama cs'de ads olmasını beklemeyin ya, ayrıca ads'nin olmamasının aim almayı zorlaştırması da competitive bir fps için iyi bir şey.

4) tepmeyen silahlar derken sen recoil hack kullananları diyor olmayasın?

herhangi bir cs sürümünü aç keleş al, sonrada bi tane mwde al. bir duvarı basılı tutup tara.

5) c.strike da nasıl taktik yapılır (harbi bilmiyorum dalga geçmek için değil) ya da daha doğrusu, mw serisi ile cs kıyaslanırsa nasıl taktiksek farklılıklar vardır açıklayın öğrenim ltfn? (bf serisine girmiyorum orada taktik ağırlık hepsinden yoğun sanırım)

hltv.org'a girip rastgele bir demo indir izle

6) ks ler oyunun eğlencesi ama ks olmayan modlarda da oynama opsiyonu var. yani aslında her keyife göre modu var bu zibidi mw serisinin.

buna bi yorumum yok, kapanabiliyorsa tümden bu serverdan iyiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

bf tamamen casual, turnuvaya gelmez denmiş mesela ama bf serisi cs'den daha iyi turnuvaya gelecek bi oyun aslında.

cs'de headshot attığımı gördüğüm, sonrasında da kan çıktığını gördüğüm adamın damage almadığını, console'a baktığımızda hiç hit yazmadı bir oyun bu.

7.0'dan itibaren hitboxlar ciddi anlamda bozuldu, "düzeldi" dedikleri halinde bile öküz gibi problemliydi cs.

hani cs'ye "best gaem evah" muamelesi yapıyorsunuz ya, hahahah diye gülüyorum sadece.

zamanında fps ve hl topluluğu arasında dalga geçilen bi moddu cs beta. şimdi gelinmiş "hardcore fpscilerin kalesi" gibi savunuluyor,
üşüyoruz unreal tournament reyis...
Sosyal ağlarda paylaş

işte dediğim gibi zevk meselesi tamamen mesela ben de ks lere bayılıyorum özellikle mw2 de çok pis attack chopper, pavelow, nuke combosu oynardım amacım nuke atmaktı aramızdan bir kısmı hatırlar belki :D.

Ayrıca ad cs de olursa cs in ruhuna ters ona da katılıyorum (gerçi sniper ile quick scope olayı cs de de var galiba ama). mw için hardcore da oynamak daha cazip geliyor bana çünkü öbür türlü adamı görüosun, yarım şarjörde fln anca ölüyor adam. roket ve el bombası splash dmg i adam öldürmüyor fln. hani "oyunun neresi gerçekçi ki bunun gerçekçi olmasını bekliyorsun" diyebilirsiniz ama işte tam da bu yüzden "bu kadar da olmasın ama yahu" dediğimden hardcore oynuyorum. tabii şans faktörü var, ama şanstan ziyade ping devrede face 2 face karşılaşmada. LAN oynansa f2f de direk refleks girer devreye (LAN de ping olmuyor diye biliyorum yamuluyorsam düzeltin). recoil farkını bilmiyorum ama cs de daha zor diyorsanız öyledir tabii.

neyse. işte böyle. o dediğin video yu sen link fln atsan da direk demek istediğinizi gösteren video izlesem çok bi süper olacak. merak ediyorum çünkü nasıl değişmiş oyuna neler olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Bf > Mw > Cs iste

mw ne kadar kotu de olsa bir gelisme kaydetti adamlar. cs artik cok eskidi ya. su go ya bir bakayim dedim hala d2 oynaniyor hala aynı kutunun arkasina pusuluyor bilmem ne 500 sene onceki olaylar hala aynı sadece texture biraz daha kaliteli.

mw yi sevmesemde su oyunu baz alarak mw yi kotulemek cidden sacmalik ya. spawnkill yapabildigin hard casual bir oyun iste
Sosyal ağlarda paylaş

esh ile sanirim 3 oyunuda oynadik cod4 den bu yana. Hayli genis de bi communitymiz vardi.

Cok zorladigimiz cogu zaman hardcore search and destroy ayarlayabilmistik, oyunlar gayet de guzel oluyordu. Fakat aynen silp in dedigi gibi HC da inanilmaz fazla random olay mevcut, cogu durumda oyunu zorlastirmak yerine kolaylastiran bi mevzuydu. Barebones a girmiyorum, zira o kotu haritada cs oynamak gibi oluyordu.

Fakat gerek haritalarin dengesizligi (hala cs de bile yok o denge, tf haritalari birer mimari harika bence) gerek bi zaman sonra winning setuplarin birbirine benzemesi dolayisiyla bir de dedicated olmamasi gibi seyler community i baglayamadi.

Sonraki (BO, MW3) oyunlar ise malum, perk sistemi, silah ayarlari , daha da kotu haritalar derken community olusmamasi icin herseyi yaptilar. Resmen beni casual harici oynamayin, kimse kimseyle arkadas olmasin, takimlar her daim dengesiz olsun gibi bi fikir benimsettiler.

CS de ise taktiksel cesitlilik var cunku haritalar direk dengesiz, cogu zaman bir takima biased. Yenilen takimin para sikintisi vs. Bir sekilde adapte olup organize olmaya calisiyorsunuz. cod s&d haric diger modlarda oldugu gibi spawn point sikintisi yok, organize olup uretilebilecek bilmem kac kombinasyonlu taktikler yapilabiliyor. Hit marker , gl , rl gibi noobfeature lar yok. ADS nin kotu bisey oldugunu ben de dusunmuyorum, fakat fast paced olmaya calisan ve aim isini oldugu kadar mekanik yollarla zorlastirmaya calisan bi oyun icin olmamasi gereken bi feature.

cuomd. basit olan her zaman daha fazla taktiksel cesitlilik sunuyor. net.

Bunlari da ne cs ne kod oynarken eglenmeyen komunite ruhu icin baya zaman verdigim oyunlara olabildigince tarafsiz bakmaya calisan biri olarak yaziyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi demek ki istenince cidden birbirine laf etmeden veya oyunları saçmalarcasına kötülemeden fikir beyan edilebiliyormuş ne güzel gerçekten.

zamanında ne illet olmuştum mw topic ine girip "bf rulz" yazan veya bf3 tartışmasına dalıp "mw ftw" yazan tiplere :)

cod un en en büyük faili şudur bence;

server dedicated değil --> hack inanılmaz kolay (mw2sa veya mw3sa gibi toollar ile kendine bağlanan adamı blocklayan bile kendini game god sanıyor) --> seviyeli kitle çok çabuk kaçtı.

şimdi de malesef oynayan bir community yok olsa olsa 3 5 arkadaş bir araya gelip oynuyorlar (ki öyle zevkli anca), gönlüm cs oynamak ister burdaki tayfayla ama işte 500 saat üzeri mw ve 200 250 saat gibi bir bf alışkanlığından sonra cs e alışmak, zevk almaya başlamak ciddi zor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Olm ben mesailer yüzünden oynayamaz oldum herkes oyunu bırakmış. Bilseydim Steam'i açar sokardım oyuna sdfjkh

O değil de haftasonu oynayalım madem ya. Yok eğer cidden patinin CS:GO macerası bittiyse bi sonraki dalgada (artık yeni bi FPS mi olur, yoksa bi oyuna dönüş mü olur neyse) toplaşalım yine. Hardcore değilim ama casual serverlarda her oyunda dengesizlik var abi, pati serverının ayarı süperdi CS:GO'da.

Edit: Valla ben CoD'ları CS ve TFC'den daha çok oynamışımdır sanırım, daha çok zevk alarak en azından (CS/TFC dönemi baya yetoydum, TFC'de bi klana dahil olsam da maçlarda yoktum falan sdf). CoD4'ten beri hepsini oynuyorum, CoD4 ve BO favorilerim. Ama bu seride sevmediğim şey, her yeni oyunda kontrollerin farklılaşması. Bi acaiplikler oluyo kafan daha yavaş dönüyo bilmem ne. MW3'ten çıkıp BO'ya girdiğimde mal gibi ölüyorum sürekli nedense.

Öyle yani. CS'ye de bekleriz sdfskjdf
Sosyal ağlarda paylaş

MoH a güveniodum kötü diolar. Crysis 2 aldım tiksindim, BO2 den ölümüne korkuyorum BO1 deneyimimden sonra, MW3 aynı tas hamam, MW4 gelse yine farklı ks ve perk gelcek sadece DLC gibi o kadar. valla tf2 bile olsa oynarım şöyle her gece giren düzgün bir takım olsa (özellikle cuma /c.tesi gecesi olmak üzere)

edit: cs:go da denemek istiyorum aslında ama thank you adil kullanım hakkı thank you Türkiye :(
Sosyal ağlarda paylaş

Aboo bendeki fiber ama sendeki ADSL sanırım. Superonline'a yakışan bi çifte standart olmuş.

Farklı ücretlere farklı AKK limitleri tanımlayıp, istersen seni her ay en alt seviyeden başlatıp, her aştığın seviyede seni bi üst seviyeye taşıyıp faturanı o ay için ona göre düzenleyen bi tarifsei var Superonline'ın fiberde. Atıyorum 30GB limit 20TL, 50GB 50TL, 100GB 120TL olsun. 40GB indirirsen 50TL, 10GB indirirsen 20TL veriyosun. Üst limit de var sanırım, 150GB indirirsen 120 TL ama 100'den sonraki 50GB'yi düşük hızla çekiyosun falan.

Her ay böyle AKK sıkıntısı yaşıyosan onu da deneyebilirsin ama gerçi bilmiyorum ADSL'de var mı :(
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Aboo bendeki fiber ama sendeki ADSL sanırım. Superonline'a yakışan bi çifte standart olmuş.

Farklı ücretlere farklı AKK limitleri tanımlayıp, istersen seni her ay en alt seviyeden başlatıp, her aştığın seviyede seni bi üst seviyeye taşıyıp faturanı o ay için ona göre düzenleyen bi tarifsei var Superonline'ın fiberde. Atıyorum 30GB limit 20TL, 50GB 50TL, 100GB 120TL olsun. 40GB indirirsen 50TL, 10GB indirirsen 20TL veriyosun. Üst limit de var sanırım, 150GB indirirsen 120 TL ama 100'den sonraki 50GB'yi düşük hızla çekiyosun falan.

Her ay böyle AKK sıkıntısı yaşıyosan onu da deneyebilirsin ama gerçi bilmiyorum ADSL'de var mı :(

abi fiber süperdi evli değilken evde fiber vardı(onda da akk var gerçi ama 20gb fiber olunca 100gb akk oluo zaten)

şimdi adsl zorunlu çünkü bizim sitedeki insanlar fiber net getirecek antene "zarar verir" diye karşı çıkmışlar (kablo ile gelemio çünkü belediye kazı yaptırtmıomuş o bölgede kablolar için)

deli olucam istanbul un göbeğindeyim ama adsl deyim. süper gerçekten.

bu arada aklıma takıldı, fiberde indirme hızının 5 katı gibi bi uygulama vardı. acaba benim de 16 hız ile 80gb mı akk. bir sorayım :D

edit: sordum 50gb mış :(

fiber.net in akk ise 25gb - 50gb ve 100gb diye ayrı ayrı ücretlendiriliomuş :|
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kablo 5m sınırsız en iyisi sanırım. ne akk var ne başka bişi. fiyatı da tolare edilebilir.

sırf denemek için 20mbit aldım ben. ama sanırım ki yeni tarifelere geçecek kablo da.

Valla 2002den beri kablo kullanan biri olarak hardcore kablocuydum, fiber ne yea kabloya yeni tarife gelsin direk cezasını falan ödeyip kabloya geçicem diyodum ama son zamanlarda milletin Uydunet'ten dolayı çektiklerini görünce çekinmeye başladım.

Hala favorim olan bağlantı şekli kablo ama işte stabil değildi Uydunet. Sinyal kalitesi düştü mü gg. Bi de yeni modemler eskileri kadar iyi değil sanırım, 20+ hızlar için DOCSIS 3 gerekiyo ama bendeki modem 12 senelik :(

Yine deneyebilirim yeni tarifelerle.

Bu arada SOL'un sitesinde ADSL AKK'sı için 50GB diyo fix :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...