Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tunceli'de patlama

goldbären

Öne çıkan mesajlar

eminim birçouğunuz haber zaten gördü de artık eli gitmedi buraya taşımaya, öyle bir normallik, bezginlik geldi ki insana.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21553686.asp

said:
Tunceli’nin merkez Atatürk Mahallesi’nde bugün saat 18.00 sıralarında bir patlama meydana geldi. Şiddetli patlamada dumanlar kentin her tarafından görünürken, olay yerinde yaralıların bulunduğu belirtildi. Patlama bölgesine çok sayıda ambulans ve güvenlik güçleri sevk edildi.

Tunceli’deki patlamanın, teröristlerin polis aracına yönelik saldırısından kaynaklandığı bildirildi. Zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK’lıların tuzakladığı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi üzerine araçta yangın çıktı. Patlamayla birlikte zırhlı araç ile bir sivil araçta çıkan yangın sürerken, yaralılar ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

yaralı / ölüden bahsetmemişler de böyle saldırıda yaralıların bile durumu kötü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

başbakanımız AKP kongresinde 2023 vizyonunu açıklayacak, manifestosunu verecek. hep gelişimimizi kıskananlar yüzünden :( bakın nekadar iyiye gidiyoruz o yüzden oluyor saldırılar. hadi Türkiye bir kez daha sandık başına! Beraber yürüdük.... yollardaaaaaaaa
Sosyal ağlarda paylaş

abi son zamanlarda ortalama 7 şehit veriyoruz gibi bi izlenim oluştu bende.

matematiğe güvenerek başka yerlerde 3 kişi ölmüştür. burada da 4 gitmiştir derim.

duygusuz değilim. sadece giden asker sayısının saçma bir şekilde normalleşmesine ve insanların "şehit oldu, vatan sağolsun" lafı ile rakama çevrilmesine dem vuruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi son zamanlarda ortalama 7 şehit veriyoruz gibi bi izlenim oluştu bende.

matematiğe güvenerek başka yerlerde 3 kişi ölmüştür. burada da 4 gitmiştir derim.

duygusuz değilim. sadece giden asker sayısının saçma bir şekilde normalleşmesine ve insanların "şehit oldu, vatan sağolsun" lafı ile rakama çevrilmesine dem vuruyorum.

dediklerine katılıyorum üşenmedim şöyle bir gazetelere baktım
01.haziran
25.eylül

Sosyal ağlarda paylaş

hepimiz için normalleşmedi mi zaten. bir aşama kaydettiler işte. ama ah o ölenlerin yakınlarına sorsalar.

bir de şehitlik süper mertebe nasip oldu onlara falan diyecekler çıkıp. arkadaş bi kere de yandaşlarınızı koyun şu mevkiye. yok. halkı çok seviyolar ya gariban hep halktan şehitlerimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

hepimiz için normalleşmedi mi zaten. bir aşama kaydettiler işte. ama ah o ölenlerin yakınlarına sorsalar.

bir de şehitlik süper mertebe nasip oldu onlara falan diyecekler çıkıp. arkadaş bi kere de yandaşlarınızı koyun şu mevkiye. yok. halkı çok seviyolar ya gariban hep halktan şehitlerimiz.

sorun da burda abi zaten daha ben 25 canın vicdanen muhasebesini yaparken üzerinden çok geçmeden yeni kayıplar veriyoruz...biri bitmeden diğeri.zati etrafıma baktığım da insanların da çok da takmadığını görüyorum.biz hepmi böyle bencil bir milettik yoksa sonradan mı böyle olduk kestiremiyorum artık..birde kendi yandaşları da aslanlar gibi askerlikten yırtmak için çeşitli çareler arıyorlar merak etmeyin kpss den tanığım bir şakirt,kardeşinin insülin kullandığına seviniyordu mesela...

ve asıl canımı sıkan bu olaylar olurken bizim boş boş kılımızı bile hareket ettirmememiz...
Sosyal ağlarda paylaş

AthleT said:

19 eylül 2012: ovacık savcısına saldırı (tunceli)
22 eylül 2012: nazımiye karakol saldırısı (tunceli)
23 eylül 2012: karakol saldırısı (tunceli)
25 eylül 2012: patlama (tunceli)

tunceli'yi yakın!

Bölge çok dağlık ve terörün yuvalanması içim müsait. Ovacık savcısına saldırıda savcı koruma talep etmemiş diye açıklama yapmış Tunceli Emniyet müdürü. Bunun üztünde nazmiye savcısı bende 7 ay önce koruma istedim ama dönüpde cevap vermeye tenezzül bile etmediler. Emniyet müdürü olarak merkezdeki polisleri ilçeye gönderme diye müdüre yüksek yerlerden talimat geliyormuş. Bunun açıklayanda yine tunceli nazmiye savcısı. Yani devlet kendi savcısına bir koruma dahi tahsis edemiyor veya etmek istemiyor. Devlet daha kendi savcısını umarsamazken bakın "savcı" diyorum. Daha ne olsun artık.

Önce bu sorumluları yakın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...