Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumaniz mubarek olsun :)

basayev

Öne çıkan mesajlar

deady said:

Yanlız işin şakası bir yana olay doğru bi zamanlar gitmişliğim var cuma namazına filan hatta her cuma giderdim insan garip bir şekilde huzura eriyo camide ,bi rahatlama hissediyo.

Yanlız o ayak kokusu ile karışık gülsuyu ve eski halı kokusu pek hoş değil şimdi hatırladım miğdem kalktı

ben tiksinirim lan gidemem
Sosyal ağlarda paylaş

Ama bir bakima bu dinci kesim icin bu din guzel bir ayfon olmadi afyon diyelim ama simdiki neslin yeni afyonu ayfon o da ayri bir konu neyse; bunlarin hepsini bir kotada toplayacak olursak bir counter internet cafe gencligini guzelim bir masaustu frp sinde toplamakla es deger birsey olur kanaatimce her dincinin quantumdan yada ust dunya goruslerine sahip olan kisilerle ayni masada oturmasi ve bu durum oyle bir kaos yaratirki dostlar oyle boyle degil yani. O yuzden birakalim tapinsinlar yapsinlar diyelimde sicratmadan bu isi yapsalar daha guzel olacak yani. Cunku yil 2012 artik bazi seyleri asmak lazim hem ne kaldi Araliga degil mi ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

Olm inansanizda inanmasaniz da gidin fatih camii nin avlusuna veya suleymaniye,veya bir arka sokak camiine,

En az 1 saat once gidin,guzelce abdestinizi alin ,sonra bahcesine oturup huzurun sesini dinleyin :)

Sonra ezan vakti yaklastiginda girin camiiye ,bilseniz de bilmeseniz de namaz kilmayi bir deneyin...

Ama ic huzurunu arttiran en onemli namaz da sabah namazi tavsiye ederim yani :)

Hayirli cumalar...

troll olmayaydı, ben o anlattığı cumayı denerdim, o da akşamına benimle bira içecekse. ama banlanmış yazık olmuş. hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

1. rekat

niyet (niyet ettim allah rizasi icin namaz kilmaya)

tekbir (allahu ekber)

0
|/
|
|_

0
|
|
|_

sübhaneke, euzu besmele, fatiha- zammi sure

ruku (sübhanerabbiyelazim)

_0