Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.0.5 patch

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 8 saat süren oyunlarım oluyo bir haftadır.Tam bir işsizlik durumu.

Bir süre önce uzun bir aradan sonra oyuna tekrar başladığımda mp0 inferno act3 yaparken bir set belt düşürdüm orta ayar.O günden sonra 2 gün öncesine kadar set namına her hangi bi item düşüremedim.2 gün önce bi litany düştü, rezil roll.Lakin şöyle bi durum var oynamaya başladığım andan itibaren ilk 3 run içerisinde mutlaka 2 leg düşürüyorum.Düşen bu leglerden bi tanesi high rollü olabiliyor yada set item.(immortal king beltte(173 str, 88vit) ilk runlarımdan birinde düşmüştü, litany(rezil) de öyle, yüksek rollü sayılabilecek bi tyrael mightta(254 str) öyle)Bu runlara müteakip oyuna devam edince düşen leglerin hiç birisi bunlardan daha iyi olmadı(burning axe of sankis, skorn, gidbin, ivory tower, ageles might, frost mourne... gibi zebille düşen salvagelık itemler Belkide acc bağımlı bir drop chance durumu vardır.Hatta oynama süresine bağlı bir chance bile olabilir.Yani diyelim bir oturuşta 8 saatlik bir oyun oynuyosanız bunun 4 saatinden sonra iyi rollenmiş bir item beklemeyin.Şahsen ben beklemiyorum deneyimlerime dayarak.Bazen bir ivory tower a bile razı olacakken hiç bir şeyin düşmediğide oluyor.Tabi bu beklenti öncesi 4-5 tane çöp leg düşürmüş oluyorum.

Durum vahim.Benim şu giveaway treadini iyi takip edin bu aralar.Her an dellenip oyunu yeniden bırakabilirim.(Bu sefer expansiona kadar dokunmam oyuna heralde.Yada sağlam bi patche kadar.)
Sosyal ağlarda paylaş

1 hafta kadar önce arkadaşlarla casual takıldığımız bi akşam yapılan 13 rundan 9legendary 3 set düşürdüm. en son düşürdüğüm critli natalya yüzüktü. o günden beridir dün akşama kadar hiç legendary, set yada 200-300k golda satılabilecek bir sarı bile düşürememiştim. dün WD ile 3 run yaptım, 3.sünde dedim artık düşmezse monkla runlayacağım. (WD paragon lvl 45 ve üzerinde mf var, monk daha taze).tabi ki 3. rundan da bişi düşmedi ve monka geçtim. 3 arkadaş act3 mp1 e girdik ve 1 runda 5 legendary düşürdüm.
nasıl bi sistem var, dinamikler nasıl işliyor en ufak bir fikrim yok ama kendi deneyimlerimden diyebilirim ki düşüyorsa devamı geliyor hep, düşmeyince de düşmüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle sölim.
- Düşünce devamı geliyo aynen size katılıyorum ama çöp çöp çöp.Aynı run içinde 10 tane düştügü oldu ama hepsi çöp.
- Düşmeyince düşmüyo.Rare ler 63 zar zor cıkıyo ama ckınca da güzelleri cıkıyo dikkat edin.
- Oynama saatine göre düşmesine inanmıyorum çünkü hafta sonları 11 12 saat aynayan birisiyim.Haftaiçi de 4 5 saat.

Run iyi başlayınca iyi gidiyor 63 rareler legeolar falanlar filanlar ama hepsi çöp oluyo dikkat edin.Asıl olay doğru düzgün bişey cıkmayınca oluyor.Ya runın başında yada sonunda ama elbet biyerde sağlam bişey cıkıyo.Bayıyosun artık hiçbişey atmayınca ama ümidimi kaybetmiyorum :D aha şimdi aha şimdi burası çok kalabalık cok hızlı gidiyorum elbet atar falan filan derken cıkmıyo ne zaman onları unutum mal gibi oynamaya devam ediyorum başka şeyler düşünüyorum ÇINNNNNN diye bi ses geldigi zaman kendime geliyorum ;).
Demek istedigim run kötü geçse bile çıkıp tekrar kurmayın sabredin bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ses önemli arkadaşlar.En azından benim için :)
Neden önemli ? Şöyle bi olay geçti başımdan sizlerle paylaşmak isterim:

Stanford keywardendan önce biyer daha var 6 7 elitin olduğu büyük bi yer.
Mp3 de exp için hızlı hızlı ilerliyorum.Ortada bir yerde şu kurtlara benziyen elitlerden geldi 4 lü gurup ama sadece onlar değil ortalık ana baba günü.Duvarlardan tırmananlarmı dersin ölüleri dirilten magelermi dersin yok yok yani baya bi karışık ortalık.Çok hızlı ilerliyorum ama bildiğiniz gibi değil.Tam o anda ses geldi ama görüntü yok :D Sağa bakıyorum yok sola bakıyorum yok.Gidiyorum geliyorum yok yok yok arkadaş :D Ortalığı temizledikten sonra tam ortada durdum mause klavyeyi bıraktım monitöre kitlendim.Yok abi yok bulamıyorum :D
Oyunu genellikle kafeden oynuyorum ve o an kulaklığımın sol tarafını çıkarmıştım, aynı zaman da dışarıyla bağlantımı kesmiyorum :D ( sohbet, tratışma, atışma ).Döndüm murat abiye;
Abi dedim yere legendary item falan atıtınmı?
Yooo ne legendarysi olum ?
'Ne bilim abi sordum' dedim :D.Ama eminim yani 100 de 100 ses geldi kulaklarıma güvenirim ;) ( CS den )
Sonra o kalabalığın olduğu yerden geriye doğru gittim ve bir tane askerin ayağının dibinde yeşil pants yazısı ile yukarı doğru uzanan ışığı gördüm :D

Tornadolar köşedeki askere kadar ulaşmış askerin de yardımı iler mob kesilmiş ve 30 m lik inna pants düşmüştü :)

Sonuç: SES ÖNEMLİ :)
Sosyal ağlarda paylaş

Stonefort'u Stanford diye mi okuyorsun? O da iyi.

quatermain said:

'Ne bilim abi sordum' dedim :D.Ama eminim yani 100 de 100 ses geldi kulaklarıma güvenirim ;) ( CS den )

Buna hasta oldum bi de. Çok gizemli ve kısık bir ses olduğundan, CS'den kulaklarına güvenen arkadaşlar daha başarılı oluyor demek. ;)))))))
Sosyal ağlarda paylaş

MP5'te uber kesiyoruz her akşam 2'şer tane, 4 tane chaos'tan devil's fang HİÇ düşmedi. Diğerlerinden 3'er tane var...

Dün infernal machine için anahtar farmlarken de 7 tur act 1, 3 tur act 3 döndüm mp3'te son run'da act 1 key'i çıktı...

İlk 2 gün totalde 15 saatlik gameplay'le falan bayağı bir çöp legendary düşürdüm (en pahalı sattığım şey 1.5m'lik skorn) son 2 gündür onlar da düşmüyor.

Zaten sarılardan falan roll'ler hep efsane. Dün 1300 dps crossbow düştü, dex hariç tek bir stat yok DH'a yarayacak, 300k'ya gitti gerçi yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
paragon level arttıkça üstündeki mf gf gearını cıkarabilirsin.

mf + paragon level %300 ü geçemez.
paragon level 100 isen mf 0 olsada %300.
paragon level 50 isen %150 mf gearı takman lazım caplemek için.

paragon level/mf gear + 5nv stack %75 + monsterpowerdan gelen mf gf olarka hesaplanıyor

paragon ve mf gear aynı kategoride. amaç paragon levelı yüksek olan oyunucnun mf geara bagımlılıgını ortadan kaldırmak
Sosyal ağlarda paylaş

gf de aynı mı bu hesapta ?
ben mp7 farmlıyorum bişe düşmüyo, public e giriyorum set düşüyo. bu nasıl iş ?

yani hızla gidince noluyo ? kestiğin yaratık sayısı artıyo evet ama bu çarpan kaç oluyoki mp etkisiz kalıyo. ben publicte 7 kat daha hızlı gitmiyorum mümkün değil. olsa olsa 2-3 kat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...