Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

abi kimse üstüne alınmasın ama beli başlı şeyler bariz aptallık gibi geliyor bana. cahillik falan değil. 10'da 9'un evrime inanmadığına inanmıyorum ben.

bence adamların ne olduğu konusunda bi fikirleri hiç olmadı ve şimdi sadece düzen öle olduğu için "evet evrim yok whatever!" tadında takılıyorlar.

bakıp inceleyip de evrimin olmadığını iddia eden adamlar için çok iyi şeyler düşünmüyorum ama...

normal değil çünkü. yahu o kadar açık ve net bir olaya inanmama olayı sadece "ben ilgilenmiyorum." ile açıklanabilir. bu kafayı daha net örnekleyecek olursak:
"evrim yok
amerikanın başbakanı usame bin obama
avustralya avrupada
yeni zelanda eski zelanda'da yapılan darbeden sonra kurulmuş
louis armstrong ayda yürürken ezan sesi duymuş ya!
nirvana diye bi grup çıkmış miley cyrus'a güzel cover yapmışlar!"
gibi bişilerdir yani.

ya da memeler ile uyuşturulmuş beyinlerdir.

ancak öle ki, adnan hocaya olan saygıma ve memelere olan sevgime rağmen 1000meme altında kalarak can vereceğimi bilsem dahi -inşalaaaah!- evrimin olmadığına inanma imkanının olabileceğine dahi ihtimal vermiyorum.

evrimin olmadığını savunma bilgisizlik, yanlış bilgilendirme vs değil ilgisizliktir sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel demişsin de o anketlerin çoğunda, bir fikrim yok, ilgilenmiyorum, bilmiyorum gibi seçenekler de oluyor.
Hani o grafikli resmi bir sitede ülkelerin evrimi tanıma % leri vardı.. türkiye sonuncuydu amerika'dan sonra.. Bak işte o kesin doğrudur.
Ha ama bu arkadaşın koyduğu video zaten taraflı bir video, spiker evrimi komik birşeymiş gibi nüksederek anlatıyor, ondan video'ya inanmayabilirim, toplamışlardır sağdan soldan okuduğunu zanneden bir iki angut koymuşlardır ki daha çok evrim düşmanı yaratsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

siz gençsiniz bilmezsiniz. televolede alamancılara türkiyenin başkentini falan sorarlardı. cumhurbaşkanını. vs.

adamlar alakasız alakasız yerler, isimler söylerlerdi.

çünkü adamın umrunda değil. "insan maymundan gelmiyor bi kere!!!" diyip kestirip atmış. devamında neymiş, ulan bu kadar kuş çeşidi, bi sürü izole adada her yerdeki X hayvanının minyatür versiyonu varmış, yarasaların dahi bilmem kaç çeşidi varmış...

adamın umrunda değil ki.

adamın umrunda olan tek şey "ben meymun değilim"
"heyvanat bahçesindeki meymun adam olmuyor."

kalanı inan adamın şeyinde değil. hiç düşünmemiş bu konuyu. hiç de düşünmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

ihtiyacı yok ki abi.

her gün gittiğin marketteki muhsin amcaya sor bakalım "BÜZ MEYMUN DEĞÜLÜZ BİLADER!" diyecek ve sinirlenecek maksimum.

adamın umrunda değil gerçekten. ihtiyacı da yok.
doğru kılmıyor içinde bulundukları durumu, haklı da çıkartmıyor.

ama olan bu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...